IRS wydaje zawiadomienia o furlough dla ponad 89.000 pracowników

przez Jasona Bramwella

Obecnie, po upływie terminu składania deklaracji podatkowych 15 kwietnia, IRS wystosował zawiadomienia o urlopie dla ponad 89,000 swoich pracowników z powodu sekwestracji.

National Treasury Employees Union (NTEU) – największy niezależny związek federalny w kraju, który reprezentuje 150,000 pracowników w trzydziestu jeden agencjach i departamentach – stwierdza w komunikacie prasowym, że IRS określił pięć dni urlopu, w których agencja zostanie całkowicie zamknięta, pozostawiając podatników bez dostępu do informacji i pomocy pracowników frontowych. Dni te obejmują:

  • 24 maja
  • 15 czerwca
  • 5 lipca
  • 22 lipca
  • 30 sierpnia

Trzydziestodniowe powiadomienia dla pracowników pozostawiają również otwartą możliwość kolejnych dwóch bezpłatnych dni urlopu.

«Wdrożenie każdego dnia urlopu jest rozczarowującym wydarzeniem», mówi prezes NTEU Colleen Kelley w pisemnym oświadczeniu. «Pracownicy urzędu skarbowego Furloughing IRS to kolejny dowód na to, że w całym kraju dochodzi do sekwestracji szkód».

Kelley dodaje, że NTEU będzie kontynuować rozmowy z IRS na temat procesu brukingu, aby złagodzić wpływ na pracowników.

Podczas przemówienia w Tax Executives Institute 18 marca, główny radca prawny IRS, William Wilkins, zasugerował, że IRS może wystawiać przepustki (furlough), ale dodał, że «żadne przepustki nie będą miały miejsca w IRS przed latem».

«Jak prawie każda inna agencja rządowa, IRS również radzi sobie z redukcją finansowania narzuconą przez sekwestrację», mówi. «Pierwsze kroki polegały na zamrożeniu zatrudnienia, zmniejszeniu środków na dotacje i cięciach w takich dziedzinach jak podróże i szkolenia. Ale ponieważ naszym największym wydatkiem jest zdecydowanie płaca dla pracowników, wydaje się, że potrzeba będzie kilku dni urlopu».

Kelley zauważa, że znaczna część podatków jest składana w ciągu całego roku, w tym przez małe przedsiębiorstwa, podatników dokonujących płatności kwartalnych, przedsiębiorstwa działające w danym roku podatkowym, nieruchomości i podmioty rządowe.

«W tych dniach telefony do IRS pozostaną bez odpowiedzi, a Centra Pomocy Podatnikom w całym kraju będą miały «zamknięte» znaki w swoich oknach», mówi. «Uważam, że jest to bezprecedensowe wydarzenie, które zostawia podatników na lodzie.

W oświadczeniu pisemnym przedstawiciel USA Kevin Brady (R-TX) obwinia prezydenta Obamę za to, że nie zatacza on dni urlopu w sposób, który pozwala komuś w Urzędzie Skarbowym zawsze pomagać podatnikom.

«Kiedy właściciele małych firm mają pytania dotyczące podatków od wynagrodzeń lub rodzina zastanawia się, gdzie jest ich czek zwrotny, ktoś musi być po drugiej stronie telefonu, aby odpowiedzieć na te pytania», mówi.

Artykuły pokrewne:

  • NTEU Mówi Cięcie Budżet IRS Boli Podatnicy
  • Przeminęły połowy: biura IRS zamykające dni świąteczne