Jak księgowi powinni podchodzić do amerykańskiej reformy podatkowej?

Reforma podatkowa została tymczasowo umieszczona na rządowym backburnerze dzięki huraganom Harvey i Irma, a także kontrowersji wokół decyzji Donalda Trumpa o zakończeniu DACA. Biorąc pod uwagę wcześniejsze niepowodzenia administracji Trąba, jak również liczbę spraw, które musi zająć się tym spadkiem, nie jest zaskoczeniem, że lobbyści i specjaliści podatkowi są bardzo sceptycznie nastawieni, że szeroka reforma podatkowa porównywalna do zmiany kodeksu podatkowego z 1986 r. stanie się.

Jednak nieprawdopodobieństwo reformy nie powinno powstrzymywać księgowych przed przygotowaniem się do ewentualnej reformy i przed dyskusją na temat tego, jak powinna wyglądać reforma podatkowa. Praktycznie wszyscy zgadzają się, że kodeks powinien być prostszy, łatwy do przestrzegania przez zwykłych Amerykanów i powinien przynosić rządowi wystarczające dochody, aby mógł wykonywać swoje zadania. Sposób, w jaki można to osiągnąć, jest kontrowersyjną kwestią polityczną, ale księgowi mogą pomóc w informowaniu klientów o nadchodzących zmianach podatkowych, o tym, jak będą one wpływać na nich i co należy zrobić.

Accountants want Simplicity

Poważnym problemem, z którym księgowi mogą spotkać się w rozmowach z klientami na temat podatków, jest to, że klienci często nie mają zaufania do księgowych. Uważają oni, że księgowi skorzystają na skomplikowanym kodeksie podatkowym, ponieważ oznacza to, że każde zeznanie podatkowe będzie trwało dłużej i oznacza więcej godzin rozliczeniowych. Niektórzy mogą również twierdzić, że jeśli kodeks podatkowy stanie się prostszy, potencjalni klienci zwrócą się do TurboTaxu i podobnego oprogramowania, wyciągając księgowych z pracy.

Jednak księgowi mogą skorzystać z prostszego kodeksu podatkowego, a nie tylko pośrednio, dzięki temu, że prostszy kodeks podatkowy może pomóc obywatelom i gospodarce. Obywatele nadal będą prosić księgowych o płacenie podatków tylko dlatego, że nie chcą zajmować się kłopotami. Uproszczony kodeks podatkowy oznacza również, że księgowi mogą wykonywać więcej pracy szybciej i uniknąć kwietniowego wypalenia, które powoduje, że młodzi, inteligentni księgowi opuszczają zawód.

Jeśli chodzi o TurboTax, branża księgowa jest już w fazie przejściowej, aby poradzić sobie ze wzrostem automatyzacji. Księgowi chcą oferować planowanie finansowe i inne usługi, które nie mogą być tak łatwo obsługiwane przez komputer. Obecni klienci również będą chcieli pozostać przy księgowym, ponieważ możemy lepiej dostosować się do ich potrzeb i zaoferować ludzki dotyk.

Najważniejsze jest to, że księgowi mają wiele powodów, dla których chcą mieć prostszy kodeks podatkowy, z pobieraniem podatku na Twoim rachunku kredytowym, a my mamy wiele informacji do zaoferowania klientom. Zdobądź ich zaufanie dzięki solidnej komunikacji i pokazaniu, że masz te same zainteresowania, a Ty możesz im łatwiej pomóc.

Nie tylko Feds

Dziennikarze mogą spędzić następne kilka tygodni skupiając się na reformie podatkowej w Kongresie, ale księgowi nie mogą zapomnieć, że klienci muszą martwić się również o podatki państwowe i lokalne. W Kalifornii na przykład, istnieje wiele kontrowersji na temat ciężkich podatków na najbogatszych i pewne niefortunne długoterminowe wyniki, które mogłyby wyniknąć z takiej polityki. W Wirginii podatki były kluczową kwestią w trwających wyborach gubernatorskich.

Wzrost podatku Turbo i ewentualne uproszczenie federalnego kodeksu podatkowego oznaczają, że księgowych nie stać już na zwykłe składanie deklaracji podatkowych. Musimy być doradcami, stale czuwającymi nad zmianami i nad tym, czy nasi klienci na nich skorzystają, czy też nie. A Amerykanie jako całość muszą pamiętać, że rządy stanowe i lokalne mogą wpływać na ich życie w takim samym stopniu, jak wszystko, co pochodzi z Waszyngtonu.

Akcja polityczna czy nie?

Jako profesjonaliści powinniśmy starać się trzymać politykę z dala od miejsca pracy i rozmawiać z klientami tylko o tym, jak mogą skorzystać na planie podatkowym, zamiast tylko płasko deklarować jakikolwiek potencjalny plan reform podatkowych dobry lub zły dla Ameryki. Ale to nie powinno powstrzymać nas od mówienia prawdy naszym klientom.

W ciągu jednego dnia nie zostanie uchwalona żadna ustawa o reformie podatkowej. Potrzeba będzie silnego przywództwa i pewnego stopnia dwustronnej współpracy (powodzenia z tym), aby uchwalić coś, co naprawdę przyniesie korzyści narodowi amerykańskiemu, a nie tylko będzie sopą, którą jedna strona może wykorzystać do ogłoszenia zwycięstwa. Ale w tym czasie pojawią się doniesienia medialne na ten czy inny temat, które skończą się na potencjalnym planie podatkowym. Twoi klienci mogą cię prosić o szybki wyrok, który może być tak samo podsycony ich politycznymi uprzedzeniami, jak i ich kieszonkowym.

Unikaj szybkich osądów. Twoim zadaniem jest udzielanie trzeźwych, racjonalnych rad, a nie mówienie im, że republikański plan jest genialny lub nikczemny. Możesz rozważyć skontrastowanie wszelkich proponowanych zmian z tym, co twoim zdaniem chciałby dobry projekt ustawy o reformie podatkowej, ponieważ posiadasz wiedzę eksperta. Ale twoim zadaniem jest skupić się na kliencie i jego interesach, a nie na polityce.

Reforma podatkowa nie zostanie przeprowadzona natychmiast i jest bardziej prawdopodobne, że w ogóle do niej nie dojdzie. Niemniej jednak, księgowi muszą być świadomi bieżących wysiłków reformatorskich na wszystkich szczeblach władzy, mieć nadzieję na prostszy kodeks podatkowy i być gotowi do zaoferowania naszym klientom możliwie najbardziej obiektywnych porad.