Jak CPA i technologia mogą pomóc w przekształceniu małych i średnich przedsiębiorstw

Zgodnie z naszą historyczną wiedzą, księgowość po raz pierwszy pojawiła się w tych starożytnych cywilizacjach Sumerów, Egiptu i Indusów około 5.000 lat temu. Około IV wieku p.n.e. opracowano audyt. Początki dzisiejszych najlepszych praktyk w księgowości podwójnej zostały zinstytucjonalizowane w bankach renesansowej Florencji 600 lat temu. Tradycja jest nieocenionym narzędziem, ale około 2000 lat (dać lub wziąć kilka wieków) między głównymi innowacjami wydaje się trochę przesadzone.

Na przykład, jak małe i średnie przedsiębiorstwa (SMB) prowadziły swoje księgi. Zdyscyplinowani księgowi spędzili wiele lat na grzebaniu w swoich zakurzonych tomach, opierając się na wielowiekowej tradycji księgowej, aby zrozumieć liczby i utrzymać Małe i Średnie Przedsiębiorstwa na równi. Tradycje te oznaczają stabilność i wpływają na ich rolę: Jeśli to zadziała, nie naprawiaj tego, zwłaszcza jeśli naprawa może spowodować niewiarygodnie kosztowne straty na tym, co w przeciwnym razie byłoby zdrowym biznesem.

Tak trwałe, jak udowodniły te tradycje, przedsiębiorstwa i technologia idą w parze jako miejsca, w których podążanie za tradycją nie zawsze przynosi najlepsze rezultaty. Konsumeryzacja Internetu wyzwoliła siły transformacyjne, które miały wpływ na wszystko .

Oznacza to, że SMB są teraz w drodze. Wszystko, co można poprawić, musi być ulepszone, dostępne z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu. Jak płacą pracownikom, jak zarządzają gotówką i przepływami pieniężnymi, jak współdziałają ze sprzedawcami i dostawcami, jak otrzymują wynagrodzenie i jak pracownicy są opłacani, wszystko, co zostało uznane za nietykalny szkielet dla ostatniego wieku jest teraz do ponownego rozważenia. Włączając w to rolę skromnego księgowego.

Kiedyś CPA były wymagane, aby ręcznie numerować klientów, wystawiać im faktury i zwracać wydatki. Ale:

  • Gdzie raz kalkulator (lub jego daleki przodek, liczydło) był jedynym sprzymierzeńcem księgowego, gdy wycofał się do swojego biura, aby zrównoważyć obciążenia i kredyty, teraz oprogramowanie do księgowości w chmurze zapewnia dostęp do danych finansowych firmy z urządzenia przenośnego i wykonuje większość ciężkiej pracy numer chrupania.
  • Tam gdzie raz wielokrotne wypełnianie faktur było jedynym sposobem na przypomnienie klientom o konieczności zapłaty, teraz automatyzacja faktur robi to oczywiście przy minimalnej ingerencji człowieka.
  • Gdzie raz wydatki zmusiły księgowego do gonienia wszystkich metaforyczną miotłą tylko po to, aby rozpocząć proces zwrotu z towarzyszącym mu przesiewaniem góry papieru, teraz systemy zarządzania wydatkami w połączeniu z przedpłaconymi kartami debetowymi kontrolują, ile pieniędzy jest przydzielanych i gdzie są one wydawane.

Krótko mówiąc, dzięki innowacjom technologicznym tradycyjne procesy wyparowują. Księgowi przyglądają się światu, który podlega ciągłym zmianom, w którym ich zwykłe obciążenie pracą ulega wzmożonej cyfryzacji i w którym nie są one tak oczywistą koniecznością jak kiedyś. Wybór sprowadza się do rezygnacji z uznania przestarzałości lub zgrabnego przystosowania się do czegoś lepiej dostosowanego do zmieniającego się otoczenia biznesowego.

Może być kuszące dla CPA, aby chronić te niezłomne tradycje. Jednak księgowi zamiast przeszkadzać, mogą być agentami transformacji. SMB szukają rozwiązań. Kto lepiej niż oni, repozytoria nagromadzonej tradycji, mówi uczciwie o tym, gdzie procesy upadły i ułatwiają zmiany?

W tym nowym świecie księgowy staje się zaufanym doradcą, wykorzystując wiedzę na temat tradycji i innowacji oraz łącząc je ze sobą, aby przynieść coś lepszego. Dzięki zrozumieniu nowych technologii zmieniających swoją rolę, CPA jest lepiej poinformowana o tym, jak wykorzystać te nowe platformy z korzyścią dla firmy. Rozumiejąc zmiany zachodzące w całym świecie, księgowy może pomóc właścicielom zrozumieć, w jaki sposób mogą rozwijać swoją działalność. Zajmując się różnymi kwestiami związanymi z zarządzaniem pieniędzmi, księgowi mogą nadal być główną siłą napędową stabilności w biznesie.

«Po co próbować i mówić prawdę, by zastąpić ją jakąś nowatorską metodą działania?» Odpowiedź jest prosta: Są lepsze rozwiązania, a jeżeli ich nie wprowadzą, ich konkurencja to zrobi. To prawda, że ktoś zawsze będzie miał na uwadze dom, ale ta tradycyjna rola nie jest już wystarczająca dla współczesnego księgowego. Kiedy konkurencja wykorzysta te zmiany, zyska przewagę nad konkurencją, która w końcu spowoduje, że jej rywale pozostaną w tyle i zostaną rozbici. Księgowi, zamiast na to pozwolić, przyjmują zmiany i zrzucają stres związany z nadrabianiem zaległości na innych facetów.