J.H. Cohn LLP i Reznick Group, P.C. ogłaszają plany połączenia.

J.H. Cohn LLP i Reznick Group, P.C., ogłosili 22 maja swoje plany połączenia. Połączenie oznacza, że staną się jedenastą największą firmą w kraju, zatrudniającą ponad 2000 pracowników, posiadającą dwadzieścia pięć biur i osiągającą łączne przychody w wysokości ponad 450 milionów dolarów.

W oczekiwaniu na ostateczne zatwierdzenia, połączenie ma wejść w życie we wrześniu. Thomas Marino i Ken Baggett będą pełnić funkcję co-CEO, jak twierdzi Julie Rogers Murawski, dyrektor ds. marketingu, J.H. Cohn.

«Połączenie tych dwóch wielkich organizacji natychmiast podnosi nas do rangi lidera na Wschodnim Wybrzeżu z biurami od Bostonu do Atlanty, zapewnia znaczącą ekspansję w Kalifornii i tworzy narodowy ślad z dodatkowymi biurami w Teksasie i Chicago», powiedział Thomas J. Marino, partner i CEO, J.H. Cohn.

Cohn dodał»,Ta kombinacja zmienia krajobraz branży księgowej poprzez utworzenie firmy o niespotykanej dotąd koncentracji doświadczenia w branży nieruchomości i wysoce wyspecjalizowanej, połączonej z doświadczeniem w takich dziedzinach jak energia odnawialna, hotelarstwo, produkcja i dystrybucja, rynki kapitałowe, rząd, budownictwo, nauki przyrodnicze i technologia oraz wyceny».

«Synergie i możliwości, jakie to połączenie daje naszym klientom i pracownikom, mają charakter historyczny», powiedział Ken Baggett, dyrektor zarządzający i CEO Grupy Reznick. «J.H. Cohn ma bardzo zróżnicowanych klientów w wielu branżach. W połączeniu z Grupą Reznick głębokiej wiedzy na temat przystępnych cenowo mieszkalnictwa i nieruchomości komercyjnych, jak również ulgi podatkowej arena, wynik jest firmą, która jest potężnym zasobem dla klientów w całej ich rachunkowości, podatków i potrzeb konsultingowych».

«Nasi klienci będą korzystać z większych zasobów i siły roboczej i będą wiedzieć, że mają firmę o szerszym zasięgu geograficznym oraz zasoby i relacje, które pomogą im teraz i w przyszłości» – powiedział Murawski. «Ta szansa polega na strategicznym wzroście, a nie na konsolidacji».

Marino zauważył, że profesjonaliści z każdej firmy wnoszą wspólne zaangażowanie w wysoce spersonalizowaną obsługę klienta, dogłębną wiedzę techniczną i branżową, wnikliwość strategiczną oraz poświęcenie dla swoich pracowników i społeczności. Każda firma posiada przedsiębiorczą kulturę pracowników, która daje im swobodę i zasoby do wytyczania własnych ścieżek kariery, koncentrując się na tworzeniu nowych możliwości dla siebie – i dla klientów.

Obie firmy zyskały ostatnio uznanie w publikacjach branżowych i biznesowych za swoją doskonałość i zaangażowanie na rzecz swoich ludzi, za inicjatywy kobiet i za najlepsze miejsca pracy. Ponadto obie firmy otrzymały ostatnio znaczące nagrody za zaangażowanie społeczne i przywództwo w miastach, w których mieszkają i pracują.