IRS teraz pozwala na dokonywanie płatności podatkowych w 7-Eleven Stores

Masz ochotę na Slurpee? Jesteś winien podatki i chcesz zapłacić gotówką? Teraz możesz zająć się obiema w lokalnym 7-Eleven.

We współpracy z ACI Worldwide’s OfficialPayments.com i PayNearMe, osoby fizyczne mogą teraz dokonywać płatności podatkowych bez konieczności posiadania konta bankowego lub karty kredytowej w ponad 7,000 7-Eleven sklepach w całym kraju, IRS ogłosił 6 kwietnia.

PayNearMe jest obecnie dostępny w uczestniczących 7-Elevens w 34 stanach. Większość sklepów jest czynna 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, co daje podatnikom dogodną możliwość dokonywania płatności gotówkowych w swoich własnych dzielnicach i na własnych planach.

“Nadal poszukujemy nowych sposobów świadczenia usług na rzecz naszych podatników” – powiedział w oświadczeniu pisemnym John Koskinen, komisarz IRS. “Podatnicy mają wiele możliwości płacenia swoich rachunków podatkowych za pomocą polecenia zapłaty, czeku lub karty kredytowej, ale stanowi to nowy sposób dla osób, które mogą płacić podatki wyłącznie w gotówce, bez konieczności podróżowania do centrum pomocy dla podatników IRS”.

Zainteresowany? Najpierw odwiedź stronę płatności na IRS.gov i wybierz opcję “Gotówka” w sekcji “Inne sposoby zapłaty”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami. Oto, co stanie się potem:

  • Otrzymasz wiadomość e-mail z OfficialPayments.com potwierdzającą Twoje dane.
  • Po zweryfikowaniu informacji przez IRS, PayNearMe wyśle Ci e-mail z linkiem do kodu płatności i instrukcji.
  • Wydrukuj kod płatności w domu lub wyślij go na swój smartfon, wraz z listą najbliższych 7-Eleven sklepów.
  • Wejdź do sklepu z wygodnymi produktami wymienionymi w e-mailu PayNearMe i poproś sprzedawcę o zeskanowanie lub wprowadzenie kodu płatności. Otrzymasz rachunek od sklepu po zaakceptowaniu przez niego Twojej gotówki. Pokwitowanie to jest potwierdzeniem twojej płatności i powinno być przechowywane do twojej dokumentacji. Zazwyczaj potrzeba dwóch dni roboczych, aby płatność została wysłana na Twoje konto.

Płatność każdego podatnika w gotówce nie może przekroczyć 1000 dolarów dziennie, a podatnicy mogą dokonać do dwóch płatności w każdym okresie podatkowym przy użyciu tej metody. Należy pamiętać, że za każdą płatność pobierana jest opłata w wysokości 3,99$.

Podatnikom wybierającym tę opcję zaleca się zainicjowanie płatności co najmniej na siedem dni roboczych przed terminem płatności podatku, ze względu na wymogi IRS dotyczące weryfikacji tożsamości, w celu uniknięcia odsetek i kar.

Agencja podatkowa współpracuje z OfficialPayments.com od 1999 roku dla podatników, którzy chcą płacić podatki przy użyciu karty kredytowej.

“Nasze rozwiązanie w zakresie płatności rachunków jest szybkie, łatwe, niezawodne i bezpieczne, dlatego też OfficialPayments.com jest najdłużej działającym serwisem płatności rachunków w systemie IRS, który od 1999 roku obsłużył 14 miliardów dolarów podatku IRS”, powiedziała w pisemnym oświadczeniu Carolyn Homberger, prezes grupy ACI Worldwide. “Dzisiejsi konsumenci pragną wygody, o czym świadczy ponad 75% płatności elektronicznych w systemie IRS, które są dokonywane poprzez OfficialPayments.com za pośrednictwem Internetu lub przeglądarki mobilnej. Dodanie nowej opcji płatności gotówkowej, która jest dostępna przez telefon komórkowy, przynosi wygodę i kolejną elastyczną opcję płatności, która jest zasilana przez PayNearMe”.