IRS teraz przyjmuje wszystkie zwroty za 2012 r. do przetwarzania

Przez Franka Byrta

Na sześć tygodni przed upływem tegorocznego terminu 15 kwietnia, Urząd Skarbowy poinformował, że 4 marca zakończył aktualizację wszystkich swoich formularzy i systemów przetwarzania danych podatkowych, tak aby wszyscy podatnicy indywidualni i biznesowi, którzy mogli zostać zmuszeni do odroczenia terminu składania wniosków w oczekiwaniu na zmienione formularze, mogli teraz złożyć swoje federalne zeznania podatkowe za 2012 rok.

IRS poinformował w komunikacie prasowym (IR-2013-25), że przeprogramowanie i testowanie systemów na rok podatkowy 2012 zostało zakończone w weekend 2-3 marca, włączając w to wszystkie pozostałe aktualizacje wymagane przez Amerykańską Ustawę o Pomocy Podatnikom (ATRA) uchwaloną przez Kongres w styczniu.

«Ten ostatni krok otwiera drogę tym, którzy ubiegają się o kredyty mieszkaniowe na formularzu 5695, Residential Energy Credits , oraz o różne ulgi i odliczenia podatkowe dla przedsiębiorstw w celu złożenia deklaracji», IRS składa sprawozdanie.

Miesiąc temu, IRS ogłosił opóźnienie w przyjmowaniu i przetwarzaniu trzydziestu jeden rodzajów formularzy zeznań podatkowych w związku z tym, że Kongres nie zatwierdził zmian w prawie podatkowym w ramach ATRA do 2 stycznia. To spowodowało, że IRS przesunął otwarcie sezonu składania deklaracji podatkowych na 2013 r. z powrotem na 30 stycznia, aby mógł dokonać zmian w tych formularzach podatkowych i przetestować swój system przetwarzania deklaracji.

IRS rozpoczął przyjmowanie zwrotów za 2012 r. etapami, ponieważ pracował nad aktualizacją różnych formularzy i instrukcji oraz dokonał krytycznych zmian w swoich systemach przetwarzania, aby odzwierciedlić obowiązujące prawo.

«Osoby, które potrzebują więcej czasu na sfinalizowanie swoich zeznań podatkowych mogą łatwo uzyskać automatyczne sześciomiesięczne przedłużenie terminu złożenia zeznania podatkowego poprzez przejście do linku Free File lub formularza 4868», powiedział IRS.

Artykuły pokrewne:

  • Raporty IRS Opóźnienie w ruchu dla zapytań o zwrot
  • Ostrzeżenia IRS o opóźnieniach z harmonogramem 8812 i formularzem 8867