Jak łączyć i tweetować swoją drogę do nowych klientów

Kiedy klienci lub partnerzy biznesowi doceniają Ciebie i Twoją pracę, są bardziej skłonni do swobodnego dzielenia się Twoim nazwiskiem i informacjami. Ale aby nadal się rozwijać, musisz rozwijać i pielęgnować swoją sieć kontaktów.

Media społecznościowe dają nowe możliwości nawiązywania znaczących kontaktów â zwłaszcza podczas imprez. Dotarcie podczas wydarzenia i kroki mediów społecznościowych po wydarzeniu to świetny sposób na wzbudzenie zainteresowania Państwa usługami. Ten artykuł rozkłada najlepsze praktyki zarówno dla LinkedIn i Twitter na wydarzeniach.

LinkedIn at Events

Lubię określać LinkedIn jako platformę mediów społecznościowych “âentryâ” dla profesjonalistów biznesu. Nawet jeśli osoby fizyczne nie są aktywne na innych portalach społecznościowych, takich jak Instagram lub Google Plus, najprawdopodobniej będą na LinkedIn ze względu na jego ukierunkowanie na biznes, łatwość obsługi i zdolność do rozwoju połączeń sieciowych.

LinkedIn to potężne narzędzie, które wzmocni i rozszerzy zasięg sieci i rozszerzy praktykę. Podczas imprezy sieciowej poproś nowych znajomych o nazwisko i wizytówkę. Zanotuj mentalnie, aby po zakończeniu imprezy wysłać wszystkim nowym kontaktom zaproszenie do LinkedIn jako kluczowe działanie uzupełniające.

Początkowe połączenie na LinkedIn jest bardzo lekkie i mało ryzykowne. Upewnij się, że zaproszenie z informacją o wydarzeniu, na którym się spotkałeś, nie jest domyślnie dostosowane do automatycznego żądania, które LinkedIn normalnie wysyła. To pomoże Twojemu nowemu kontaktowi zapamiętać Cię, gdzie się spotkałeś i dlaczego pytasz o połączenie.

Większość ludzi chce rozszerzyć swoją sieć biznesową i przyjmie zaproszenie. Kiedy już będziesz miał takie połączenie, będziesz miał również kilka cennych informacji, które zawierają:

  • Tytuł zawodowy w firmie, przydatny do identyfikacji decydentów w organizacjach.
  • Połączenia, które posiada twój nowy kontakt, co pozwoli ci poprosić o wprowadzenie lub pomoże ci stworzyć własne punkty połączeń.
  • Adres e-mail, który umożliwi Ci bezpośredni kontakt z daną osobą lub wysłanie notatki za pośrednictwem LinkedIn.

Po nawiązaniu połączenia na LinkedIn, będziesz miał możliwość dotarcia do nich i omówienia usług księgowych.

Pamiętaj, aby wezwać pracowników Twojej firmy do zaangażowania się również w ten proces. Uczestnicząc w wydarzeniach biznesowych, proponują oni konkretne cele, takie jak zwiększenie liczby swoich połączeń LinkedIn i ustanowienie pewnej liczby wiadomości do wysłania do nowych połączeń. Kierownik może poprosić o aktualizację informacji od pracowników, aby sprawdzić, czego się dowiedzieli, czy polecają wydarzenie innym pracownikom i jakie połączenia nawiązali. Wyznaczając cel, np. trzy połączenia, można jasno określić cel bez wywierania zbyt dużej presji na pracowników.

Twitter i wydarzenia

Aby uzupełnić swoje działania w ramach LinkedIn, możesz również zwiększyć świadomość swojej firmy na imprezach z Twitterem.

Podstawowe badania, technika tagowania i brzęczenia mogą pomóc Twojej firmie księgowej zaznajomić więcej właścicieli firm z Twoją firmą. To rozpoczyna proces zdobywania ich zaufania w przygotowaniu do bezpośredniego kontaktu z nimi. Aby skorzystać z tej techniki, będziesz potrzebował następujących elementów:

  • Konto na Twitterze dla twojej firmy.
  • Smartfon, tablet, aparat fotograficzny lub laptop z połączeniem Wi-Fi.
  • Przynajmniej jeden pracownik Twojej firmy, który jest gotów pójść na imprezę i wie, jak korzystać z Twittera.

Przed wydarzeniem, rejestratorów badań, mówcy i organizatorów, aby można było połączyć się z nimi na Twitterze. Następnie można wyszukiwać ich uchwyty na Twitterze. Jeśli nie można znaleźć danej osoby uchwytu Twittera, przejdź do strony internetowej tej firmy, aby sprawdzić, czy firma ma uchwyt Twitter, lub wyszukać nazwę firmy na Twitterze. Zwróć uwagę na to, co dostaje tweeted i udostępniane, aby dowiedzieć się więcej o organizacji lub osoby fizycznej.

Zapytaj, czy istnieje hashtag na imprezę, abyś mógł zobaczyć i przeszukać wpisy na żywo od osób obecnych na imprezie, dołączyć do rozmowy, podzielić się zdjęciami i skomentować prezentacje. Inne osoby korzystające z Twittera zobaczą i potencjalnie podzielą się Twoimi tweetami, rozszerzając Twój zasięg i pomagając w budowaniu świadomości Twojej marki. Pamiętaj, że tweety ze zdjęciami, GIF-ami lub filmami wideo są bardziej narażone na tweetowanie. Zrób dodatkowy krok, aby dodać ciekawy wizualny kąt do swoich tweetów.

Inną techniką stosowaną podczas imprez jest tagowanie ludzi na Twitterze. Kiedy umieszczasz zdjęcie na Twitterze, masz możliwość tagowania ludzi, podobnie jak tagowanie osoby na Facebooku lub innych serwisach społecznościowych. To ostrzega osoby, że nowe informacje o nich zostały udostępnione i zachęca je do czytania i dzielenia się nimi.

Połączenie siły wydarzeń i mediów społecznościowych może dać Tobie i Twojej firmie przewagę w rozwoju sieci biznesowej i bazy klientów. Kilka szybkich i łatwych kroków za pośrednictwem mediów społecznościowych może oznaczać różnicę pomiędzy tak bardzo ważnym wydarzeniem a niezwykle cennym wykorzystaniem czasu.

O autorze:

Tanya Roberts jest wiceprezesem ds. marketingu korporacyjnego dla dostawcy rozwiązań AP/AR w chmurze Bill.com. Przed dołączeniem do Bill.com pełniła funkcję starszego wiceprezesa ds. marketingu w GreenRoad, firmie zajmującej się technologią ekologicznego transportu, a także pełniła funkcję wiceprezesa ds. marketingu w Drivewyze, dostawcy technologii dla operatorów pojazdów użytkowych. Pełniła również funkcje kierownicze w firmach Intuit, SugarSync i PayCycle.