Jak korzystać z technologii w celu zwiększenia bazy klientów

Gratulujemy ukończenia znacznie ulepszonego sezonu podatkowego w 2016 roku*! Nie spocznij jednak na laurach, gdy według badań CPA Trendlines to, jak spędzasz “poza” sezonem, decyduje o Twoim sukcesie.

Oczywiście, jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby zbudować swoją praktykę przez cały rok. Na razie skupmy się na tej ważnej relacji , która zatrzymuje klientów dla Ciebie rok po roku.

Na przykład, ostatnie badanie przeprowadzone przez Sleeter Group ujawniło, że powodem nr 1, dla którego małe przedsiębiorstwa rezygnują z CPA, jest to, że nie sądzą, iż otrzymują proaktywne porady, a jedynie reaktywną usługę. Zachowanie biznesu dla Twojej firmy oznacza uznanie znaczenia ciągłej komunikacji z klientami, która dostarcza użytecznych informacji – i możliwości – dla przyszłych dyskusji finansowych.

Sugeruje to nie tylko, że potrzebny jest jakiś rodzaj kontaktu w celu utrzymania dotychczasowej działalności, ale również dostarcza schemat tego, co należy zrobić, aby powiększyć bazę klientów. Zasadniczo, nie można polegać wyłącznie na swojej reputacji w zakresie świadczenia niezawodnych usług. Jeśli chcesz pozyskać nowych klientów, musisz być proaktywny. Staraj się docierać do potencjalnych klientów, aby zapewnić im znaczące możliwości wypróbowania nowych narzędzi lub zdobycia nowych informacji czy umiejętności. Przyczyniając się do ich ogólnej kondycji finansowej, będziesz postrzegany jako partner finansowy, a nie jako towar.

Poświęć teraz chwilę, aby zobaczyć, jak porównujesz się z innymi księgowymi w korzystaniu z technologii. Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem? l think that emerging technologies will have an impact on my business in the next 20 years .

Według Toma Hooda, dyrektora generalnego Maryland Association of CPAs, 80 procent CPAs nie zgodziło się z tym stwierdzeniem! Co ci to mówi o rozwoju twojej działalności w zakresie planowania podatkowego? Mnóstwo. 20 procent, którzy są gotowi przyjąć nową technologię, aby poprawić swoje relacje z klientami, będzie przygotowany na dobre w nadchodzących latach.

Spersonalizowana komunikacja i nowe interaktywne narzędzia internetowe są w dzisiejszych czasach uznawane za niezbędne dla dobrze prosperujących firm. A technologia jest potrzebna do przewidywania i dostosowywania się do tych istotnych dla rynku elementów.

Personalizowana komunikacja

Twoi klienci chcą wiedzieć, że o nich myślisz – i że rozumiesz, czego potrzebują. Otrzymałeś mnóstwo wiadomości e-mail lub direct mail, które nie mają nic wspólnego z Twoim stylem życia lub zainteresowaniami. A co ty robisz? Pozbywasz się komunikacji. Nie tylko to, ale pewnie mniej myślisz o firmie, która wysłała Ci wiadomość, ponieważ oczywiście nie potrzebowałeś czasu, aby Cię zrozumieć, zanim coś wysłałeś.

Twoi klienci są tacy jak ty. Chcą materiału, który jest istotny dla nich . Chcą solidnej informacji, która przemawia do ich obecnej (lub przyszłej) sytuacji. I chcą wiedzieć, że jeśli potrzebują więcej informacji, mogą dotrzeć do Ciebie bezpośrednio, a Ty szybko odpowiesz na ich prośby.

Przeglądając to, co należy wysłać, należy myśleć o swoich klientach zarówno w kategoriach ogólnych, jak i szczegółowych. Niektóre komunikaty, takie jak biuletyn informacyjny, powinny być na tyle szerokie, aby dostarczyć klientom informacji na wiele tematów – niektóre, które odnoszą się do nich teraz, a inne, które są bardziej “FYI”, aby zilustrować zakres usług, które możesz zaoferować. W przypadku bardziej bezpośrednich kampanii typu “one-on-one” należy pamiętać o określeniu przynajmniej niektórych istotnych informacji o odbiorcy (przedział wiekowy, osoba oszczędzająca, nadawca itp.), tak aby przekaz dotyczył osoby otrzymującej przekaz.

