IU’s Kelley School of Business Partners with CFA Institute

Indiana University’s (IU) Kelley School of Business osiągnęła status CFA Program Partner z CFA Institute , który oferuje najwyższy certyfikat w branży inwestycyjnej na świecie.

Partnerstwo przyniesie korzyści studentom pragnącym uzyskać tytuł Chartered Financial Analysts, międzynarodowy tytuł przyznawany przez CFA Institute po rygorystycznym procesie egzaminacyjnym.

Konkretnie, IU Kelley School’s MBA finansowania koncentracji i BS stopień w biznesie z głównym w finansach są CFA Program Partners.

Stypendia będą dostępne dla studentów kwalifikujących się do przystąpienia do egzaminu CFA o wartości 1.000$ po obniżonej cenie. Partnerstwo przewiduje również studia magisterskie w programach finansowych Kelley – zarówno na poziomie magisterskim, jak i licencjackim – w celu uzyskania za darmo przykładowych egzaminów oraz materiałów instruktażowych i informacyjnych, a także publikacji.

Aby zostać posiadaczem karty CFA, kandydaci muszą zdać trzy kompleksowe egzaminy, a także zdobyć cztery lata odpowiedniego doświadczenia zawodowego. Instytut CFA liczy ponad 114.500 członków na całym świecie.

“Nasza kultowa i wyznaczająca trendy Akademia Zarządzania Inwestycjami oraz warsztaty są uznawane przez branżę finansową za rozwijające niezwykle wysokiej jakości specjalistów, a to partnerstwo jest uznaniem siły naszych studentów i wykładowców”, powiedział Sreenivas Kamma, prezes i profesor nadzwyczajny ds. finansów w Kelley.

“Podkreśla również, jak silny jest nasz program nauczania – w finansach i innych obszarach, takich jak etyka i rachunkowość – jest postrzegany przez społeczność zarządzającą inwestycjami”, dodała Kamma.

“Studenci tych programów są narażeni na kontakt z Kandydującym Ciałem Wiedzy, koncepcjami i zasadami, które zostały zidentyfikowane przez ekspertów inwestycyjnych na całym świecie jako niezbędne dla globalnej praktyki”, powiedział Stephen Horan, dyrektor ds. relacji z uniwersytetami i zarządzania majątkiem prywatnym w CFA Institute. “Dzięki opanowaniu tych fundamentów programu CFA, studenci będą na dobrej drodze do zdobycia wysoko cenionej karty CFA”.

Partnerstwo zapewni, że kursy, które finansują studenci w Kelley, pozostaną zgodne ze standardami branżowymi. Zostanie opracowany specjalny kurs dla tych, którzy chcą przystąpić do egzaminu CFA na poziomie I.

Pięć innych szkół biznesu w Wielkiej Dziesiątce to Partnerzy Programu CFA oraz sześćdziesiąt szkół w obu Amerykach; czterdzieści dziewięć szkół w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce; oraz trzydzieści osiem szkół na obszarze Azji i Pacyfiku.

Studenci Kelley będą mieli również możliwość wzięcia udziału w CFA Institute Research Challenge, studenckim konkursie, w którym członkowie stowarzyszenia mentorują studentów. Uczniowie rywalizują ze swoimi rówieśnikami na podstawie raportu z badań nad sprawiedliwością i prezentacji.

“W ciągu ostatnich dziesięciu lat certyfikacja CFA znacznie wzrosła”, zauważył Charles Trzcinka, profesor finansów James and Virginia Cozad oraz dyrektor programowy szkoły Kelley School CFA. “Są ludzie, którzy uważają, że uzyskanie certyfikatu CFA jest ważniejsze niż MBA”.

CFA Institute oferuje swoim członkom możliwości uczenia się przez całe życie, w tym kursy online, webcasty i podcasty, publikacje, programy edukacyjne dla kadry kierowniczej oraz różnorodne wydarzenia edukacyjne. Rozwijanie tych zasobów zaoferuje wydziałowi Kelley wiele możliwości współpracy. Wydział Kelley będzie również uczestniczył w corocznej konferencji dla instytucji partnerskich programu CFA.

Źródło: 6 marca 2013 r., Indiana University Press Release