IRS Tymczasowo wstrzymuje pomoc finansową dla studentów Narzędzie pomocy finansowej dla studentów

Narzędzie online, które pozwala studentom college’u na automatyczne przekazywanie ich federalnych informacji podatkowych do formularzy pomocy finansowej, zostało spisane przez IRS i może być niedostępne przez kilka tygodni, agencja ogłosiła 9 marca.

Narzędzie do wyszukiwania danych znajduje się na stronach fafsa.gov i StudentLoans.gov dla studentów szukających pomocy finansowej w ramach bezpłatnej aplikacji o Federalną Pomoc dla Studentów (FAFSA).

IRS stwierdził w oświadczeniu, że tymczasowo zawiesił narzędzie do pobierania danych «w ramach szerszych, bieżących wysiłków na rzecz ochrony bezpieczeństwa danych» oraz jako środek ostrożności «w związku z obawami, że informacje pochodzące z tego narzędzia mogą być potencjalnie niewłaściwie wykorzystane przez złodziei tożsamości».

Zgodnie z oświadczeniem IRS i Biuro Edukacji Departamentu Stanów Zjednoczonych Federalnej Pomocy dla Studentów (FSA) pracują nad rozwiązaniem problemu tak szybko jak to możliwe.

«Badany jest zakres zagadnienia, a IRS i FSA wspólnie badają tę kwestię», stwierdzono w oświadczeniu. «W tym momencie uważamy, że sprawa jest stosunkowo odizolowana i podatnicy ani osoby korzystające z tych aplikacji nie potrzebują żadnych dodatkowych działań».

W międzyczasie studenci mogą nadal ubiegać się o pomoc finansową. Aplikanci FAFSA, którzy ubiegają się o plan zwrotu podatku dochodowego (IDR), mogą ręcznie podać niezbędne informacje ze swoich deklaracji podatkowych.

Aplikacje online FAFSA i IDR nie zostały dotknięte przez przestój narzędzia, więc aplikacje mogą być składane jak zwykle.

Aplikanci, którzy nie mają kopii zeznania podatkowego mogą przejść do strony IRS.gov/transcript, aby ją zobaczyć i pobrać transkrypt podatkowy w Get Transcript Online. Weryfikacja tożsamości będzie wymagana.

Transkrypt jest również dostępny pocztą pod adresem Get Transcript by Mail lub dzwoniąc pod numer (800) 908-9946 w celu dostarczenia transkrypcji na adres rekordu. Dostawa trwa do 10 dni.