Jak CPA może pomóc firmom z branży budowlanej

Większość umów CPA ma klientów «chleba i masła», którzy są właścicielami firm z sąsiedztwa, które mogły się przekonać, że ich sytuacja się pogorszyła; właściciele z roku na rok utrzymują się na powierzchni w miarę wzrostu wydatków, a konkurencja internetowa i sklepy wielkopowierzchniowe odbierają swoich klientów. Więc, jak możesz im pomóc?

Strona finansowa

Jako księgowy, pomoc w analizie finansów Twoich klientów jest Twoją mocną stroną. Muszą oni wiedzieć, skąd pochodzą ich pieniądze i dokąd zmierzają.

 1. Dochody . Zrozum, skąd pochodzą przychody Twoich klientów. Pralnie chemiczne wykorzystują system biletowy identyfikujący klientów i wielkość zamówienia. W 2012 roku Huffington Post podał, że 66 procent zakupów dokonywanych jest za pomocą kart plastikowych, a 31 procent za pomocą kart debetowych. Kim są ich duzi klienci? Którzy klienci wypadli z pola widzenia?
 2. Klienci korporacyjni. Minusem rachunków firmowych jest kompresja marż. Minusem jest wolumen. Kiedy ostatni raz właściciel firmy pozyskał klienta korporacyjnego? Czy ostatnio kogoś stracił? Czy kupują taką samą kwotę, czy wydłużają relację?
 3. Najlepiej sprzedające się produkty. Zrozumienie, które produkty są najlepiej sprzedające się, naturalnie pomoże Twoim klientom zbudować lepszy biznes. Supermarkety skanują kody UPC, mówiąc im, co ludzie kupują i kiedy. Czy Twój klient przegląda te dane?
 4. Programy lojalnościowe Według First-American.net, 89 procent klientów jest zapisanych do programu nagród/lojalności. Podają oni również, że 74% Baby Boomers, 68% Gen X i 41% Millennials wskazało, że gdyby mieli program lojalnościowy, nakłoniliby ich do zrobienia zakupów.Nawet drogerie i sklepy z artykułami żelaznymi je mają. Sprawdźcie, czy Wasz klient ma już program lojalnościowy, jeśli nie, to jest to dobra sugestia, by pomóc mu prowadzić więcej interesów.
 5. Wydatki. Twój klient prawdopodobnie płaci za ubezpieczenie biznesowe, wywóz śmieci, dostęp do Internetu, usługi telefoniczne, elektryczność, usługi porządkowe, materiały biurowe i wiele innych. Kiedy ostatni raz robili zakupy za lepszą cenę? Duże firmy robią to stale, ich dostawca może wrócić z lepszą ofertą tylko dlatego, że wspomniałeś o zakupach.
 6. Personel. Czy twój klient efektywnie wykorzystuje personel? Czy ludzie stoją i czekają, aż klienci wejdą? Ich zaawansowani technicznie pracownicy mogą cieszyć się wyzwaniem i dodatkowymi obowiązkami związanymi z budowaniem dla nich mediów społecznościowych lub obecności w Internecie. Poszukaj sposobów na wykorzystanie umiejętności i zainteresowań personelu na korzyść Twoich klientów.
 7. Reklama . Lata temu, firmy prowadziły lokalne reklamy i dostały listę w Yellow Pages. W 2012 roku Yelp zgłosiło 85 procent konsumentów znaleźć lokalne firmy za pomocą wyszukiwarek internetowych. Czy Twój klient wydaje pieniądze na reklamę w odpowiednich miejscach? Czy mają oni stronę internetową? Czy jest przystosowana do handlu elektronicznego? Kiedy potencjalny klient szuka w Internecie lokalnych kwiaciarni, gdzie pojawia się ten biznes? Według badań przeprowadzonych w 2014 roku przez Advanced Web Rankings, (raportowany przez leverageway.com) przeciętny użytkownik nie wyjdzie poza pięć pierwszych ofert. Właściciel Twojej firmy powinien rozważyć zapłacenie za najlepszą pozycję w tych rankingach, aby przyciągnąć tych klientów.

