Jak budować jutrzejszych liderów w swojej firmieHow to build tomorroworrow’s leaders in your firmHow to build tomorroworrow’s leaders in your firm

Co czyni dobrego przyszłego przywódcę i co możesz zrobić, aby był regularnie szczęśliwy i brzęczał w Twojej firmie? Skoncentruj się na środku.â»

Podczas ostatniej konferencji Thomson Reuters Synergy 2015, Sandra Wiley, udziałowiec Boomer Consulting, podzieliła się wskazówkami i strategiami, które pomogą wyróżnić firmy na tle konkurencji i utrzymać ich âmiddleâ».

W swoim warsztacie, âRetain and Grow Your Middle,â» skupiała się na tych pracownikach pomiędzy 3 a 6 rokiem życia lub na tych osobach w firmach, które opisała jako «poziom osób w naszej firmie, które były tak trudne do utrzymania i tak trudne do znalezienia.â»

Wiley powiedział, że kwestia talentu nie jest tylko pokoleniowa. Wymieniła trzy powody, dla których wiele firm odczuwa ból w obszarze środkowym.

1. Spadek tradycyjnego zarządzania. Hierarchalna struktura działa od prawie 100 lat. Dzisiaj wszystko się zmienia. âKiedy myślisz o tym, jak zarządzamy dziś firmami â Google, Yahoo, Microsoft â zarządzają inaczej,â» powiedział Wiley. âIt’s starting to bleed over to all companies, including accounting firms. Nowy model zarządzania jest okrągły, gdzie małe grupy ludzi samodzielnie zarządzać. W dzisiejszym zarządzaniu chodzi o to, by być jednym z ludzi, nie chodzi o to, by być większym, lepszym, silniejszym niż ty. To jest zarządzanie oparte na współpracy. To naprawdę radykalnie zmieni sposób, w jaki prowadzimy firmę CPA.â»

2. Społeczna rewolucja internetowa. Chodzi o to, by móc się połączyć społecznie. Media społecznościowe to sposób, w jaki ludzie współdziałają dzisiaj. â…Kapitał intelektualny w Internecie jest tam dla wszystkich, â…â» powiedziała. Idea nie dzielenia się zniknęła.

3. Tysiącletnie pokolenie wchodzące na rynek pracy. Millennials i Generation Xers oczekują od miejsca pracy znacznie więcej. âI love interviewing millennials,â» Wiley powiedział. â…pytają, jak szybko mogę awansować? Jaka jest moja pensja? Jaką edukację zamierzasz zapewnić? Zadaję pytania takie jak: âdo I get a chair? â» Wiley opisał tysiąclecia jako bardziej zróżnicowane, dobrze podróżowane i z lepszym doświadczeniem w pracy społecznej niż baby boomers. â’♪ They are different.â»

Najlepszą strategią rozwoju środka, według Wileya, jest identyfikacja najlepszych z najlepszych. Aby zidentyfikować najlepszych, zaleca poszukiwanie tych, którzy mają następujące cechy lub chęci, aby pomóc im się tam dostać:

 • Świetne komunikatory. To są ludzie, którzy mogą trzymać się z dala od swojego telefonu na tyle długo, żeby porozmawiać.
 • Talent, ale nie idealny. Wiley powiedział, że to są ludzie, którzy mają początkowy talent i z odrobiną pomocy mogą być jeszcze lepsi.
 • Poznaj siebie. Znajdź ludzi, którzy mają wyjątkowe zdolności i którzy znają swoje mocne i słabe strony.
 • Konstruktorzy relacji. Podczas gdy wiele tysiącleci może nie mieć związków zawodowych, są szanse, że mają one wiele powiązań szkolnych i usługowych oraz silną sieć. Dowiedz się, czy ktoś naprawdę lubi ludzi, bo to będzie długa droga.
 • Współpracownicy. Tysiąclecia są silnymi współpracownikami.Są niesamowici w poszukiwaniu, wyszukiwaniu i współpracy z innymi ludźmi, ponieważ robią to przez całe swoje życie, â» powiedziała.
 • Ogólne złącza. Millennials będą chcieli poznać ciebie i twoją firmę. Poznanie ich i sposobu ich pracy nie jest konkurencją.