Wskazówka nr 1: Wysyłanie czegoś specjalnie dostosowanego do etapu życia lub osoby twojego klienta jest ważne. Równie ważne jest upewnienie się, że utwór jest “oznakowany”, aby zawierał Twoje dane kontaktowe i wiadomość.

Wskazówka nr 2: Kluczowa jest spójność. Nie zaczynaj biuletynu dwumiesięcznego tylko po to, aby ustalić, że naprawdę nie możesz go wydawać więcej niż trzy razy w roku.

Wskazówka nr 3: Nie próbuj samemu pisać newslettera – przynajmniej na początku. Zamiast tego, poszukaj treści, które są gotowe do wysłania, abyś mógł dotrzymać terminu. Najlepiej byłoby, gdyby Twój dostawca newslettera miał możliwość dołączenia do niego dodatkowego artykułu, który możesz napisać sam i mógł dostarczyć domyślny artykuł na te czasy, kiedy jesteś zbyt zajęty, aby napisać artykuł.

Wskazówka nr 4: Daj klientowi wybór pomiędzy komunikacją fizyczną i cyfrową. Spersonalizowana usługa oznacza, że wybierasz metodę dostawy, której życzy sobie klient – nie tę, która jest dla Ciebie najłatwiejsza lub najtańsza. Jeśli nie jesteś pewien, czego chcą twoi klienci, zapytaj ich. Możesz ich zapytać przed wysłaniem pierwszego numeru, lub wysłać im go w jednym formacie z adnotacją, że biuletyn jest dostępny w wersji drukowanej i elektronicznej. (Możesz być zaskoczony liczbą klientów, którzy chcą obu! To częste zjawisko w świecie wypowiedzi).

Interaktywne narzędzia internetowe

Masz stronę internetową, ponieważ ważne jest, aby klienci i potencjalni klienci mogli Cię znaleźć i upewnić się, że jesteś profesjonalistą, za jakiego się uważasz. Być może na bieżąco aktualizujesz informacje (w tym swój newsletter) na stronie, odświeżając je co jakiś czas. Jednakże, jest to strata czasu i wysiłku, aby włączyć “fajne narzędzia”, aby pomóc w planowaniu college’u, decyzji IRA, płatności hipotecznych, itp., chyba że masz strategię, aby doprowadzić ludzi do swojej strony. Czy narzędzia interaktywne są cenne? Absolutnie, o ile wiesz, jak ich używać, aby przyciągnąć odwiedzających na Twoją stronę.

Wskazówka nr 1: Zacznij od małej litery i bądź selektywny co do tego, czego twój “typowy” klient lub prospekt będzie potrzebował. Niewiele dobrego jest dodawanie treści tylko po to, aby wypełnić miejsce na Twojej stronie.

Wskazówka nr 2: Przed spotkaniem z klientami lub potencjalnymi klientami wyślij im wiadomość e-mail z potwierdzeniem i linkiem do konkretnego narzędzia, które chcesz, aby przejrzeli i wydrukowali wyniki przed spotkaniem.

Wskazówka nr 3: Dla konkretnych klientów, użyj narzędzia z nimi, aby widzieli konsekwencje swoich działań (np. wpływ 401(k) stóp odroczenia na wzrost inwestycji i podatki). Daj im link, aby mogli dalej “bawić się”, jeśli po tym czasie nadal będą pojawiać się pytania.

Nauka łączenia “staromodnego” kontaktu z klientem z technologią pozwala rozwijać i wdrażać bieżące programy komunikacji z klientem, które działają. Tak więc, zacznij już teraz od wyników w 2017 roku. Czy nie chcesz, aby przyszły rok oznaczał dla Ciebie jeszcze większy biznes?

*Specjalny raport CPA Trendlines wykazał, że około 58 procent CPA uważa, że rok 2016 był nieco lepszy lub znacznie lepszy niż rok 2015.

Powiązany artykuł:

Pozostań w kontakcie za pośrednictwem biuletynów informacyjnych dla klientów