Jak motywować swoich pracowników

Sukces firmy księgowej zależy w dużej mierze od umiejętności utrzymania odpowiedniej motywacji pracowników. Istnieje wiele różnych sposobów na motywowanie pracowników.

Niektóre firmy oferują zachęty, takie jak nagrody, premie i tak dalej, aby motywować swoich pracowników. Ale nie zawsze chodzi o pieniądze. Istnieją również inne sposoby motywowania pracowników, takie jak wyróżnienie ich za ich wysiłki.

W tym artykule omówimy trzy sposoby motywowania personelu…

#1: Wykonaj program rozpoznawania

Wielu pracowników jest zmotywowanych siłą pozytywnego wzmocnienia. To, czego by chcieli, to przede wszystkim być docenianym za wkładany przez nich wysiłek. Możesz zacząć od stworzenia w Twojej firmie procesu, który zapewni, że Twoi pracownicy otrzymają uznanie, na jakie zasługują za wykonaną przez nich pracę.

Może to być coś tak prostego, jak drukowanie kart lub danie im małego, ale mocnego znaku uznania. Nie musisz wydawać na to dużo pieniędzy. Wystarczy mały wysiłek. Ale na pewno zostanie to docenione na dłuższą metę.

W istocie, dawanie pracownikom wymownego znaku uznania pokazuje, że zależy Ci na ich wkładzie i doceniasz ciężką pracę, którą włożyli. To daje im tylko motywację, której potrzebują, aby nadal dla Ciebie pracować.

#2: Wzmocnij swój personel, daj mu wsparcie, którego potrzebuje

Jako kierownik ds. księgowości, twoja najważniejsza rola to rola doradcy. To właśnie Twoja chęć pomocy robi różnicę. Kiedy komuś pomagasz, czujesz się o wiele lepiej z samym sobą.

Nie ma nic, co może lepiej zmotywować pracowników, niż stworzenie w organizacji środowiska, w którym czują się oni uprawnieni do podejmowania decyzji.

Daj swojemu personelowi siłę przebicia się, bezpośredniego kontaktu z klientami i rozwiązywania problemów. Sprawia to, że czują się lepiej sami o sobie i czują, że są doceniani w organizacji.

Powinieneś dawać przykład, gdy masz do czynienia z klientami i wskazywać im drogę. Nie drażnij swoich pracowników, gdy mają zły dzień. Bądź dla nich miły i zapewnij ich, że następny dzień będzie lepszy. To jest całe wsparcie, którego potrzebują twoi pracownicy.

#3: Dostarczyć im najnowsze technologie w dziedzinie rachunkowości

Jako kierownik ds. księgowości do Ciebie należy usuwanie blokad drogowych w pracy i ułatwianie pracy swoim pracownikom. Jedną z rzeczy, które musisz zrobić, jest zapewnienie im najnowszych technologii. Zwiększa to ich morale i sprawia, że są gotowi podejmować nowe wyzwania.

Firmy księgowe powinny rozważyć wyposażenie swoich pracowników w najnowsze technologie, takie jak księgowość w chmurze. W Elucentra Hosting i Usługi w chmurze oferujemy wysoce wydajne, niezawodne i bezpieczne oprogramowanie podatkowe ProSeries Hosting, Quicken Hosting, QuickBooks Hosting, ATX Tax Software Hosting, Lacerte Tax Software Hosting i Drake Tax Hosting.

Wybierz się z nami na jazdę próbną za darmo i dowiedz się, czy nasze usługi spełniają Twoje wymagania biznesowe.