Jak być wyjątkowym księgowym po opodatkowaniu

Tegoroczny sezon podatkowy być może nadszedł i minął w mgnieniu oka, ale to nie znaczy, że księgowi w całym kraju wciąż nie mają dla nich pracy. W końcu, przy odpowiednim planowaniu, sezon podatkowy może być jednym z najbardziej produktywnych okresów w roku i może dać ci poważną przewagę nad konkurencją, jeśli dobrze rozegrasz swoje karty.

Praca CPA nigdy nie jest wykonywana

Podczas gdy niektórzy naiwni lub amatorzy CPA mogą lubić kopać nogami w górę po 15 kwietnia przyszedł i odszedł, jest to prosta sprawa, że dobra praca CPA nigdy nie jest zrobione. Zawsze istnieje całoroczna praca, którą należy wziąć pod uwagę, niezależnie od tego, czy przygotowuje się do zbliżających się audytów, czy też kończy się ostatnią część księgowości. Rok 2018 po sezonie podatkowym nie jest inny i choć tegoroczny sezon podatkowy mógł być nieco bardziej gorączkowy dzięki usterkom w dniu podatkowym IRS, które spowodowały bóle głowy w całym kraju, to nie jest to wymówka, by wziąć trochę wolnego i pozwolić, by Twój potencjał poszedł na marne.

Na przykład, wielu z twoich starych klientów może już nie wymagać dużych nakładów czasu po zakończeniu sezonu podatkowego, co daje ci mnóstwo możliwości rozwoju twojego biznesu i budowania nowych, lukratywnych relacji. Wiele CPA, które znajdują się z dodatkowym czasem w rękach w sezonie po opodatkowaniu, bada możliwość zostania planistą finansowym, co jest niezwykle dobrą okazją dla księgowych, którzy odrobili już wszystkie swoje zadania domowe. Dzieje się tak dlatego, że CPA i planowanie finansowe idą w parze, a większość wolnego czasu, który masz teraz pod ręką, możesz poświęcić na zarabianie dodatkowej gotówki na wypełnienie swojej osobistej kasy.

Oczywiście, nie wszystko w okresie po opodatkowaniu powinno kręcić się wokół pracy. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to obecnie znany czynnik nowoczesnego miejsca pracy, że wypoczęci pracownicy są bardziej wydajni i szczęśliwi niż pracownicy, którzy są stale zmuszani do pracy bez przerwy, nie bez powodu można postrzegać sezon po opodatkowaniu jako okazję do wzięcia krótkiego urlopu w celu doładowania. Jeśli jednak naprawdę chcesz jak najlepiej wykorzystać sezon po opodatkowaniu, nie pozwól, aby urlop trwał zbyt długo; podczas gdy każdy potrzebuje szansy na odpoczynek raz na jakiś czas, nie chcesz dać się ponieść i nie marnować cennego czasu, który w przeciwnym razie mógłby zostać poświęcony na budowanie profesjonalnych relacji lub wzmocnienie Twoich dotychczasowych dochodów.

Większość doświadczonych księgowych bierze trochę wolnego czasu bezpośrednio po sezonie podatkowym, ale potem wraca do pracy w chwili, gdy ich akumulatory są naładowane. Dzieje się tak dlatego, że wielu mniej zdyscyplinowanych zawodników korzysta z tej okazji, aby zrelaksować się jak najdłużej, co oznacza, że sezon po opodatkowaniu jest idealnym czasem na zdobycie nogi na zawodach, gdy ich ochrona jest w dół. Wyjątkowi księgowi będą wiedzieli, że od czasu do czasu powinni traktować się jak zasłużony odpoczynek i relaks, ale nie mogą spędzać zbyt wiele czasu z dala od zgiełku bez poświęcania pewnego postępu w karierze.

Wypłynięcie z Twojej strefy komfortu

Wytrawni księgowi zrozumieją, że po sezonie podatkowym oferuje im szereg lukratywnych możliwości opuszczenia strefy komfortu i wypróbowania nowych kierunków pracy, które są związane z ich dotychczasowym zawodem. Planowanie przejścia na emeryturę, na przykład, jest pod wieloma względami podobne do codziennej pracy, którą obecnie wykonuje wiele CPA, i w przeciwieństwie do składania wniosków podatkowych, Twoi klienci będą zasadniczo przygotowywać się do przejścia na emeryturę przez cały rok. Jeśli nigdy nie zagłębiałeś się w świat planowania emerytalnego jako księgowy, zastanów się nad sprawdzeniem kilku profesjonalnych przewodników, jak się w to zaangażować, podczas gdy Ty masz trochę dodatkowego czasu w swoich rękach.Oczywiście, nie chcesz zabłądzić zbyt daleko od swoich istniejących granic, zwłaszcza jeśli masz wybrednych klientów, którzy wymagają Twojej uwagi nieustannie. Sezon po opodatkowaniu nie powinien być postrzegany jako okazja do odkładania dotychczasowych obowiązków, ale raczej jako okazja do pozostawania w kontakcie z klientami 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, aby udowodnić im, że szczerze inwestujesz w ich dobrobyt finansowy. Może to oznaczać inwestycję w dobry VPN, dzięki któremu można uzyskać dostęp do Internetu w dowolnym miejscu, np. korzystając z kuponu NordVPN, aby uzyskać go za niewielką opłatą. Poświęć ten czas na upewnienie się, że Twoi klienci są na bieżąco ze swoimi portfelami, a będą mniej skłonni zrezygnować z Ciebie na rzecz kolejnego CPA, gdy sezon podatkowy znów się rozpocznie.

Wreszcie, bylibyśmy niedbali, gdybyśmy nie uwzględnili nauki o nowych, ekscytujących technologiach, które zmieniają dziedzinę rachunkowości. To może być jedyny wolny czas, jaki masz za jakiś czas, więc zajmij się automatyzacją technologii, które mogą kosztować Cię pracę, jeśli nie jesteś z nimi zaznajomiony. Nie ucz się jednak zbyt ciężko; w końcu nawet najbardziej zaangażowany CPA powinien zrobić sobie małą przerwę w sezonie po opodatkowaniu.