IRS utrzyma swoje drzwi otwarte 30 sierpnia.

przez Ken Berry

Długi weekend Labor Day stał się nieco krótszy dla pracowników IRS.

7 sierpnia, IRS wydała komunikat prasowy, w którym poinformowała, że pozostanie otwarty dla biznesu 30 sierpnia, ostatniego z pięciu dni bruklażu ogłoszonego wcześniej przez krajową agencję podatkową. Wszyscy pracownicy IRS będą pracować w godzinach pracy. IRS odwołał również czwarty dzień bruklażu, pierwotnie zaplanowany na 22 lipca.

IRS opracowała plan wykorzystania bezpłatnych dni urlopu dla swoich pracowników, po tym jak sekwencja federalna wymagała cięć wydatków rządowych na początku roku. Mandat był wielkim ciosem dla agencji, której budżet został już obcięty o 1 miliard dolarów w ciągu ostatnich trzech lat. Teraz jednak okazuje się, że w kasach jest wystarczająco dużo pieniędzy, aby uniknąć piątego dnia bruklażu, przynajmniej na razie.

“Poczyniliśmy znaczne postępy w redukcji kosztów. . . . Nasze postępy są tak duże, że zdecydowaliśmy się przełożyć dzień bruklażu zaplanowany na 30 sierpnia. Mamy jeszcze wiele do zrobienia w zakresie budżetu i oszczędności kosztów, więc na początku września dokonamy ponownej oceny i podejmiemy ostateczną decyzję, czy będziemy potrzebować kolejnego dnia przepustki we wrześniu”, powiedział Daniel Werfel, zastępca głównego komisarza IRS i zastępca komisarza ds. usług i egzekwowania prawa. Wiadomość ta została przekazana w notatce wewnętrznej.

W ciągu poprzednich trzech dni przepustki – 24 maja, 14 czerwca i 5 lipca – wszystkie biura MRSC były całkowicie zamknięte, a pracownicy pozostali w domu. Działania zostały wznowione następnego dnia roboczego bez przerwy.

Artykuły pokrewne:

  • Przeminione połowy: IRS zamyka biura na wakacje
  • Niespodzianka! IRS będzie otwarty dla biznesu 22 lipca