Jak korzystać z Facebooka bardziej efektywnie

Wydaje się, że każda firma księgowa posiada stronę na Facebooku lub rozważa jej utworzenie. Niezależnie od tego, czy firma jest mała i szybko rozwijająca się, czy też większa i stara się utrzymać swoją wielkość, Facebook może być jednym z najbardziej efektywnych narzędzi do wykorzystania, jeśli chodzi o dotarcie do klienta. W rzeczywistości, na Content Marketing Institute, istnieje prawie 2,5 miliarda miesięcznych użytkowników Facebooka, około dziesięć razy więcej niż LinkedIn. Jednak samo posiadanie strony na Facebooku nie wystarczy. Osoby, które prowadzą stronę muszą być kreatywne i wykorzystywać ją tak efektywnie, jak to tylko możliwe, aby naprawdę zobaczyć jej wpływ.

Dla firm księgowych, które chcą w pełni wykorzystać możliwości Facebooka, istnieje kilka rzeczy, które mogą pomóc w poprawie interakcji z klientem i zasięgu.

  • Bądź strategiczny: Przed wysłaniem postu firma powinna rozważyć, kiedy klienci najprawdopodobniej będą go oglądać. Znacznie mniej efektywne jest tworzenie postów późną nocą w weekend, niż w środku dnia roboczego, kiedy ich wykorzystanie jest znacznie większe. Ponadto, przy podejmowaniu decyzji o tym, kiedy pisać, warto robić to w różnych porach dnia. Każdy słupek ma krótki okres przydatności do użycia, średnio około pięciu godzin. Robiąc posty o różnych porach dnia, dbasz o to, by Twoi słuchacze mieli odpowiednią szansę zobaczyć Twoją treść.
  • Diversify Content : Firmy posiadające strony na Facebooku prawdopodobnie posiadają również konta LinkedIn i Twitter. Jeśli firma umieszcza tę samą treść na wszystkich trzech platformach, to prawdopodobnie nie będzie miała takiego samego wpływu. Postaraj się, aby Twoje posty na Facebooku różniły się od tych, które umieszczasz na innych stronach mediów społecznościowych.
  • Stwórz raport: Dążenie do zbudowania połączenia z publicznością może przejść długą drogę. Aby stworzyć większe zaangażowanie i ostatecznie uczynić stanowisko bardziej efektywnym, należy oznaczyć różnych partnerów lub pracowników w firmie. Pomaga to połączyć odbiorców z rzeczywistymi osobami w firmie, zapewniając silniejszy związek. Facebook zapewnia unikalne narzędzie, które może dać wgląd we wszystko, od firmy procesu rekrutacji do okna wewnątrz swojej kultury. Posiadanie czegoś w miejscu, takie jak tygodniowy pracownik spotlight post może naprawdę pomóc zbudować połączenie z publicznością. Na podobnej zasadzie, strona na Facebooku stwarza okazję dla firm do budowania swoich kontaktów. Firma może stworzyć stronę zapisu, która dołącza się do jej strony na Facebooku, dając ludziom możliwość zapisania się do przyszłych ogłoszeń. Istnieją również aplikacje, które mogą to zrobić. Możesz nakłonić ludzi do zapisania się na cokolwiek, czy jest to przewodnik, eBook, newsletter – lista idzie dalej. W ten sposób tworzy się sieć dla firmy, która dociera do końca linii i zwiększa swoje połączenia.
  • Zróbcie właściwe posty: Rzeczywista treść postu na Facebooku ma również duży wpływ na to, jak bardzo ludzie angażują się w post w krótkim czasie i kto będzie wracał na stronę, aby oglądać nowe materiały. Na przykład, firma może wykorzystać Facebooka do budowania świadomości. Nie jest szczególnie pomocne, aby po prostu wyjść z bramy i spróbować coś sprzedać. Zamiast tego, posty na Facebooku mogą być wykorzystywane do edukowania innych i pomagania im w rozwiązywaniu problemów. Na platformie istnieje również ogromna możliwość tworzenia treści wideo. Może to być cokolwiek z filmów, które wyjaśniają, jak radzić sobie z daną kwestią podatkową, lub też filmów, które odnoszą się do często zadawanych pytań. Istnieje całe mnóstwo filmów, które firma może stworzyć, co może potencjalnie prowadzić do większego zaangażowania.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Czego należy unikać

Jeśli chodzi o nadużywanie platformy, jednym z największych problemów, jakie firma może mieć w związku z Facebookiem, jest po prostu nie poświęcanie jej wystarczająco dużo czasu. Posty powinny być przemyślane i spójne, aby zbudować zaangażowaną publiczność. Na przykład, nie chcesz pisać trzy razy w poniedziałek, trzy razy we wtorek, a następnie poczekać tydzień, aż opublikować ponownie. Bądź konsekwentny i rozwijaj wzorzec zamieszczania postów, aby twoja publiczność wiedziała czego się spodziewać.

Firmy powinny być również ostrożne w zakupie tych reklam, które mówią, że mogą zwiększyć liczbę komentarzy lub lub lubi na postach. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to angażowanie się w solidną strategię. Inną taktyką, którą ludzie lubią stosować w celu zwiększenia zaangażowania, jest bycie kontrowersyjnym. Jednak bezpieczniejszą strategią jest unikanie tej praktyki.

Ostatecznie, Facebook może mieć znaczący wpływ na firmy księgowe, które chcą zwiększyć zasięg i zaangażowanie klientów. Jako wiodąca forma mediów społecznościowych na świecie, Facebook może zaprezentować unikalną możliwość dotarcia do dużej i globalnej grupy odbiorców. Zwracając uwagę na to, co robią, a czego nie, firmy mogą maksymalnie wykorzystać tę platformę.

Powiązane artykuły

Jakie umiejętności muszą posiadać dzisiejsze CPA?

Co jest ważne dla tysięcy lat?