Jackpot! 10 kawałków porad finansowych dla nowego zwycięzcy Powerball

[Uwaga: Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w dniu 23 maja 2013 r.]

Jest jedna osoba – a może grupa ludzi – która nie zgarnęła jeszcze największego jackpota Powerball w historii: szacunkowo $590,5 miliona.

Bilet został zakupiony 18 maja w supermarkecie Publix w Zephyrhills na Florydzie. Zwycięzca ma 60 dni na zgłoszenie ryczałtowej opcji gotówkowej – szacowanej na około $376.9 mln – w biurze Loterii Floryda w Tallahassee.

Zgodnie z prawem Florydy, zwycięzcy loterii w stanie nie mogą pozostać anonimowi; ich nazwiska i miasto zamieszkania muszą być publicznie dostępne dla każdego, kto o to poprosi. Od rana 22 maja, zwycięzca Powerball jeszcze się nie pojawił.

Co by było, gdyby ta osoba lub grupa osób przyszła do Twojej firmy przed odebraniem nagrody i poprosiła o poradę, jak zarządzać i inwestować swoją wygraną? Co byście powiedzieli?

AccountingWEB rozmawiał z pięcioma specjalistami z czterech firm zajmujących się księgowością i zarządzaniem majątkiem, którzy zaoferowali 10 wskazówek dotyczących tego, co powiedzą zwycięzcy(om) Powerball. Wśród osób, z którymi przeprowadzono rozmowy, znalazły się między innymi:

  • Mira FinĂ©, CPA, krajowy dyrektor ds. operacji podatkowych, Hein & Associates LLP, Denver
  • Scott Hitchcock, dyrektor zarządzania majątkiem, McGladrey Wealth Management LLC, Seattle
  • Rob Keasal, CPA, partner podatkowy, Peterson Sullivan LLP, Seattle
  • Kathy Scorcio, dyrektor zarządzania majątkiem, McGladrey Wealth Management LLC, Tacoma, Waszyngton
  • Ken Travis, CPA, partner, TravisWolff LLP, Dallas

1. Zatrudnij silny, profesjonalny zespół. W skład tej grupy powinna wchodzić jedna lub wszystkie z poniższych osób:

  • Doradca finansowy, który pomoże Ci przejść przez początkowe etapy tego, co powinieneś zrobić, jak odebrać nagrodę i jak zarządzać swoim portfelem.
  • CPA lub niezależna księgowa, która ma doświadczenie w pracy z klientami o wysokiej wiarygodności.
  • Adwokat podatkowy/statystyczny pomagający w ochronie aktywów i planowaniu nieruchomości.
  • Planista finansowy, który może modelować planowanie przepływów pieniężnych.

“Kiedy zatrudniasz doradcę, upewnij się, że to ktoś, z kim czujesz się komfortowo, bo będziesz z nim pracował przez długi czas”, powiedział Hitchcock. “Chcesz pracować z kimś, z kim będziesz mógł uczciwie rozmawiać, bo twoje życie po prostu znacznie się zmieniło.”

FinĂ© dodał, “Odrób pracę domową przed czasem i nie skracaj poszukiwania doradcy finansowego.”

2. Zdecyduj się na przyjęcie kwoty ryczałtowej lub renty. Kilka czynników wpływa na tę decyzję, jak powiedział Keasal i Scorcio.

“Z taką ilością pieniędzy i zarobkami, które miałbyś z tych pieniędzy, nawet jeśli wziąłbyś tę kwotę ryczałtową, będziesz w najwyższym przedziale podatkowym przez bardzo długi czas”, powiedział Keasal. To kwestia decyzji, czy zarobisz więcej pieniędzy u swoich doradców inwestycyjnych, niż zapłaci ci renta” – powiedział Keasal. Doradcy inwestycyjni zazwyczaj radzą sobie lepiej, niż zakłada to zakładana stopa zwrotu z renty”.

