Jak można wykorzystać strony internetowe do rekrutacji klientów?

przez Hugh Duffy’ego

Twoja strona internetowa powinna być centrum zysku dla Twojej praktyki księgowej i generować stały przepływ wykwalifikowanych leadów. Jeśli tak nie jest, to coś jest nie tak…

To, co większość księgowych naprawdę chce wiedzieć, to przede wszystkim, jak ich inwestycja w stronę internetową może być wykorzystana do rekrutacji nowych klientów. Przecież w końcu każdy wydatek musi mieć jakiś zwrot, aby się usprawiedliwić.

W ciągu ostatnich 10+ lat większość firm księgowych, które działają na konkurencyjnym rynku, stworzyło strony internetowe, które były czymś więcej niż tylko internetowymi broszurami. Jeśli chcesz, to zadzwoń na karty telefoniczne. Tego typu strony internetowe byłyby niczym więcej, jak tylko tekstem na stronie bez fotografii i słabo napisanej treści. Tylko informacje, a nie przyjemne dla oka.

Dzięki większym prędkościom połączeń i zwiększonej znajomości Internetu, wszyscy stopniowo wprowadzaliśmy się na strony internetowe, które były bogate w treści, fotografie i projekty graficzne, które cieszyły oko. Dziś, jeśli chcesz pozyskać nowych klientów, powinieneś zmaksymalizować swój potencjał online. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zaprojektować (lub przeprojektować) stronę internetową samodzielnie, czy też skorzystać z zewnętrznych zasobów, aby stworzyć ją dla Ciebie, będziesz chciał skupić się na kilku kluczowych elementach.

Nie ignoruj optymalizacji silników wyszukiwania. Naprawdę możesz być zmęczony słuchaniem o SEO (Search Engine Optimization), ale po prostu nie możesz uniknąć wdrożenia SEO na swojej stronie internetowej, jeśli naprawdę chcesz dotrzeć do potencjalnych klientów. Oczywiście, niektóre firmy księgowe zrobiły całkiem nieźle budując swoją działalność w staromodny sposób z sieci, ale obecnie, ten rodzaj działalności nie będzie wystarczający, aby znaleźć perspektywy i przekonwertować je do klientów.

Technologia jest przydatna, gdy działa – a w przypadku SEO działa bardzo dobrze. Najprostszym sposobem na myślenie o SEO jest myślenie o pajęczej sieci z firmowym smack dab w centrum Internetu. Jak pająk, który obraca się w sieci we właściwym miejscu, SEO zapewnia, że twoja strona pojawia się na górze lub bardzo blisko szczytu strony wyników wyszukiwania, konsekwentnie.

Oto proste ćwiczenie. Jeśli nigdy nie szukałeś w Google, Bing lub Yahoo! w swojej firmie księgowej, spróbuj tego – ale spróbuj na trzy sposoby:

  • Szukaj po słowach, “firma księgowa” i lokalnym mieście lub okolicy. Teraz widzisz, że jest jeszcze wiele innych wyników.
  • Szukaj po słowach, “najlepsza firma księgowa w” Twoim lokalnym mieście lub okolicy.
  • Szukaj po słowach “firma księgowa dla małych firm” w swoim lokalnym mieście lub okolicy.

Czy twoja firma pojawia się na pierwszych dwóch lub trzech stronach?

Jeśli byłeś osobą, która chciała znaleźć firmę księgową w Twojej okolicy, z którymi firmami jesteś bardziej skłonny się skontaktować – z tymi, które pojawiają się na górze strony lub z Twoją firmą, która pojawia się na stronie 9?

Gdy zrobione poprawnie, SEO działa jak urok, dostarczając wysokiej jakości ruchu na swojej stronie internetowej, co z kolei dostaje telefon do dzwonka.Proces SEO zazwyczaj trwa 6-12 miesięcy, aby działać skutecznie i, jak dobre wino, staje się lepszy z czasem.