Wielu uczestników warsztatów zgodziło się z Wileyem i stanęło przed wyzwaniem zatrudnienia silnych menedżerów â tych na średnim szczeblu firmy, którzy nie są nowymi pracownikami, ale nie są kierownictwem wyższego szczebla. Tysiąclecia nie chcą pracować tak samo, jak osoby z wyżu demograficznego i oczekują zróżnicowanego, elastycznego i zdalnego miejsca pracy przy zmianie pracy.

âCast your net wide and do it 365 days a year,â» she said. To część twojego budżetu na resztę roku. To się nie polepszy. Musisz cały czas rekrutować.â»

Oto sposoby Wileya na to, by pomóc twojej firmie być firmą nowej generacji.

 • Szkolenie przywódcze. Inwestuj w rozwój swoich ludzi na bieżąco. Zwróć szczególną uwagę na tych, którzy są w firmie od trzech do pięciu lat.
 • Siatka do nauki. Przyznaj, że ścieżki ludzi nie są liniowe. âWe have to develop a way for people to grow, and at some point, they may want to take a break, go to a different nhe, go to management,â» Wiley said. â» Partner zarządzający jednej z firm nazywa niektóre gwiazdy, które odeszły z firmy co kwartał, aby po prostu nadrobić zaległości. Ta firma widzi 50 procentową stopę zwrotu.
 • Infrastruktura technologiczna. Najważniejsze jest to, że jeśli chcesz przyciągnąć i utrzymać najlepszych i najjaśniejszych, musisz być firmą technologiczną. âI have more people tell me that I have a better computer at home than in the office. Nie bądź taką firmą.â»
 • Komunikacja. Podawaj oceny co najmniej trzy razy w roku: raz przed sezonem podatkowym w styczniu, ponownie w maju, a następnie ostatecznie w sierpniu. Wiley powiedział, aby przejrzeć poprzednie wyniki i spojrzeć w przyszłość. Bądź konkretny z informacją zwrotną â jeśli robią dobrze, powiedz im dlaczego. Jeśli muszą się poprawić, powiedz im jak. Pracownik powinien przejąć inicjatywę w organizowaniu tych spotkań. Unikaj oceniania więcej niż czterech lub pięciu osób i oczekuj rozmowy na temat tego, co robisz, pracy z klientami, wynagrodzeń i rentowności.
 • Delegować i puścić. âIf you want to know why managers are leaving, we give them the responsibility but not the authority to get things done,â» Wiley said. â™ To ich boli. Puszczajcie i odejdźcie.â»
 • Nie pytaj ich o pracę 24/7. Niektóre firmy uważają, że jeśli udostępniają telefony swoim pracownikom, powinny być dostępne w 100 procentach czasu. Nieprawda. Jeśli jesteś typem przywódcy, który wysyła maile późno w nocy lub bardzo wcześnie rano, rozważ wcześniejsze zaplanowanie poczty elektronicznej, aby wyjść w godzinach pracy.
 • Pozwólcie na współpracę. Tysiąclecia chcą teraz zacząć robić dobre rzeczy. Nie chcą być z tyłu biura i robić zeznań podatkowych przez następne dwa lata. Zabierają ich na spotkania z klientami, wysyłają na konferencje, zabierają ich tam i angażują.
 • Związki, Chociaż wiele tysiącleci nauczyło się łączyć w college’u i liceum, mogą potrzebować wskazówek, jak połączyć się z właściwymi ludźmi w biznesie. Załatw im wygodne spotkania z ludźmi na wszystkich poziomach, zwłaszcza z właścicielami firm i dyrektorami generalnymi. Zabieraj wschodzących liderów na spotkania z klientami i każ im spotykać się z ich wschodzącymi liderami. Jeden z partnerów firmy przyprowadził swojego lidera i poprosił klienta, aby zrobił to samo. Planowanie sukcesji w najlepszym wydaniu.
 • Zaufanie to konieczność. â They are going to see a fake in a second,â» Wiley said, adding that firms should not give wdzięczności to someone because you were told to.Bądź uczciwy i szczery.

Na koniec Wiley powiedział, że jeśli firma ma w twojej grupie przywódczej przeciwnika, który tego nie rozumie, musisz zdobyć dla niej jakąś edukację lub się jej pozbyć.

â To nie jest puszysta rzecz, â» powiedziała. âI know you are busy people, but this is imperative. ♪ If you want a firm going forward, you have to make sure you take care of these folks.âŞ