IRS Reaches Direct Pay Milestone w 2014 r.

Ponad 1 milion płatności podatkowych zostało do tej pory przetworzonych w 2014 roku przez IRS Direct Pay, bezpłatny system płatności internetowych, który zadebiutował na początku tego roku, agencja podatkowa ogłosiła w środę.

Dostępne poprzez ikonę Pay Your Tax Bill na stronie internetowej IRS, Direct Pay pozwala osobom fizycznym na e-płacenie rachunków podatkowych lub dokonywanie kwartalnych szacunkowych płatności podatkowych bezpośrednio z ich kont czekowych lub oszczędnościowych bez żadnych opłat lub wstępnej rejestracji. System jest dostępny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Obecnie IRS otrzymał ponad 1,7 miliarda dolarów od indywidualnych podatników, którzy dokonali płatności za pośrednictwem serwisu internetowego. Agencja zachęca każdego, kto stoi w obliczu zbliżających się terminów płatności podatku, do rozważenia możliwości wykorzystania Direct Pay do zapłacenia tego, co jest mu należne.

«Płace bezpośrednie są najnowszym dodatkiem do naszego rosnącego wachlarza narzędzi internetowych zaprojektowanych, aby lepiej służyć podatnikom», powiedział komisarz ds. usług finansowych i informacyjnych John Koskinen w oświadczeniu pisemnym. «System płatności bezpośrednich upraszcza proces płatności, umożliwiając szybkie i łatwe dokonywanie bezpiecznych płatności z poziomu domowego komputera».

W związku z trwającym obecnie sezonem korespondencji podatkowej, wielu podatników otrzymało zawiadomienia o niezapłaconych podatkach z IRS, zauważyła agencja. Podatnicy mogą korzystać z Direct Pay, aby uregulować swoje należności bez konieczności wypisywania czeku, kupowania pieczątki lub znajdowania skrzynki pocztowej.

Ponieważ Direct Pay pozwala podatnikom na zaplanowanie płatności z 30-dniowym wyprzedzeniem, ci, którzy dokonują szacunkowych płatności podatkowych za rok 2014, mogą teraz ustawić swoją trzecią płatność kwartalną, która jest płatna 15 września. Ponadto, każdy, kto otrzymał przedłużenie terminu płatności do 15 października, aby złożyć swoje federalne zeznanie podatkowe za rok 2013, a teraz okaże się winny dodatkowy podatek, może skorzystać z Direct Pay, aby zapłacić dodatkową należną kwotę drogą elektroniczną.

Każdy podatnik korzystający z systemu otrzymuje natychmiastowe potwierdzenie, że jego płatność została złożona.

Direct Pay nie może być jednak wykorzystywane do płacenia podatków biznesowych, zgodnie z IRS. Podatnicy, którzy chcą płacić swoje federalne podatki od działalności gospodarczej drogą elektroniczną, powinni zarejestrować się w Elektronicznym Federalnym Systemie Płacenia Podatków (EFTPS), lub kliknąć na ikonę Płać swój rachunek podatkowy, aby zobaczyć inne opcje płatności.

Powiązany artykuł:

Płatność bezpośrednia IRS trafia do biegu naziemnego