Tanie pieniądze i darmowe porady

Ważne jest, aby pamiętać, że twój klient nie jest sam. Miejscowe miasto chce, aby firmy różnej wielkości pozostały na swoim miejscu, a nie przenosiły się lub znikały z biznesu z powodu konkurencji ze strony dużych sklepów z pudełkami. Oto kilka zasobów, których mogliby nie rozważyć:

 1. Urząd Rozwoju Gospodarczego. Jeśli obszar jest w okresie przejściowym, miasto może mieć środki finansowe dostępne w postaci tanich kredytów, dotacji lub ulg podatkowych.
 2. Stowarzyszenie Doskonalenia Sąsiedztwa. Miasto może koncentrować wysiłki rewitalizacyjne na swojej dzielnicy handlowej. Na przykład mogą tworzyć strefę tylko dla pieszych lub miejsce zakupów i jadalni. Mogą mieć fundusze na modernizację elewacji dzielnicy handlowej lub inne ulepszenia.
 3. Reklama spółdzielcza. Jeśli sprzedajesz wysokiej klasy, duże bilety, producent produktu może podzielić koszt billboardu lub innej reklamy zawierającej wyłącznie produkt.
 4. W przypadku sprzedaży produktów z wyższej półki, dużych biletów, producent może podzielić koszt billboardu lub innej reklamy zawierającej wyłącznie produkt.

 5. Service Corps of Retired Executives (SCORE). Twój klient może potrzebować porady od osób, które nie są jutrzejszą konkurencją. Z 10.000 wolontariuszy w 300 rozdziałach są oni również partnerem w Small Business Administration, jest to dobre źródło.
 6. Izba Handlowa. Wiele z nich oferuje wiele zajęć dla właścicieli firm na odpowiednie tematy. Koszt członkostwa i uczestnictwa jest często symboliczny.

Praktyczna strona

Twój lokalny klient będący właścicielem sklepu może dokonać wielu stopniowych ulepszeń za niewielką lub żadną cenę, a Ty możesz pomóc. Zacznij od poproszenia ich o zrobienie zdjęć wnętrza i zewnętrza ich firmy i usiąść z nimi, aby przejrzeć zdjęcia. Zdjęcia często podkreślają szczegóły, za którymi tęsknimy, gdy widzimy je każdego dnia. Poszukaj prostych, oszczędnych i praktycznych sposobów na ich poprawę.

1. Wygląd

 • Czy ten lokal wygląda na brudny i zdezorganizowany?
 • Starożytne znaki i ogłoszenia na tablicach ogłoszeń?
 • Jak dobre jest oświetlenie?
 • Czy personel i właściciel firmy są mądrze ubrani?

2. Wycena. Czy każdy produkt na półce jest wyraźnie oznaczony? Klienci często odkładają niedrogie przedmioty z powrotem, zamiast polować na sprzedawcę i pytać o cenę?

3. Obróć zapas. Samo przesuwanie produktu odświeży wygląd i stworzy wrażenie, że coś jest nowe i inne. Czy niektóre produkty nie sprzedają się? Zwróć je, jeśli to możliwe, a jeśli nie, zmniejszyć cenę, dostać trochę pieniędzy i kupić coś innego.

4. Poza płaskowyżem. Twój klient jest gdzieś pomiędzy wybrzeżem a zmaganiami, a jego majątek może być związany z wartością jego działalności jako trwającego przedsięwzięcia. Pomagając im w rozwiązaniu tego problemu, pokazujecie, że nie jesteście tylko kolejną usługą, którą kupują po najniższej cenie, ale osobą, która rozumie ich biznes i chce pomóc mu odnieść sukces. To otwiera drzwi do usług doradczych, które możesz świadczyć.