Jak moi klienci odzyskają klientów?

Teraz, gdy początkowy szok pandemii się wyczerpuje, wielu klientów będących właścicielami firm koncentruje się na głównym pytaniu: Jak odzyskają swoich klientów, gdy sprawy powoli zaczną wracać do normy?

Oto inny sposób, w jaki możesz pomóc klientom i przekształcić ich w usługi doradztwa biznesowego. Twój klient jest skoncentrowany na utrzymaniu wypłacalności firmy i uzyskaniu jednego z tych kredytów rządowych. Być może nie zastanawiają się zbytnio nad tym, aby odzyskać swoich klientów i zrobić jeden biznes ograniczenia blokady są zniesione. Ty możesz pomóc.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

To może być spotkanie planistyczne lub zwykła rozmowa przy kawie. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów i punktów, które warto wziąć pod uwagę podczas rozmowy z nimi:

 1. Czy ich klienci słyszą od nich? Czy ich restauracja wysyła e-maile do swoich klientów na temat odbioru i dostawy do domu? Czy ich sklep rozwinął portal sprzedaży online? Czy przynajmniej dzwonisz do klientów osobiście, pytając, czy wszystko z nimi w porządku? Potrzebujesz otwartej linii, aktywnego kanału komunikacji.
 2. Cover Liability: Twój klient prawdopodobnie martwi się, że zostanie pozwany za zaniedbanie, jeśli ktoś zachoruje po wizycie w jego lokalu. Jest to uzasadniona obawa. Prawdopodobnie zostanie opracowany “standard” zdystansowania społecznego, higieny i praktyk sanitarnych. Ich prawnik, izba handlowa lub państwo powinno udzielić wskazówek. Każdy ma to samo pytanie. Powinni oni uzyskać odpowiedź na to pytanie najlepiej jak potrafią.
 3. Get Your Staff Back: Czy byli w kontakcie ze swoim personelem? Ci ludzie czekają, aby zacząć znowu pracować. Wyeliminujcie niepewność. Daj im znać, gdy firma zostanie ponownie otwarta. Przygotuj ich.
 4. Miej pod ręką maski i rękawice: Teraz znasz już standard. Może korytarze sklepowe są jedną z dróg, a kasjerki są za plastikowymi barierami. Prawdopodobnie klienci będą musieli nosić maski. A co jeśli ktoś jej nie ma? Chcieliby mieć jednorazowe rękawice? Potrzebujesz ich pod ręką jako prezenty. Niech to będzie jak najłatwiejsze.
 5. Be the First to Market the Re-Opening: Oto przykład: Na twoim rynku jest wiele centrów ogrodniczych. Twój klient jest właścicielem jednego z nich. Jak tylko ograniczenia zostaną zniesione, muszą najpierw wypowiedzieć się na ten temat. Mogą oni powiadomić klientów, skorzystać z mediów społecznościowych, prowadzić reklamy lub powiesić baner. Przydatne jest wszystko, co informuje klientów, że są otwarci na biznes.Istnieje ograniczony popyt.
 6. Niech ludzie wiedzą, jak pomagałeś innym: Niektóre firmy mogły przekazać miliony na cele charytatywne. Inne szyły w domu maski na potrzeby miejscowego szpitala. Upubliczniaj to, co zrobiłeś. Byłeś częścią rozwiązania.
 7. Get Ready to Handle the Initial Rush: Start planning early. Niektóre firmy, takie jak salony fryzjerskie, będą przytłoczone. Jeśli są właścicielami, muszą być gotowi do dostarczenia dobrego doświadczenia. Dotyczy to również pozostawania otwartym tak długo, jak długo pozwala na to prawo. Zatrudnienie dodatkowego personelu, przynajmniej tymczasowo. Wiele osób będzie chciało “załatwić to teraz”. Jeśli ich stałe miejsce zamieszkania powie im: “Możemy zabrać cię w ciągu tygodnia”, chcesz być pierwszą alternatywą, która przychodzi ci do głowy.
 8. Get Them Out of the Store: To brzmi nieproduktywnie, ale wysłuchaj mnie. Powiedzmy, że twój klient jest właścicielem sklepu monopolowego.Klienci są tutaj. Wydają pieniądze.Po co ich przeganiać?Bo zasady społecznego dystansu zmniejszą maksymalne obłożenie.Wiele osób chce robić zakupy “w i poza”.Jeśli zobaczą linię do wejścia, będą szukać podobnego sklepu bez linii.Co to oznacza? Niech wszystkie kasy będą otwarte.Miejmy nadzieję, że masz szybkie kasjerki.
 9. Zrób sprzedaż: To amerykański sposób. Skorzystaj z uwagi Post-Pandemic Pricing będzie zbierać. Przegapili wiosenny sezon na garderobę. Wchodzi w letni sezon odzieżowy teraz. Ludzie będą wydawać pieniądze, jeśli uważają, że dostają dobry interes.
 10. Buy Now, Pay Later: Twój klient sprzedaje samochody, wymianę okien lub mebli. Widzieli już swoich konkurentów w telewizji. Aby lepiej konkurować, poleć im, że oferują swoim klientom niskie lub bezinteresowne finansowanie. “Zabierz to dzisiaj do domu.” Przenosisz zapasy. Umowa kupna, którą ludzie podpisują, powinna oznaczać, że są prawnie zobowiązani do zapłaty.
 11. Dostarczenie wyjątkowego doświadczenia: Wiele osób może być nowymi klientami. Chcesz ich z powrotem, a nie wracać do ich starych nawyków. Dostarczyć doświadczenie, które sprawi, że będą chcieli wrócić. Zdobądź informacje kontaktowe. Zaproś ich do śledzenia Ciebie na portalach społecznościowych.

Będą też inne firmy, które nie są przygotowane. Ludzie nie będą wiedzieć, że są otwarte. Nie będą gotowi. To może być okazja dla klienta będącego właścicielem firmy nie tylko do odzyskania sił, ale do rozwoju.

Powiązane artykuły

Czy powinieneś obciążać swoich klientów w czasie kryzysu?

Jak CPA mogą pomóc w utracie teraz