Jak CPA może pomóc z utratą teraz

Jedną z ważnych kwestii jest to, że zdystansowanie społeczne spowodowało, że pogrzeby i nabożeństwa żałobne zniknęły z obrazu sytuacji. Nie można odwiedzać rodziny klienta i pocieszać go.

Staje się to kwestią zarówno osobistą, jak i zawodową. Oto kilka sposobów, w jakie ty, jako księgowy rodziny, możesz pomóc.

Kwestia zawodowa

Niektórzy uważają księgowych za osoby, które składają zeznania podatkowe. W wielu sytuacjach są oni zaufanymi doradcami rodzinnymi we wszystkich sprawach finansowych. Chociaż możesz nie doradzać im w zakresie inwestycji, możesz być wykwalifikowany i licencjonowany w tej dziedzinie, ponieważ lepiej niż większość ludzi rozumiesz budżet i zarządzanie długami.

W czasie straty, istnieje silna tendencja, aby nie chcieć wyglądać na drapieżników. Niezależnie od tego, czy jest to klient czy przyjaciel bez relacji biznesowych, mamy tendencję do wstrzymywania się i nie zawsze jest to najlepszy pomysł.

Przypomina mi się historia doradcy finansowego, który znalazł się w podobnej sytuacji. Zmarł starszy przyjaciel, a małżonek miał przed sobą dużo papierkowej roboty. Doradca, chcąc zachować szacunek, zachował dystans.

W ciągu kilku następnych miesięcy, związek ochłonął i doradca w końcu zapytał dlaczego. Odpowiedź brzmiała: «Poniosłem stratę. Miałem mnóstwo problemów finansowych do załatwienia, a ty mogłeś pomóc, ale nie zaoferowałeś.» Małżonek był pozostawiony samemu sobie, by przez to przejść.

Rozsądnym rozwiązaniem może być wyrażenie smutku z powodu śmierci ukochanej osoby i wyjaśnienie, że wiesz, że przed tobą będzie dużo papierkowej roboty i kwestii finansowych do załatwienia. Pomagałeś innym ludziom w podobnych sytuacjach, więc jesteś gotów im pomóc. Jeśli chcą pomocy teraz lub w przyszłości, muszą tylko poprosić, ale muszą wiedzieć, że Ty też tam jesteś.

Oto kilka obszarów, w których możesz pomóc:

1. Świadectwa zgonu . Skontaktując się z zakładem pogrzebowym, zwykle wypełniają niezbędne dokumenty, składają je u władz lokalnych i dostarczają kopie dla ocalałych.

2. Polisy ubezpieczeniowe . Trzeba je znaleźć. Należy powiadomić firmę ubezpieczeniową. Jeżeli nie mogą oni znaleźć dokumentów, powinni mieć numery polis na swoich wyciągach ze składek.

3. Zmiana tytułów na wspólnych rachunkach . JTWROS (Joint Tenants with Right of Survivorship) zwykle ułatwia to bankom i firmom świadczącym usługi finansowe.

4. Zabezpieczenie społeczne i świadczenia emerytalne . Różne programy świadczeń mają różne cechy. Często istnieje świadczenie w razie śmierci osoby objętej programem. Osoby wysyłające te miesięczne czeki muszą zostać powiadomione.

5. Budżetowanie gospodarstwa domowego . W niektórych rodzinach jedna osoba płaci wszystkie rachunki. Oni również «wiedzą, gdzie są pieniądze». Twój przyjaciel lub klient może potrzebować pomocy w zrozumieniu miesięcznych wydatków i sposobu ich płacenia, lub możesz nadzorować płacenie rachunków w ich imieniu.

6. Planowanie zagospodarowania przestrzennego . Nie brzmi to jak natychmiastowa potrzeba, ponieważ majątek często przemieszcza się między małżonkami bez przeszkód, ale może być, jeśli nie ma konkretnych planów. Sytuacja zmienia się, gdy jedna ze stron umiera, a osoba, która przeżyła, wyznacza spadkobierców. Ludzie chcą zminimalizować zobowiązania podatkowe, a to wymaga planowania. Możesz mieć doświadczenie w tej dziedzinie.

Kwestia osobista

Kiedy nie pamięta się o straconym życiu, wydaje się, że nie wywarły one żadnego wpływu. W normalnych czasach uczestniczyłbyś w nabożeństwie żałobnym, odwiedzałbyś rodzinę w domu i składał wyrazy szacunku. Nawet w ramach ograniczeń związanych z pobytem w domu, należy okazywać szacunek, aby móc go okazać:

1. Zadzwoń. Nie możesz tam być, ale przynajmniej słyszą twój głos. Mogą odbierać wiele połączeń, ale wszystkie mają znaczenie i zameldowanie się jest zawsze dobre.

2. Wyślij kartę . Prawdopodobnie trzymasz zapas, ale nie kupisz go w sklepie spożywczym lub nawet online. Istnieje wiele usług, które robią to i pozwalają spersonalizować fizyczną kartę do poczty.

3. Wyślij kwiaty . Twoja lokalna kwiaciarnia jest prawdopodobnie zamknięta, ponieważ jest to nieistotny biznes. Istnieją usługi online, które będą wysyłać kwiaty lub rośliny.

4. Dostarczanie żywności . Zależy to od tego, co czujesz w kwestii bezdotykowego dostarczania. Możesz upiec ciasto lub zapiekankę, zapakować je, przewieźć lub nawet odebrać jedzenie w sklepie spożywczym i podrzucić je do domu. Możesz zadzwonić, aby ostrzec ich o «paczce» po wyjeździe. Inni mogą nie chcieć wyjeżdżać na zewnątrz, więc możesz zamówić online w lokalnej restauracji, która ma usługę dostawy żywności.

Myśli końcowe

Księgowi są w wyjątkowej sytuacji, ponieważ są powiernikami i tylko sprzedają swój czas i wiedzę. Są też, dość często, zaufanymi przyjaciółmi rodziny. Nawet w czasie pandemii, kiedy ludzie są zdystansowani społecznie, trzeba się mocno zaangażować.

Powiązane artykuły

Przygotowanie klientów do każdej sytuacji

Dlaczego planowanie przestrzenne może być właściwe dla prospektów podatkowych