IRS wysyła $10 milionów w zwrotach do osób przygotowujących się do zwrotu.

Kiedy sprawdzisz swoją skrzynkę pocztową w ciągu kilku tygodni, możesz po prostu znaleźć miłą małą niespodziankę z IRS, zwracając Ci opłatę testową, którą agencja wymagała od osób przygotowujących zeznanie podatkowe kilka lat temu.

W dniu 21 maja IRS ogłosiła, że zwraca łącznie 10 milionów dolarów około 89.000 osób przygotowujących podatki, które zapłaciły za przystąpienie do testu kompetencji w ramach programu regulującego branżę. Tylko niektóre osoby przygotowujące zeznania podatkowe – w tym CPA, zarejestrowani agenci i prawnicy podatkowi – byli zwolnieni z tych wymogów. Wszyscy pozostali płatni przygotowujący byli zobowiązani do uzyskania numeru PTIN (Preparer Tax Identification Number), zdania testu kompetencyjnego, uiszczenia rocznej opłaty aplikacyjnej oraz ukończenia 15 godzin kształcenia ustawicznego rocznie.

Po uruchomieniu programu w 2010 r., w 2013 r. sąd federalny uchylił przepisy, stwierdzając, że IRS nie ma prawa do regulowania płatnych deklaracji podatkowych w Stanach Zjednoczonych. Wyrok ten został potwierdzony w zeszłym roku przez sąd apelacyjny w Dystrykcie Columbia.

W sprawie, Loving przeciwko IRS , trzech nielicencjonowanych doradców podatkowych – Sabina Loving, John Gambino i Elmer Kilian – zakwestionowało przepisy nałożone przez IRS. Udało im się przekonać, że wymogi te zmuszą praktyków do podniesienia opłat, a potencjalnie mogą nawet kosztować ich działalność.

W okresie od listopada 2011 r. do stycznia 2014 r. około 89.000 osób sporządzających zeznania podatkowe otrzymało aż 116 USD za sztukę, aby móc przystąpić do testu. Niektórzy praktycy musieli podchodzić do testu więcej niż raz. Urząd Skarbowy twierdzi, że wszystkie osoby przygotowujące test są w kolejce do zwrotu podatku. Formalny list z niezbędnymi informacjami zostanie wysłany przez IRS 28 maja, a kontrole powinny rozpocząć się 2 czerwca.

IRS nie porzucił nadziei na narzucenie ostrzejszych standardów dla osób przygotowujących zeznania podatkowe. W lecie ubiegłego roku agencja uruchomiła Program Rocznego Sezonu Składania Wniosków, który umożliwia osobom sporządzającym zeznania podatkowe dobrowolne wypełnianie obowiązków związanych z kształceniem ustawicznym, usankcjonowanych przez agencję, oraz uzyskiwanie zaświadczenia o jego ukończeniu.

“IRS pozostaje wierny zasadzie, że wszystkie osoby, które przygotowują federalne zeznania podatkowe w celu uzyskania odszkodowania, powinny być zobowiązane do zdania testu o minimalnych kompetencjach i odbycia rocznego szkolenia ustawicznego”, powiedział w przygotowanym oświadczeniu IRS. “Podatnicy zasługują na najwyższą jakość i etyczną obsługę ze strony wszystkich specjalistów podatkowych. W ramach tego zobowiązania, IRS uruchomił w 2014 r. tymczasowy roczny program składania zeznań podatkowych, którego celem jest promowanie dobrowolnego kształcenia ustawicznego przez osoby przygotowujące zeznania podatkowe, które nie uzyskały akredytacji”.

Dokąd zmierza IRS? Propozycje budżetu administracyjnego Obamy na rok 2016 zawierają zapis uprawniający urząd skarbowy do regulowania wszystkich podmiotów sporządzających zeznania podatkowe. To może ożywić testy kompetencyjne i inne protokoły. IRS twierdzi, że nadzór nad wszystkimi płatnymi osobami sporządzającymi zeznania podatkowe, w połączeniu z sumienną egzekucją, “promowałby wysokiej jakości usługi świadczone przez wszystkich profesjonalistów podatkowych, poprawiłby dobrowolne przestrzeganie przepisów oraz zwiększyłby zaufanie do uczciwości amerykańskiego systemu podatkowego”.

Artykuły pokrewne:

Court Upholds Injunction; IRS Revives PTIN System

Sąd Apelacyjny: IRS nie posiada uprawnień do regulowania przygotowania przygotowania

Kluczowe dane dotyczące programu edukacyjnego dla wolontariuszy IRS