IRS uderza w frywolną deklarację podatkową

Od czasu powstania amerykańskiego systemu podatkowego, już w 1913 roku, niektórzy podatnicy sprzeciwili się płaceniu swojego federalnego podatku dochodowego. Ale po prostu odmowa zapłacenia podatku nie zaszła daleko. Co gorsza, jak pokazała nowa sprawa, Wells, TC Memo 2019-134, 10/7/19 , przedstawianie “frywolnych” argumentów podatkowych może kosztować cię kary i odsetki, oprócz podatków zwrotnych.

Lista tych, którzy przeszli już tę drogę, jest praktycznie niekończąca się. Obejmuje ona profesjonalistów podatkowych, oszustów i zwykłych ludzi ze wszystkich dziedzin życia. Często oszuści reklamują specjalne “luki podatkowe”, które nie istnieją i zachęcają jednostki do walki z zębami i paznokciami IRS – bezskutecznie.

Niektóre z argumentów, które były wcześniej podnoszone w sądach, są następujące:

  • Składanie zeznań podatkowych lub płacenie podatku dochodowego jest dobrowolne.
  • IRS musi przygotować wasze zwroty.
  • Płace i napiwki nie stanowią dochodu podlegającego opodatkowaniu.
  • Podatki są należne tylko od państwa zamieszkania.
  • Nałożenie podatku jest naruszeniem praw religijnych zawartych w pierwszej poprawce.
  • Wezwania IRS naruszają zabezpieczenia Czwartej Poprawki przed przeszukaniem i zajęciem.
  • Wymóg składania zeznań podatkowych przez osoby fizyczne jest podobny do niewolnictwa i jest zabroniony przez Trzynastą Poprawkę.

Wreszcie, podatnicy argumentowali, że nie są winni żadnego podatku, ponieważ pracują dla prywatnego pracodawcy, a nie dla rządu federalnego.

W nowym przypadku, małżeństwo, które mieszkało w Teksasie, oboje mieli wysokopłatną pracę w dużych korporacjach. Złożyli oni wspólny formularz 1040 za rok 2014, który wykazywał zerową płacę i zerowe dochody, żądali standardowego odliczenia i domagali się zwrotu pełnej kwoty podatku pobranego z ich wypłat. Para dołączyła swoje W-2, odzwierciedlające kwoty wynagrodzeń i potrącenia podatku, a także 1099s na inwestycje i inne dokumenty.

Podatnicy załączyli również do deklaracji formularze 4852, Zastępca Formularza W-2, Płaca i Oświadczenie podatkowe, wskazujące zerowe zarobki i takie same kwoty podatku potrąconego, jakie zostały wykazane na każdym formularzu W-2. Każdy z formularzy 4852 zawierał następujące oświadczenie:

“Jestem pracownikiem sektora prywatnego, a nie “pracownikiem” w rozumieniu definicji zawartej w IRC 3401 lit. c) i IRC 3121. Pracowałem w przedsiębiorstwie z sektora prywatnego, a nie jako pracodawca federalny w rozumieniu definicji zawartej w IRC 3401 lit. d). Nie zajmowałem się “handlem lub działalnością gospodarczą” zgodnie z definicją w sekcji 7701 lit. a) pkt 26 USC.

Naturalnie, IRS nie kupił tego argumentu. Potraktował on 1040 małżeństw jako nieważne, zamroził zwrot i ocenił frywolną karę zwrotu podatku w wysokości $5,000 przeciwko każdemu z małżonków.

Teraz Sąd Skarbowy opowiedział się po stronie IRS. W związku z tym, nałożył on pełną kwotę podatku dochodowego, za który była odpowiedzialna para, plus odsetki i kary. I, zauważając, że już wcześniej ostrzegał parę o frywolnych argumentach podatkowych w poprzednim postępowaniu, Sąd podniósł stawkę za frywolne kary podatkowe do $10,000.

Słowa dla mądrych: Ostrzegaj swoich klientów przed takim podejściem. Nie ma nic do zyskania i więcej pieniędzy do stracenia. Muszą zaakceptować płacenie podatków jako jedną z finansowych rzeczywistości życia w tych Stanach Zjednoczonych.

Powiązane artykuły

Jak uniknąć błędów błędnego dopasowania nazwy

Zasady IRS dotyczące płatności z tytułu rezygnacji z zajmowanego stanowiska