Jak możesz poprowadzić przyszłość dla Ameryki

Przez Tony’ego Batmana, prezesa i CEO, 1. Global

Kiedy większość ludzi myśli o planowaniu finansowym, myśli w kategoriach dolarów i centów. Myślą o swoich cotygodniowych lub miesięcznych wypłatach i współpracują z doradcą finansowym lub specjalistą podatkowym, aby ustalić długoterminowe cele planowania emerytalnego lub edukacyjnego, tworząc żółtą listę finansowych «do zrobienia».

Uważam, że jest to ograniczona definicja, która nie przekłada się na pełną moc, jaką można uzyskać z kompleksowego planu finansowego. Brakuje w nim zarysu do wdrożenia i często powoduje wieczne zwlekanie – «Poradzę sobie z finansami, jak tylko przejdę przez tę trudną łatę».

Osobiste planowanie finansowe jest dla mnie procesem przygotowania się na nieuchronne tragedie życiowe, które dotkną każdego z nas zarówno finansowo, jak i emocjonalnie. Jest to filozofia celowego życia, ramy dla tworzenia szczęścia i oferuje radość w obliczu naturalnych tendencji życiowych do chaosu i entropii.

W pełni wdrożony, kompletny plan finansowy uwalnia ludzi od konieczności skupienia całej ich mentalnej, fizycznej i duchowej energii na najwyższych celach i przetrwania najtrudniejszych życiowych przeszkód.

Planowanie finansowe jest filozofią życia

Istnieje wiele aksjomatów i przesłanek nieodłącznie związanych ze stwierdzeniem: «Planowanie finansowe to filozofia życia». Oto kilka z nich:

Składanie obietnic tym, których kochamy

Istota szczęścia jest uchwycona przez pozytywne uczucia radości, znaczenia, znaczenia, godności, pewności, bezpieczeństwa i pewności siebie. Szczęście jest pożądanym, trwałym i sprzyjającym stanem bycia.

Dla wielu osób planowanie finansowe jest drogą do szczęścia, ponieważ pozwala nam na składanie i honorowanie ważnych życiowych obietnic i zobowiązań. Te obietnice to obowiązek bycia mężem lub żoną, ojcem lub matką, bratem lub siostrą, a nawet pracownikiem.

Pomyśl o ważnej obietnicy, jaką mąż składa swojej żonie, że przejdzie na emeryturę z godnością, niezależnie od tego, czy jest tam, czy nie, aby ją zapewnić. Inną obietnicą dla naszych dzieci lub wnuków jest to, że będą one miały pomoc finansową w uzyskaniu wykształcenia wyższego, niezależnie od tego, czy rodzice lub dziadkowie mieszkają i są obecni w ich życiu w tym czasie.

Life’s Tragedies Befall Us All

Dwa rodzaje tragedii powodują traumę emocjonalną i finansową: tragedie «takie jest życie» i tragedie «nieprzygotowania».

Francuzi często używają wyrażenia » c’est la vie «, aby odnieść się do przypadków, które mogą być opisane tylko jako «to jest życie». «That’s life» tragedie to te niewybaczalne wydarzenia, takie jak nagła poważna choroba, utrata pracy, śmierć małżonka, rozwód lub stres związany z ponownym małżeństwem. Nawet emerytura może być postrzegana jako niewybaczalna tragedia, ponieważ dzieje się to z niczyjej winy. Takie jest tylko życie.

Dużo gorsze są tragedie typu «dwa», które są wynikiem nieprzygotowania się na te wydarzenia «takiego życia». Jest to niewybaczalna tragedia, ponieważ oznacza, że nie byłeś przygotowany na nieuchronność życia. Wszyscy się starzejemy. Wszyscy jesteśmy podatni na utratę pracy.

To smutne, że wielu z nas nosi w sobie zuchwałość i arogancję, które służą za fałszywą przykrywkę niezwyciężalności w tragediach «takiego życia». Całkowitą głupotą jest wierzyć, że poważna choroba, utrata pracy lub śmierć współmałżonka nie spowodowałaby poważnej emocjonalnej i finansowej traumy. Zbyt wiele tej głupoty jest dziś w Ameryce. Prawie 1,3 miliona Amerykanów umiera co roku na choroby serca, raka lub udar mózgu. Jeśli nie zdarzy się to tobie, to na pewno może się zdarzyć komuś, kogo znasz lub na kim ci zależy.

Jedynym sposobem na zaszczepienie swojego życia w głupocie nieprzygotowania jest opracowanie i wdrożenie planu finansowego, który będzie odpowiadał za te tragedie.

Battling Life’s Chaos

Miłość jest energią, której używamy do walki z tym chaosem. Kiedy obserwujesz zamożny i szczęśliwy naród, rozwijający się biznes, funkcjonującą rodzinę lub życie pełne radości, znaczenia i sensu, możesz być pewien, że miłość została wykorzystana bardzo mocno wbrew prawom chaosu i entropii.

Niestety, idea «miłości» została osłabiona przez zachodnią kulturę i dążenie do materialistycznego szczęścia.

Miłość to znacznie więcej niż tylko pragnienie, które można uchwycić na karcie Hallmark lub zilustrować wspaniałymi gestami, takimi jak drogie prezenty lub tropikalne podróże. Miłość jest czasownikiem czynu; świadomym ślubowaniem, do kogo lub co będzie celowo kierowane; świadomym poświęceniem, aby poprawić siebie dla dobra innych, bez względu na osobiste koszty.

W chaotycznym świecie, miłość generuje duchową energię do tworzenia i angażowania się w plan finansowy, gdy dochodzi do tragedii. Kiedy chaos zakłóca, planowanie finansowe dostarcza antidotum, które pozwala nam na dotrzymanie ważnych obietnic, które składamy sobie i innym.

Kto nosi latarkę?

W zeszłym miesiącu wezwałem cię do ponownego odkrycia «dlaczego» twojego biznesu. Teraz, gdy wiesz «dlaczego», czas na działanie.

Zawód planisty finansowego może być wielkim nosicielem pochodni, który prowadzi nas w kierunku kultury osobistej odpowiedzialności. Aby to osiągnąć, planiści finansowi i zarządzający majątkiem muszą wierzyć w monumentalną wartość, którą dostarczają klientom. Muszą wyeliminować wszelką osobistą hipokryzję, powstrzymać własne skłonności do zwlekania, poważnie potraktować to rzemiosło dla siebie i wdrożyć każdy aspekt swojego osobistego planu finansowego, aby jak najszybciej ujednolicić swoje postępowanie i mówić o życiu.

Mam nadzieję, że planiści finansowi odważnie zaangażują się w działania, które sprawią, że życie ludzi będzie lepsze, szczęśliwsze i bardziej wyzwolone.

Jestem gotowy do noszenia latarki. A ty?

1st Global Capital Corp. jest członkiem FINRA i SIPC i ma siedzibę pod adresem 8150 N. Central Expressway, Suite 500 w Dallas, Texas 75206; (214) 265-1201. Dodatkowe informacje o 1st Global są dostępne w Internecie pod adresem www.1stGlobal.com .

1st Global został założony przez CPAs na podstawie przekonania, że firmy zajmujące się księgowością, podatkami i planowaniem nieruchomości mają wyjątkowe kwalifikacje do świadczenia kompleksowych usług zarządzania majątkiem dla swoich klientów. Każda stowarzyszona firma posiada wykształcenie, technologię, ramy budowania biznesu i rozwiązania dla klientów, które sprawiają, że firmy te są liderami w swoich zawodach poprzez dedykowane profesjonalne relacje z klientami zbudowane wokół zarządzania majątkiem.