Scorcio dodał: “Zdecydowanie jest to obszar, w którym księgowy może Ci pomóc, ponieważ chcesz wziąć pod uwagę, jakie mogą być przyszłe stawki podatkowe. Być może lepiej będzie, jeśli weźmiesz to jako kwotę ryczałtową. Jaka jest stopa dyskontowa w odniesieniu do obecnej wartości renty, która miała miejsce w tym czasie? To jest proces analizy, przez który chcesz przejść. Twoja odpowiedź może się różnić od tego, co myślałeś na początku.”

3. Dowiedz się, jak powiedzieć “nie”. Po ogłoszeniu nazwiska zwycięzcy Powerball, zostanie on zalany wiadomościami od dawno zaginionych członków rodziny, przyjaciół ze szkoły podstawowej i innych proszących o pieniądze.

“Zdyscyplinowanie, by powiedzieć “nie” tym żądaniom, będzie krytyczną, krótkotrwałą umiejętnością”. Będzie mnóstwo czasu na dokładną analizę wymagań jakościowych,” powiedział Travis.

Scorcio dodał, że klient McGladrey’a, który kilka lat temu wygrał dużą loterię, nadal otrzymuje prośby o pieniądze.

“Tu jesteśmy osiem czy dziewięć lat później, a nasz klient wciąż otrzymuje listy od ludzi chcących pieniędzy. To się nie kończy”, powiedziała.

4. Upewnij się, że wszystkie podatki związane z zarobkami są płacone. Ponieważ nie są to wygrane wolne od podatku, zwycięzca Powerball będzie potrzebował możliwości zapłacenia zobowiązania podatkowego, powiedział Hitchcock. Potrącenia z loterii zazwyczaj nie są wystarczające do zapłacenia zobowiązania podatkowego.

“Potrącenia nie muszą być równe sumie podatków, włączając w to podatki państwowe”, powiedział Fin ©.

W stanie Floryda podatki są potrącane od wygranych na loterii w wysokości $600 lub więcej, zgodnie z witryną internetową Florida Lottery. W przypadku nagród powyżej $5,000, obywatele amerykańscy i cudzoziemcy-rezydenci posiadający numer Social Security podlegają 25-procentowemu odliczeniu od swoich nagród, co stanowi podatki federalne. Nagrody w loterii są zwolnione z podatków stanowych i lokalnych podatków dochodowych od osób fizycznych na Florydzie.

Na przykład, szacowany jackpot Powerball na 22 maja wynosi 40 milionów dolarów. W przypadku opcji ryczałtowej, zwycięzca otrzyma 25,1 mln dolarów. Wymagane jest potrącenie podatku federalnego w wysokości 25 procent (6,275 mln dolarów). Po potrąceniu, zwycięzca otrzymuje ryczałtową wypłatę netto w wysokości 18,825 mln dolarów. Obecnie maksymalna stawka federalnego podatku dochodowego wynosi 39,6 procent, a więc prawdopodobnie będzie obowiązywał dodatkowy podatek federalny w wysokości do 14,6 procent, a także podatki stanowe, w zależności od miejsca zamieszkania podatnika.

Za opcję annuitetu w wysokości 40 milionów dolarów, zwycięzca otrzymałby 30 rocznych wypłat w średniej wysokości 1.333.333,33 dolarów rocznie. Średnie federalne zobowiązania podatkowe wynosiłyby 333.333,33 dolarów rocznie. Średnia ryczałtowa płatność netto po potrąceniu podatku wynosiłaby 1 milion dolarów rocznie.

5. Zaparkuj swoje pieniądze w bezpiecznym miejscu. Scorcio zaleca, aby zwycięzca loterii umieścił swoje pieniądze na koncie maklerskim lub zainwestował je w krótkoterminowe bony skarbowe, dopóki nie powstanie plan inwestycyjny gotowy do realizacji. Zarówno ona, jak i Hitchcock zalecają, aby nie deponować wygranej w banku.