Zapłać za kampanie Pay-Per-Click. Innym świetnym sposobem na znalezienie klientów jest prowadzenie kampanii reklamowych typu “pay-per-click”. Jeśli uważasz, że reklama jest tylko dla dużych psów, pomyśl jeszcze raz. Z kampanii pay-per-click, to ty decydujesz, ile chcesz wydać na miesiąc. Po osiągnięciu tej kwoty, kampania nie jest już dostępna aż do początku następnego cyklu.

Faktem jest, że ludzie są bardziej skłonni do klikania na listę wyświetlaną w dwóch miejscach na stronie wyszukiwania wyników, więc jeśli tworzysz połączenie SEO i kampanii pay-per-click, właśnie podwoiłeś swoje szanse na to, że prospekt poprosi o więcej informacji.

Umieść swoją firmę i stronę internetową na liście w katalogach Google Places, Yelp, Yahoo Local i innych . Aby lepiej poznać swoją firmę księgową, należy umieścić swoją praktykę w katalogach Google Places, Yahoo Local, Bing Business Portal, Yelp i innych katalogach internetowych. Jest to usługa bezpłatna. Chociaż potrzeba trochę czasu, aby uzyskać walidację i w pełni wypełnić wymagania każdej strony, to ćwiczenie to jest więcej niż warte wysiłku.

Leverage Complementary Tools: Newslettery i Social Media. Ponownie, dzięki zaawansowanym technologiom, dostępnych jest wiele narzędzi, które uzupełnią Twoją stronę internetową; kluczem jest wykorzystanie tych narzędzi do kierowania ruchu na Twoją stronę. Oto kilka pomysłów:

  • Rozpowszechniać newsletter e-mailowy: Jeśli myślisz, że newsletter jest tylko o treści, pomyśl jeszcze raz. Rzeczywista wartość newslettera wysyłanego pocztą elektroniczną jest podstawą, którą generuje on poprzez istniejące relacje. Najlepszym sposobem na to jest zachęcanie klientów i przyjaciół do przekazywania biuletynu swoim przyjaciołom, współpracownikom, a nawet rodzinie – każdemu, kto może zostać zakwalifikowany jako źródło poleceń.
  • Zintegruj media społecznościowe z Twoją stroną internetową: Twoja witryna internetowa powinna integrować się z aplikacjami mediów społecznościowych, takich jak LinkedIn i innych, których używasz. Coś tak prostego, jak włączenie przycisku ikony dla LinkedIn na stronie głównej zwiększa prawdopodobieństwo, że perspektywa znajdzie cię.
  • Zacznij bloga. Każdy z nas ma coś do powiedzenia, więc dlaczego nie powiedzieć tego na swojej stronie internetowej? Jasne, blogów jest mnóstwo, ale są one również szczególnie pomocne w przekazywaniu ważnych informacji związanych z księgowością. Nie krępuj się, nawet jeśli uważasz, że nie możesz napisać czegoś regularnie, spróbuj tego i zobacz, jakie masz wyniki.

Interesujące, dobrze wykonane strony internetowe nie są już nieosiągalne. W dzisiejszych, zawsze aktualnych czasach perspektywy oczekują, że ich profesjonalni doradcy serwisowi będą bystrzy i inteligentni. W rezultacie, strona internetowa jest doskonałym miejscem do zademonstrowania swoich możliwości.

O autorze:

Hugh Duffy jest współzałożycielem i dyrektorem ds. marketingu Build Your Firm, a firmą zajmującą się rozwojem praktyki i marketingiem dla małych firm księgowych i . Hugh uczy serii Warsztatów Marketingu Księgowego ; pisze biuletyn elektroniczny docierający do tysięcy księgowych; i jest często publikowany w różnych publikacjach. Można się z nim skontaktować pod numerem 888-999-9800 x151 lub pod adresem [chronione pocztą elektroniczną] .