IRS Przyjmowanie zwrotów z amortyzacją, Kredyty edukacyjne w tym tygodniu

Przez Franka Byrta

IRS przyjmuje obecnie do rozpatrzenia deklaracje podatkowe zawierające Formularz 4562, Amortyzacja , a od 14 lutego planuje rozpocząć przetwarzanie Formularza 8863, Kredyty edukacyjne .

«Ten krok otwiera drogę dla prawie wszystkich podatników do rozpoczęcia składania deklaracji podatkowych za 2012 r.», powiedział IRS w komunikacie prasowym z dnia 8 lutego. «Formularze te dotyczyły największych grup podatników, którzy nie byli w stanie złożyć deklaracji po otwarciu sezonu podatkowego 2013 r., które nastąpiło 30 stycznia».

IRS ogłosił 28 stycznia 2013 r., że nastąpi opóźnienie w przyjmowaniu i przetwarzaniu trzydziestu jeden rodzajów formularzy podatkowych, ponieważ IRS potrzebuje więcej czasu na aktualizację tych formularzy i przetestowanie systemu przetwarzania deklaracji. Opóźnienie wynikało z faktu, że Kongres nie zatwierdził do 2 stycznia zmian w prawie podatkowym wynikających z amerykańskiej ustawy o ulgach podatkowych.

Chociaż nie podano konkretnej daty, IRS ogłosiła również, że planuje rozpocząć przyjmowanie pozostałych dwudziestu dziewięciu formularzy, których dotyczyły przepisy styczniowe, w pierwszym tygodniu marca. Większość z tych formularzy jest częścią bardziej skomplikowanych zeznań podatkowych i zazwyczaj są one składane bliżej terminu lub składane po jego przedłużeniu.

Dla podatników korzystających z e-papieru, większość firm zajmujących się przygotowaniem podatkowym przyjmuje teraz zeznania podatkowe z formularzami odpisów amortyzacyjnych i edukacyjnych i w tym tygodniu złoży je do urzędu skarbowego (IRS).

Wiceprezes AICPA Edward Karl powiedział w odpowiedzi na komunikat prasowy», AICPA jest zadowolona z wydania Formularza 4562 harmonogramu amortyzacji, formularza, który ma duży wpływ na zdolność naszych członków do składania zeznań klientów, a którego wydania agresywnie się domagamy. Usłyszeliśmy od członków o wyzwaniach, jakie stworzył niezwykle skompresowany sezon składania wniosków i nadal aktywnie zgłaszamy te obawy do IRS».

Dostęp do pełnej listy formularzy, których dotyczy opóźnienie.