“Większość wygranych nie byłaby ubezpieczona przez FDIC”, powiedział Hitchcock. “W ciągu ostatnich pięciu do sześciu lat byliśmy świadkami wielu bankructw, więc nie chcesz zaparkować tych 200 czy 300 milionów dolarów w banku, ponieważ nie daje to wystarczającej ochrony. Rachunki maklerskie, na przykład, muszą być oddzielone od aktywów firmy maklerskiej. Jeśli firma maklerska upadnie, wierzyciele nie mogą iść po Twoje papiery wartościowe. Podczas gdy w banku Twoje aktywa są łączone z aktywami banku”.

FinĂ© zalecił posiadanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) jako wskazanego posiadacza funduszy.

“To pomaga, ponieważ na liście kolekcjonerów znajduje się osobne nazwisko – mniej nękania ze strony osób z zewnątrz i rodziny – a LLC chroni zebraną gotówkę”, powiedziała. “Możesz również rozważyć umieszczenie swoich innych aktywów w LLC w celu ochrony gotówki przed zobowiązaniami związanymi z innymi aktywami, które mogą obejmować twoje osobiste miejsce zamieszkania”.

6. Nie podejmuj zbyt szybko decyzji finansowych. Najczęstszym błędem, jaki doradcy TravisWolff widzą u odbiorców nagłego dobrobytu, jest podejmowanie wielu decyzji finansowych zbyt szybko.

“Nie musisz robić wielkich prezentów, kupować drogich domów, ani angażować się w nieodwołalne strategie prawne lub inwestycyjne w pierwszym roku – lub kiedykolwiek”, powiedział Travis. “Dowiedz się, jak to jest mieć inny status ekonomiczny – a może to potrwać kilka lat – a następnie zastanów się, jakie kroki mają największy sens dla Ciebie i Twojej rodziny. Rzadko się zdarza, aby mieć dwie szanse na bycie bogatym, więc staranne planowanie, wysokiej jakości doradztwo i rozważne decyzje pozwolą Ci pozostać bogatym i cieszyć się nim”.

Scorcio powiedział, że radzi każdemu, kto ma w swoim życiu ważne wydarzenie finansowe lub emocjonalne, aby poczekać do roku przed podjęciem jakichkolwiek ważnych decyzji finansowych.

“Nie chcesz od razu wyjść, sprzedać domu i przenieść się gdzieś indziej i zrobić to wszystko od razu”. “Chcesz mieć czas na przeniknięcie całego doświadczenia. Daj sobie mnóstwo czasu, żeby dowiedzieć się, czego naprawdę chcesz.”

7. Załóż konto oszczędnościowe na zdrowie. Teraz, gdy nowy zwycięzca loterii będzie w stanie zapłacić za wszystko, Keasal zalecił, aby kupił wysoko odliczalny plan zdrowotny i zainwestował w konto oszczędnościowe.

“Jako rodzina, możesz odłożyć 6 450 dolarów rocznie. Jeśli nie wydasz wszystkich pieniędzy na swoje konto oszczędnościowe, zostaną one przeniesione na następny rok i przyniosą odsetki. Możesz pozwolić na to, aby gromadzono je i przeznaczano na wydatki medyczne daleko w przyszłość, bez podatku” – powiedział.

8. Uważaj, aby nie skrzywdzić swojej rodziny lub organizacji charytatywnych rozmiarami prezentów. Podczas gdy dawanie pieniędzy członkowi rodziny, przyjacielowi lub organizacji charytatywnej jest postrzegane jako bezinteresowny gest, może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, jeśli nie zostanie potraktowane w sposób przemyślany.

“Bogactwo to w końcu odpowiedzialność”, powiedział Travis. “Jak to może nadać sens twojemu życiu i życiu tych wokół ciebie? Jaki wpływ ma bogactwo na wasze dzieci? Twoją społeczność? Bez długoterminowej perspektywy, bogactwo może czasami powodować więcej problemów niż rozwiązuje.”

