Jak można użyć Facebooka do zwiększenia biznesu

Jeśli uważasz, że korzystanie z Facebooka jest daremne, jeśli chodzi o Twoją działalność księgową, zachęcam Cię do ponownego przemyślenia.

Nawet jeśli algorytm strony zmniejsza liczbę zwolenników, którzy widzą aktualizacje Twojej strony w swoich kanałach informacyjnych, istnieją inne sposoby, aby użyć go do napędzania sukcesu Twojej firmy. Podczas podnoszenia postów i tworzenia reklam pomoże zwiększyć swój zasięg, udział w grupach Facebook oferuje potężne korzyści, jak również.

Mówiąc dokładniej, oto dwa sposoby, w jaki mogą ci pomóc zawodowo:

1. Uczynić cię bardziej świadomym, bystrym właścicielem firmy

Poszukaj grup na Facebooku stworzonych po to, aby pomóc księgowym i przedsiębiorcom skuteczniej prowadzić swoją działalność. Stanowią one doskonałe forum do zadawania pytań o wyzwania, przed którymi stoisz, i uzyskiwania odpowiedzi od innych specjalistów z branży i właścicieli firm, którzy albo pokonali te przeszkody, albo mają wiedzę, jak je rozwiązać.

Oto kilka przykładów tematów, które możesz zobaczyć omawiane w grupach związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej:

 • Jakie są korzyści z włączenia lub utworzenia LLC?
 • Co powinieneś umieścić w swoim biznesplanie?
 • Jak odzyskać siły po porażce?
 • Jakie są pewne wskazówki, które pomogą Ci lepiej zarządzać swoim czasem?
 • Które narzędzia technologiczne pomogą Ci prowadzić Twoją firmę bardziej efektywnie?
 • Jak można znaleźć lepszych klientów?

W grupach takich jak ta, administratorzy i członkowie kierują dyskusjami. Będąc aktywnym uczestnikiem, możesz wykorzystać grupę do pomocy w przezwyciężeniu trudnych okoliczności.

Co więcej, możesz zaoferować swoją wiedzę, aby pomóc innym, rozszerzając w ten sposób swoją sieć i budując pozytywną reputację zawodową. To z kolei może prowadzić do rekomendacji i poparcia ze strony innych członków społeczności biznesowej.

2. Daję Ci kanał, który zademonstruje Twoją wiedzę i udowodni Twoją wartość dla docelowej grupy odbiorców

Zastanów się nad założeniem własnej grupy na Facebooku, aby pomóc swoim klientom i potencjalnym klientom w poruszaniu się po wyzwaniach związanych z kontem. Stworzenie grupy i zarządzanie nią jest dość proste.

Jak wspomniałem wcześniej, administratorzy i członkowie mogą prowadzić rozmowy. Jako kierownik grupy, będziesz musiał przetoczyć piłkę i utrzymać impet.

W tym celu należy z wyprzedzeniem przeprowadzić dyskusję na temat burzy mózgów. Niektóre miejsca, z których można czerpać inspirację, to między innymi:

 • Najczęściej zadawane pytania od swoich klientów i potencjalnych klientów
 • Przemysłowe artykuły informacyjne
 • Inspirujące cytaty, które będą rezonować z twoimi członkami
 • Blogi i filmiki, które poruszają gorące tematy (mogą to być Twoje własne treści lub treści innych renomowanych osób i firm)
 • Ankiety zachęcające członków do interakcji z Twoją stroną
 • Pytania otwarte mające na celu zachęcenie do uczestnictwa (na przykład, “‘Jedna rzecz, która najbardziej dezorientuje mnie w kwestii składania zeznań podatkowych to ______’. Wypełnij puste miejsce w poniższym komentarzu!”)

Zakładając grupę i dając znać o niej swoim obecnym klientom i znajomym z Facebooka na rynku docelowym, możesz zbudować społeczność uczestników, którzy są zainteresowani oferowanym przez Ciebie doświadczeniem.

Bądź cierpliwy przy pierwszym kontakcie z grupą, ponieważ nabycie solidnego ciała członków może trochę potrwać. Jednak dzięki konsekwentnemu wysiłkowi i wysokiej jakości treści, z powodzeniem podniesiesz świadomość swoich usług i zademonstrujesz wartość, którą zapewniasz.

Zdaj sobie sprawę, że utrzymanie grupy będzie wymagało czasu i uwagi (np. prowadzenie burzy mózgów, odpowiadanie na komentarze, itp.), ale opłacenie zdobycia zaufania i ugruntowanie swojej wiarygodności to nagrody, na które warto pracować.

W konkurencyjnym środowisku, w którym pracujesz, decydujące znaczenie ma kreatywne wykorzystanie technologii w celu jej pełnego wykorzystania. Facebook stał się potężnym narzędziem do rozwoju małych firm, a możliwość uczestniczenia i tworzenia grup daje Ci strategiczny i ukierunkowany sposób na rozwój Twojej firmy księgowej.

Powiązane artykuły

10 Porady jak pomóc klientom zwiększyć sprzedaż w Cyber Holidays

Czy Twoja firma księgowa generuje web leady?