Jak dobrze współpracować z klientami średniej wielkości

Rosnące i złożone przedsiębiorstwa dostrzegają, jak wygląda przyszły wzrost i będą inwestować tam, gdzie się liczy, aby osiągnąć swoje cele. Ci średniej wielkości klienci nie boją się wydawać pieniędzy na wdrażanie rozwiązań w celu uwolnienia czasu, aby mogli skupić się na klientach i rozwijaniu swojej działalności. Są również skłonni zapłacić za doradztwo i zaakceptować je, aby upewnić się, że podejmują właściwe decyzje.

Aby było jasne, lub powinienem powiedzieć «niejasne», powinieneś wiedzieć, że nie ma ustalonej definicji spółki średniej lub średniej .Niektóre władze poszukują przychodów, podczas gdy inne źródła za metrykę uznają albo wielkość aktywów, albo liczbę pracowników. Tak więc, należy zbadać własną definicję firmy średniej wielkości. Moja definicja zazwyczaj mieści się w kategoriach «rosnących» i «złożonych».

Czy wiesz, że istnieje wiele udanych firm księgowych, które specjalizują się w większych rozwiązaniach księgowych jako ich nisza? Dlaczego?Cóż, firmy, które potrzebują funkcji w większych rozwiązań księgowych są zazwyczaj wysoki wzrost i wysoki wolumen i mają specjalne wsparcie lub potrzeby sprawozdawczości. Te typy klientów nie boją się płacić premii dla księgowego, aby być w ich zespole, współpracować z nimi i zapewnić wysoki poziom usług doradczych.

Teraz rozważcie ten sam model biznesowy (niszowy) dla waszej firmy. Trochę wiedzy może przejść długą drogę. Zostań ekspertem branżowym w zakresie rozwiązań, które zaspokajają wyłącznie potrzeby rynku średniego. Oto kilka pytań, które należy sobie zadać:

Zmniejszone obciążenie pracą: Czy mają dużą ilość wprowadzanych danych? Czy istnieje potrzeba delegowania zadań, a co za tym idzie, większej liczby użytkowników? Czy chcą narzędzi, które przetwarzają transakcje w dużych ilościach?

Specjalistyczne raportowanie: Czy potrzebują one konsolidacji wielu firm czy branżowych wzorców odniesienia? Czy klient wykonuje dużo pracy w excel, aby uzyskać potrzebne raporty?

● Szkolenie i wsparcie: Czy możesz pomóc swojemu klientowi i jego personelowi uniknąć zgadywania i popełniania błędów oraz zapewnić im edukację?

Jeśli odpowiedź na te pytania jest twierdząca, bądź częścią ich zespołu i pomóż zarządzać ich rozwojem.

Należy również ustalić, czy któryś z obecnych klientów potrzebuje lepszego rozwiązania. Nie powstrzymujmy naszych rosnących lub średniej wielkości klientów.Kiedy nie używamy odpowiednich narzędzi, tracimy cenny czas na budowanie raportów i naprawianie błędów.Właściwe rozwiązanie może zwiększyć automatyzację, poprawić dokładność i przyspieszyć wydajność.Uwolni to Państwa czas i pozwoli na dodanie usług o wyższej wartości.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Rozważcie te możliwości:

 • Usługi w zakresie sprawozdawczości doradczej: Nowoczesne rozwiązania księgowe często posiadają niesamowite narzędzia do analizy i tworzenia raportów.Jednakże, Twój klient może nie wiedzieć jak je interpretować.Jest to dla Ciebie okazja do dodania cotygodniowych, miesięcznych lub kwartalnych spotkań w celu wyjaśnienia wyników raportów, takich jak: budżet w stosunku do rzeczywistych, przepływy pieniężne i inne niestandardowe KPI.Niektóre rozwiązania będą nawet ostrzegać Cię, jeśli gotówka jest na wyczerpaniu lub AP jest przeterminowana.Twój szybko rosnący klient doceni kogoś, kto pomoże mu dowiedzieć się, gdzie jest – i dokąd zmierza.
 • Szkolenie: Rosnący i średni klienci mają unikalne potrzeby. Podstawowe szkolenia prowadzone przez twórców oprogramowania mogą okazać się niewystarczające.Na przykład, mogą oni korzystać z systemu POS i muszą zostać specjalnie przeszkoleni w tym zakresie.Kiedy Twój klient nauczy się wszystkiego, co może zrobić z dowolnego szkolenia, które oferuje programista, pomóż mu w jego unikalnym przepływie pracy, tworząc niestandardowy pakiet szkoleniowy dla swoich pracowników księgowości lub sprzedaży.Większość programów spotkań online pozwala na nagrywanie sesji.Rozważ możliwość nagrywania spotkań i pobierania opłat za dostęp do nich.
 • VIP Support Services: Po przeszkoleniu zastanów się nad dodaniem oferty Obsługi VIP dla swoich wstępnie przeszkolonych klientów.Twoi klienci VIP mogą się z Tobą skontaktować, gdy pojawią się pytania na wysokim poziomie.Skonfiguruj powtarzające się automatyczne płatności miesięczne, aby pobierać opłaty za usługę Pomocy technicznej dla VIP-ów.

Być może masz już klienta gotowego na rozwiązanie księgowe dla średnich przedsiębiorstw.Spójrz na swoją istniejącą listę klientów dla wskaźników średniej wielkości.Sprawdź dla tych scenariuszy:

 • Znaczący wzrost rocznych dochodów
 • Potrzebuje usług doradczych w celu lepszego zarządzania ich wzrostem
 • Chęć wydania pieniędzy na oszczędzające czas urządzenia i oprogramowanie
 • Chce uprościć procesy
 • Może mieć rodzinę przedsiębiorstw lub franczyzobiorców
 • Potrzebuje lepszej sprawozdawczości i wglądu
 • Chce mieć więcej użytkowników i możliwość dostosowania uprawnień
 • Potrzebuje niestandardowych pól, aby spełnić swoje wyjątkowe potrzeby w zakresie sprawozdawczości
 • Używa arkuszy kalkulacyjnych do analizy informacji
 • Ma ponad 10 pracowników i rośnie

Twój klient średniej wielkości doświadcza wysokiego wzrostu i jest gotów zapłacić Ci za pomoc w zakresie infrastruktury, wydajności i kluczowych wskaźników wydajności, które są niezbędne, aby pomóc mu osiągnąć jego cele.

Tu jest haczyk:To wymaga trochę pracy. OK, dużo pracy. Musisz stać się ekspertem w zakresie rozwiązań średniej klasy, które wybierzesz, aby móc udzielić tej fachowej porady. Wczorajsze rutyny mogą nie sprawdzać się przy dzisiejszych lub jutrzejszych okazjach. Najnowsze oprogramowanie automatyzuje zadania, udoskonala przepływy pracy i dostarcza inne narzędzia, których potrzebuje Twój klient. Ale, to jest dobre. Nie walcz z tym. Dowiedz się wszystkiego, co możesz o tych nowych narzędziach. Następnie wprowadzisz swojego szybko rozwijającego się klienta na nowy poziom wydajności. Teraz znów jesteś cenny!

Przyznaj się dziś do możliwości, jakie daje rynek średniej wielkości. To, co zrobisz, aby stawić czoła tym wyzwaniom, sprawi, że jutro staniesz się bardziej wartościowy. Kontynuujcie dobrą robotę!

QuickBooks Online Advanced pomaga najszybciej rozwijającym się klientom biznesowym uzyskać większą liczbę użytkowników, głębszy wgląd i doskonałą opiekę.Odkryj internetowe, średniej wielkości rozwiązania księgowe, na które czekałeś. Zobacz, co nasze oprogramowanie ma do zaoferowania z darmowym kontem testowym. Dowiedz się więcej .

Powiązane artykuły

Potrzebujesz Niche’a?

Jak zmienia się bycie CPA?