Jak księgowi mogą zrobić to, co najlepsze w długie weekendy?

Długie weekendy to prezenty. Są porozrzucane przez cały rok, a my czekamy na nie. Są to weekendy, kiedy święto wypada w piątek lub poniedziałek i, dodane do soboty i niedzieli, dają nam trzydniowy odcinek. Mamy jeden w ten nadchodzący weekend, kiedy obchodzimy Dzień Pamięci.

Jak często, jako księgowy, w pełni wykorzystujesz takie mini-wakacje? Zbyt często, może niezamierzenie, zabieramy się trochę do pracy w ciągu trzydniowego weekendu, myśląc: “Hej, nie ma sprawy”.

Ukryta wiadomość?

Co jednak mówimy naszej podświadomości, gdy ciągle pozostajemy w trybie roboczym? Że nie możemy konkurować, że musimy zanurzyć się w czasie wolnym, aby pozostać konkurencyjnymi, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, że nie możemy być skoncentrowani w godzinach pracy i musimy pożyczać z naszych godzin wolnego czasu?

Podchodząc prawidłowo, długie weekendy mogą być czasem przyjemnego wypoczynku, odpoczynku i relaksu. Podchodząc do nich jak do typowego weekendu, mogą nie oferować żadnych istotnych korzyści. W jaki sposób możemy zoptymalizować te kalendarzowe prezenty i nadal utrzymać naszą równowagę? Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić.

1. Odwiedź swój kalendarz lub oprogramowanie do tworzenia harmonogramów i korzystaj z trzydniowych weekendów przez jeden rok wcześniej. W wieczór poprzedzający takie weekendy zaznacz, że nie będziesz nic zabierał z biura do domu. Dokonując tego zapisu, zwiększasz prawdopodobieństwo, że rzeczywiście będziesz się do niego stosować.

2. Unikaj pokusy “szukania” w domu rzeczy w sieci. unikaj również pokusy, aby zagłuszyć akta klientów lub w inny sposób zaangażować się w działalność biurową, nawet jeśli fizycznie nie zabrałeś teczki do domu.

3. Bądź całkowicie zaangażowany w swoje działania i relacje podczas tych długich weekendów. Jeśli jesteś z rodziną i przyjaciółmi, bądź z nimi. Jeśli podróżujesz lub po prostu pracujesz na podwórku, bądź tam, gdzie jesteś.

4. W ostatni dzień twojego długiego weekendu, nie przesadzaj z tym. Nie stój późno, nie przejadaj się, nie przepijaj się, nie pożyczaj na następny dzień. Odejdź na emeryturę o rozsądnej godzinie i przygotuj się na powrót do pracy trochę wcześniej niż zwykle – aby spotkać się z mniejszym ruchem ulicznym – i zapewnij sobie kilka dodatkowych minut z powrotem w świecie pracy w ciągu dnia.

True Gifts

Dzień Pamięci, 4 lipca (kiedy wypada w piątek lub poniedziałek), Dzień Pracy, Dzień Martina Lutra Kinga Jr, i tak dalej mogą być czasy, kiedy angażujemy się w przyjemne zajęcia i faktycznie świętujemy tę okazję.

Jesteś sobie winien wykorzystanie tych prezentów posypanych w całym rocznym kalendarzu.