IRS udziela NSA niewielu odpowiedzi na temat przejścia na emeryturę dwóch e-usług

przez Jasona Bramwella

Krajowe Towarzystwo Księgowych (NSA) spotkało się ostatnio z urzędnikami IRS, aby omówić powody, dla których 11 sierpnia NSA wycofuje się z usług elektronicznych związanych z autoryzacją ujawniania informacji i rozwiązywaniem sporów dotyczących rachunków elektronicznych oraz opcje umożliwiające kontynuację tych usług.

Według wpisu na blogu z 13 czerwca Julene Joy, kierownik ds. komunikacji NSA, wiceprezes wykonawczy John Ams i inni przedstawiciele NSA zadali IRS kilka pytań dotyczących dwóch e-usług będących na emeryturze. Jednak wiele z ich pytań pozostało bez odpowiedzi.

Używane przez CPAs, prawników i zarejestrowanych agentów do składania upoważnień i rozwiązywania problemów związanych z kontem IRS, dwa produkty e-usług są wycofywane z użytku głównie ze względu na niskie zużycie, zgodnie z IRS. Agencja stwierdziła, że w odpowiedzi na tę zmianę zwiększyła liczbę pracowników i poprawiła swoje wewnętrzne procesy.

Jednakże, IRS otrzymał luz od praktyków, którzy wierzą, że stracą teraz wygodę obcowania z IRS drogą elektroniczną.

Według bloga NSA, urzędnicy NSA zostali poinformowani, że platforma komputerowa, na której znajdują się oba produkty, ma około dziesięciu lat, a IRS łagodzi inne aplikacje na platformie do nowszego systemu. Proces łagodzenia skutków wymaga programowania komputerowego, którego ukończenie nie było warte czasu i nakładów finansowych.

Pierwsze pytanie, jakie urzędnicy PN zadali MRS, dotyczyło powodów podjęcia tej decyzji oraz terminu jej podjęcia.

«Przewidywalnie, nie było dobrej odpowiedzi na to pytanie», napisała Joy na blogu. «Tak blisko, jak możemy powiedzieć, żaden z ludzi IRS, którzy podjęli decyzję rzeczywiście użył albo Autoryzacji Ujawnienia lub elektronicznej uchwały w sprawie konta i wierzyli, że przejście na emeryturę tych opcji było łatwym sposobem dla IRS, aby zaoszczędzić pieniądze. Decyzja ta została podjęta jakiś czas temu. Pozostaje niejasne, dlaczego słyszymy o niej dopiero teraz, a nie wtedy, gdy był czas na właściwe zajęcie się tą kwestią lub znalezienie alternatyw».

Drugim pytaniem było, dlaczego 11 sierpnia, jeśli rok podatkowy IRS kończy się 30 września. NSA zapytał także, czy po 11 sierpnia możliwe byłoby utrzymanie platformy komputerowej w stanie podłączonym. Joy napisała, że NSA nie otrzymał odpowiednich odpowiedzi na żadne z tych pytań.

Następnie NSA chciał wiedzieć, w jaki sposób dane użytkowe zostały obliczone w celu uzasadnienia przejścia na emeryturę. Joy napisała na swoim blogu, że urzędnicy IRS powiedzieli, że nie mają wszystkich dostępnych danych i wrócą do NSA.

NSA poprosiło o to IRS: «Czy oszczędności budżetowe przewidziane przez dział techniczny IRS w związku z przejściem na emeryturę uwzględniały dodatkowe obciążenie działu obsługi klienta IRS? A co z dodatkowym obciążeniem dla specjalistów podatkowych, którzy przygotowują ponad 60 proc. wszystkich deklaracji składanych do IRS? Joy napisała, że IRS zwróci się do NSA również w tej sprawie.

Na koniec, NSA zapytał agencję», «W jaki sposób administracja podatkowa będzie lepiej obsługiwać tę zmianę?»

«Joy napisała», nie sądził pan, że na to odpowiedzą, prawda?»

Joy zakończyła swój blog pisząc», IRS zamierza przegrupować się i spotkać z nami jak najszybciej, aby odpowiedzieć na te i inne problemy poruszone na spotkaniu».

Powiązany artykuł:

  • IRS potwierdza plany przejścia na emeryturę dwóch produktów e-usług w sierpniu