Jak doradzać klientom w sprawie wygranych w grach hazardowych

Jeśli masz klientów, którzy wielokrotnie zgłaszają dochody z wygranych w grach hazardowych, procesy podatkowe są bardzo różne. Wszystkie wygrane hazardowe stanowią dochód podlegający opodatkowaniu, czyli dochód podlegający zarówno federalnym jak i stanowym podatkom dochodowym.

Według IRS, dochody z hazardu mogą obejmować zyski z wyścigów konnych i psów, wygrane z loterii, dochody z loterii, gry w kasynie, pokera, a nawet z zakładów sportowych.W miarę wzrostu wygranych, tak samo jak i obowiązki podatników. Im więcej wygranych, tym więcej papierkowej roboty, a także wyższe kwoty należne agencji rządowej.

Co ważniejsze, jeśli Twoi klienci osiągnęli pewne progi wygranej, wiesz, że Formularz W-2G jest niezbędny. Ustalenie, które z wygranych w grach hazardowych muszą być zgłoszone, może być skomplikowanym procesem.

Po osiągnięciu przez klienta określonych progów wygranej, będzie on zobowiązany do złożenia formularza W-2G. Odliczenia wchodzą w grę również w przypadku dochodu z hazardu podlegającego opodatkowaniu, ponieważ straty są nieuniknione. Podatnicy mogą odliczyć straty z hazardu tylko do wysokości wygranej w grze, a te muszą być składane jako różne ulgi szczegółowe.

Istotne jest, aby prawidłowo rejestrować wygrane i przegrane w grach hazardowych, z odpowiednią dokumentacją daty i rodzaju zakładu lub działalności hazardowej, nazwą i adresem zakładu, kwotą wygraną lub przegraną oraz nazwiskami świadków, którzy byli obecni u podatnika w momencie dokonywania zakładu. W przypadku kontroli, straty Twoich klientów będą dozwolone tylko wtedy, gdy będziesz w stanie udowodnić IRS wysokość zarówno wygranych, jak i strat, co wymaga szczegółowej dokumentacji.

Aby pomóc Państwu dalej, Community Tax opracował infografikę zawierającą pewne istotne informacje dotyczące zgłaszania wygranych w grach hazardowych. Sprawdź to poniżej:

Dzięki uprzejmości: Podatek wspólnotowy