Jak klienci powinni postępować z dochodzeniami IRS?

Zazwyczaj IRS przydziela specjalnych agentów z Wydziału Dochodzeń Kryminalnych do zbadania podejrzeń o naruszenie prawa podatkowego. Co powinni zrobić Twoi klienci, jeśli dowiedzą się, że zostali wytypowani do śledztwa kryminalnego?

Odpowiedź? Niewiele. W rzeczywistości, opcje natychmiast się zmniejszają do jednej: Skorzystaj z porady adwokata znającego się na śledztwach karnych , zanim przekażesz jakieś akta lub złożysz jakieś oświadczenia agentom specjalnym. Takie ujawnienia mogą wrócić do nawiedzania, kiedy rządowe sukinsyny składają je razem i powtarzają na stanowisku świadka.

Oto, co się stało, gdy agenci specjalni zagłębili się w powroty Alexa, stomatologa z Illinois, który omyłkowo pomyślał, że może zatrzymać jednego na śledczych.

Alex przyszedł do swojego biura pewnego ranka. Gdy dentysta przeszedł przez parking, natknął się na dwóch agentów, którzy nie zgłosili się na wizytę. To nie jest dobry moment na rozmowę, powiedział Alex. Był umówiony na grę w golfa.

Ale ponieważ Alex przeczytał artykuł z magazynu dentystycznego o tym, jak postępować z agentami IRS bez obecności prawnika, nie widział nic złego w zgodzie na spotkanie z nimi przez godzinę po leczeniu kilku pacjentów.

Przerwa w pracy nie pomogła, a wszystko szybko poszło źle. Nieustanne przesłuchiwanie agentów przeciągnęło rozmowę znacznie ponad godzinę, a on musiał odwołać swoją grę w golfa.

To, co skazało Alexa, to fakt, że obie suknie zauważyły ponad 40 000 dolarów w płatnościach od pacjentów, którzy jakoś nigdy nie znaleźli się w ewidencji paragonów, które zostały wykorzystane do przygotowania jego 1040 formularzy, a inkwizytorzy byli nieugięci w niechęci do przyjęcia jego wyjaśnień, dlaczego te płatności nie zostały zgłoszone.

Warto wspomnieć o tym, że IRS mówi agentom specjalnym, aby przygotowywali równoczesne notatki z informacją, jak podatnicy reagują na pytania i co mówią.

Zgodnie z tym, dwóch agentów odnotowało reakcje i ujawnienia Alex. Wspomnieli między innymi, że stał się niezwykle nerwowy i zaczął się obficie pocić. W pewnym momencie dentysta poprosił nawet o pozwolenie na położyć się, mówiąc: “W tej chwili nie mogę tego znieść.”

Od czasu do czasu starał się przełamać to napięcie, między innymi omawiając swoje osiągnięcia naukowe i doradzając jednemu z agentów, jak złagodzić rozedmę. Dwukrotnie pytali Alexa, czy chciałby zakończyć rozmowę i wyjechać na wycieczkę do golfa. Został.

Po kilku godzinach Alex zdał sobie sprawę, że agenci zabili go na dobre, i przyznał się do niezgłoszenia spornych płatności. Skończył otrzymując trzyletni wyrok i nie podlegającą odliczeniu karę 5.000 dolarów za oszustwa podatkowe. Sankcje karne zostały nałożone na podobnie niepodlegające odliczeniu zobowiązania cywilne za zaległe podatki, odsetki i kary.

To jest na wynos: Jeśli jeden z twoich klientów jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez IRS, doradzaj mu, aby nie rozmawiał z agentami bez obecności adwokata.

Artykuły dodatkowe. Przypomnienie dla księgowych, którzy z zadowoleniem przyjęliby porady, jak ostrzec klientów przed taktykami, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na przyszły rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 275 i liczenie).