IRS ustala nowe odliczenia od stawek kilometrowych pojazdów zgodnie z prawem podatkowym

IRS dzwoni w 2018 r. z nowymi wskaźnikami przebiegu dla pojazdów używanych do prowadzenia działalności gospodarczej, charytatywnej, medycznej lub do przeprowadzek, a urząd spodziewa się wydać w tym miesiącu wytyczne dotyczące projektu reformy podatkowej podpisanego w ustawie Dec. 22.

Stawki kilometrowe

Zgodnie z obwieszczeniem 2018-3, standardowe stawki za korzystanie z samochodu osobowego, furgonetki, pickupa lub samochodu dostawczego przy obliczaniu odliczeń za korzystanie z pojazdów wynoszą od zeszłego roku do 54,5 centa za milę w przypadku podróży służbowych. Kierowcy, którzy korzystają z pojazdów na potrzeby medyczne lub ruchowe, mogą ubiegać się o 18 centów za milę, również o 1% wzrostu od 2017 roku.

Odliczenia dla pojazdów używanych przez organizacje charytatywne będą wynosić 14 centów za milę. Stawka jest ustalona przez prawo i pozostaje taka sama.

IRS zauważa, że standardowy wskaźnik przebiegu dla przedsiębiorstw opiera się na rocznym badaniu stałych i zmiennych kosztów eksploatacji pojazdu. Stawka dla celów medycznych i związanych z przeprowadzką opiera się jednak na kosztach zmiennych.

Podatnicy mogą obliczyć rzeczywiste koszty użytkowania swojego pojazdu, zamiast stosować standardowe stawki kilometrowe, stwierdza IRS.

Podatnicy nie mogą korzystać ze standardowej biznesowej stawki kilometrażu dla pojazdu po zastosowaniu metod amortyzacji w ramach Zmodyfikowanego Systemu Przyspieszonego Odzysku Kosztów lub po wystąpieniu o odliczenie z tytułu art. 179 dla pojazdu.

Standardowy biznesowy przebieg nie może być również stosowany dla więcej niż czterech pojazdów, które są używane jednocześnie.

Wymagania są wyjaśnione bardziej szczegółowo w procedurze przychodów 2010-51.

Wskazówki dotyczące wstrzymania

Począwszy od 26 grudnia, MRSS ogłosił, że opracowuje wytyczne dotyczące pobierania podatku u źródła, które odnoszą się do nowej ustawy o reformie podatkowej. Agencja spodziewa się wydać wstępne wytyczne w tym miesiącu, a pracodawcy i dostawcy usług płacowych będą «zachęcani» do wprowadzenia zmian w lutym.

Zgodnie z IRS, informacje te zostaną sformułowane do pracy z istniejącymi formularzami W-4, które pracownicy już złożyli. Podatnicy nie będą musieli w tym momencie podejmować dalszych działań.

Podatnicy zaczną widzieć zmiany w swoich wypłatach w lutym, gdy tylko wprowadzone zostaną nowe wytyczne dotyczące wstrzymywania płatności w 2018 roku.

W międzyczasie, pracodawcy i dostawcy usług płacowych powinni nadal korzystać z tabel i systemów wstrzymania w 2017 roku, stwierdza IRS.

Śledź naszą relację z nowego prawa podatkowego w naszej serii treści zatytułowanej Tax Reform Watch.