Na przykład, powiedzmy, że zwycięzca loterii chce kupić swojemu bratu dom za milion dolarów. Czy zastanawiał się nad tym, czy jego brat może utrzymać dom, czy zapłacić od niego podatek od nieruchomości?

“To są decyzje, o których musisz myśleć poza “Dam tej osobie trochę pieniędzy. Musisz zastanowić się, jaki wpływ będą miały te pieniądze na życie tej osoby”, powiedział Scorcio.

Według Hitchcocka, ten sam sposób myślenia powinien być stosowany przy dokonywaniu darowizny na cele charytatywne.

“Na przykład, jeśli upuścisz 3 miliony dolarów na cele charytatywne do lokalnej spiżarni spożywczej, to po prostu je przytłoczysz. Nie są w stanie sobie z tym poradzić, podczas gdy Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem jest w stanie poradzić sobie z większym darem, ponieważ jest to dużo większa organizacja charytatywna”, powiedział. “Więc dopasuj ten dar do organizacji charytatywnej. Jeśli przeznaczyłeś 250.000 dolarów na cele charytatywne, utwórz fundusz powierniczy, który pozwoli na coroczną wpłatę na tę organizację, ale nie jest to ogromna suma ryczałtowa”.

Innym czynnikiem, o którym Hitchcock powiedział, że należy pamiętać, jest decyzja, jak chcesz dać.

“Jeśli chcesz pozostać anonimowy, możesz poprowadzić prezent przez przemyślany przez darczyńcę fundusz, na którym możesz dokonać wpłaty, a następnie polecić temu funduszowi, jak i komu chcesz przekazać darowiznę na cele charytatywne” – dodał. “Między tobą a organizacją charytatywną istnieje bariera”.

Inna charytatywna aleja zwycięzca loterii może wziąć jest ustanowienie 529 planów dla swoich dzieci lub wnuków, Keasal powiedział.

“Plany te przyniosłyby dochód wolny od podatku, o ile pieniądze te zostałyby wykorzystane na pokrycie kosztów studiów”, stwierdził.

9. Zrozum, w jaki sposób twoi doradcy otrzymują wynagrodzenie. Opracowując plan inwestycyjny, Hitchcock zaoferował trzy rady: trzymaj się tego prostego, trzymaj się tego prostego, a może przede wszystkim wiedz, w jaki sposób Twoi doradcy otrzymują wynagrodzenie.

“Każdy dostaje zapłatę. W świecie inwestycyjnym doradcy mogą otrzymywać prowizję, mogą otrzymywać wynagrodzenie na zasadzie transakcji, mogą pobierać opłatę za owinięcie inwestycji, lub mogą otrzymywać wynagrodzenie tylko na zasadzie prowizji”, powiedział. “Jeden nie musi być lepszy od innych. Polecamy strukturę opłat, ponieważ tak właśnie działamy, ale to zależy od Twojego doradcy i sposobu jego działania”.

10. Splurkuj na sobie – ale nie przesadzaj. Jaka jest radość z posiadania dużej ilości pieniędzy, jeśli nie możesz ich wydać? Travis powiedział, że zwycięzca Powerball powinien opracować krótkoterminowy plan na natychmiastowe “Chcę”.

“Prawie wszyscy się nad tym zastanowili, więc bawcie się dobrze, ale używajcie głowy”.

Hitchcock zauważył, że klienci McGladreya, którzy wygrali na loterii, nie pozwolili, aby ich nowo odkryte bogactwo znacząco zmieniło ich styl życia.

“Kupili nowy dom, ale to był bardzo skromnie wyglądający dom w ich okolicy”, powiedział. “Kupili 16-metrową łódź rybacką typu runabout-type, i ciężarówkę Ford Ranger do jej holowania. Nic dzikiego.”

Hitchcock zaleca ustalenie budżetu wydatków w pierwszym roku – i trzymać się go.

“Może to pół miliona dolarów w pierwszym roku”, powiedział. “Nie wychylaj się za burtę i nie podejmuj żadnych wielkich, długoterminowych zobowiązań.”