Jak budować i zarządzać swoją lokalną reputacją

przez Hugh Duffy’ego

Teraz jest idealny czas na proaktywne budowanie i zarządzanie swoją reputacją na poziomie lokalnym. Mając na horyzoncie sezon podatkowy, powinieneś podjąć kroki w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni, aby pozytywnie wpłynąć na swoją reputację.

Wytrawni właściciele firm potrafią i potrafią zarządzać swoją reputacją. Dotyczy to zarówno restauracji, firm, jak i lekarzy, a nawet firm księgowych.

Jednym z prostych sposobów na aktywne wpłynięcie na lokalną reputację jest uzyskanie opinii od istniejących klientów. Poproś klientów o zamieszczanie swoich recenzji online, aby inni mogli je przeczytać. Tak, wymaga to wysiłku, ale wielu potencjalnych klientów poszukuje firm księgowych, które zostały zarekomendowane na Yelp, Google+ i innych stronach z recenzjami online w ramach procesu podejmowania decyzji.

Jeśli nie ma żadnych recenzji o Tobie zamieszczonych online, nie wzbudzi to zaufania potencjalnych klientów. W rzeczywistości, prawdopodobnie budzi to w ich umysłach pytania, dlaczego nie masz żadnych recenzji.

Istnieje wiele miejsc, w których potencjalni klienci będą szukać w Internecie recenzji, w tym Yelp, Google+, Yahoo, Insider Pages, Citysearch, Kudzu i inne. Jeśli obecnie masz zero lub bardzo mało recenzji zamieszczonych w Internecie, polecam zacząć od Google+ i Intuit’s Find-a-ProAdvisor. Kiedy już uda Ci się znaleźć kilka z nich, rozszerz swoje wysiłki na inną stronę, aby pokryć swoje flanki.

Wszyscy czujemy się komfortowo, korzystając z recenzji książek sprzedawanych na Amazonce, ocen sprzedawców na eBayu i opinii o miejscach do odwiedzenia na wakacjach hotele, restauracje i ciekawe miejsca do zobaczenia. Opinie te pochodzą od zupełnie obcych osób, ale mogą nam pomóc w podjęciu bardziej świadomych decyzji i zmniejszyć potencjał nieprzyjemnych doświadczeń.

Nadszedł czas, aby aktywnie zarządzać swoją reputacją, zabezpieczając recenzje od swoich dotychczasowych klientów i umieszczając je na popularnych stronach recenzyjnych. Możesz pozytywnie wpłynąć na swoją lokalną reputację, jeśli podejmiesz proaktywne działania.

Artykuły pokrewne:

  • Dziesięć sposobów na zwiększenie liczby poleconych
  • Tweet o swojej ekspertyzie (w 140 znakach)

Przeczytaj więcej artykułów Hugh Duffy’ego.

O autorze:

Hugh Duffy jest współzałożycielem i dyrektorem ds. marketingu Build Your Firm, firmy zajmującej się projektowaniem stron internetowych i opracowywaniem praktyk księgowych.Hugh uczy serii Warsztatów Marketingu Księgowości; ma LinkedIn Discussion Group nazwie Nowoczesne Metody Marketingowe dla Księgowych; i zapewnia zlecany na zewnątrz marketing dla księgowych. Można się z nim skontaktować pod adresem (888) 999-9800 wewn. 151 lub pod adresem [adres e-mail chroniony].