Jak Ace the Job Interview: 5 pytań, które na pewno ci się spodobają

Nie ma nic lepszego od głowy, kiedy zaczyna się karierę i rozmowę kwalifikacyjną o pracę. Poprosiliśmy więc Kathy Downs, kierownik ds. rekrutacji w Robert Half Finance & Accounting w Orlando na Florydzie, o wybranie pięciu pytań, które mogą być związane z nowymi umowami CPA w zakresie rachunkowości publicznej – oraz o odpowiedź na nie. (Możesz napisać «Thank You» na naszej stronie internetowej, gdy dostaniesz tę pracę.)

Dlaczego chcesz tu pracować?

Jest wiele, wiele publicznych firm księgowych i ktoś, kto wejdzie, powinien zrozumieć, jaka jest przestrzeń rynkowa, która czyni tę firmę inną od innych. Są firmy, które pracują w spółkach notowanych na giełdzie lub koncentrują się na działalności non-profit i rządowej, firmy, które będą miały lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym, ponieważ nie pracują w spółkach notowanych na giełdzie i firmy, które są lokalne, więc nie ma wiele potrzeba podróżować.

Czy poradziłeś sobie z etycznym dylematem lub konfliktem interesów?

To, że jesteś nowym CPA, nie musi oznaczać, że jesteś nowy wśród pracowników. Możesz być kimś, kto wychodzi prosto ze szkoły z tytułem magistra lub kto ukończył studia licencjackie i pracował w firmie przez kilka lat, zanim stał się CPA. Tak więc już być może doświadczyłeś etycznego dylematu. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów historii, które słyszałem.

Podczas recesji, słyszałem to od więcej niż jednej osoby: CPA został poproszony o zawyżenie należności w nadziei na zabezpieczenie większej linii kredytowej, ponieważ pieniądze były bardzo napięte. Być może kwartalny podatek od wynagrodzeń był należny, a właściciel miał napiętą gotówkę i nie chciał jej płacić na czas.

Jeden z dyrektorów finansowych miał zostać przejęty przez spółkę giełdową, a dyrektor generalny chciał, aby wyniki wyglądały lepiej niż one. Podczas gdy Dyrektor Finansowy naprawdę trzymał rękę na pulsie w kwestii finansów i historii, którą opowiadał, Dyrektor Generalny poprosił kogoś w dziale operacyjnym, aby przedstawił «propozycje» jako «zamknięte transakcje». CFO wycofał się i wycofał je, wprowadzając poprawki, aby wyciągnąć te informacje z danych dotyczących przychodów, ponieważ były to tylko propozycje. Następnie dyrektor finansowy złożył rezygnację.

Jaka była najbardziej satysfakcjonująca część w zdobyciu twojego oznaczenia CPA?

To nigdy nie jest łatwa podróż. Dla każdego człowieka jest to dużo ciężkiej pracy i duże osiągnięcie. Możliwość opowiedzenia swojej historii i poświęceń, które poczyniłeś, mówi wiele o twojej etyce pracy – o zasadach, które nie mieszczą się łatwo w życiorysie.

Jak bycie CPA pomogłoby ci w przyszłej karierze?

Pomoże ci to zachować aktualność w twoim zawodzie ze względu na wymaganą ustawiczną edukację. To otwieracz do drzwi z potencjalnymi klientami. Myślę, że to naprawdę sprawdzony poziom wiedzy technicznej z zakresu rachunkowości.

Jak pomożesz innym aspirującym do CPA oddać się w ręce księgowych?

Zwłaszcza w rachunkowości publicznej największym wyzwaniem jest znalezienie dobrego talentu. Będziesz miał obowiązek, jeśli wejdziesz jako CPA, aby wprowadzić inne CPA. Jeżeli firma zatrudnia księgowych, którzy nie są jeszcze CPA, zachęcasz ich, aby nie rezygnowali z osiągnięcia tego wyznaczenia.