Jak najlepiej wykorzystać marketing Twojej firmy

Chociaż wielu księgowych ma nadzieję na modernizację swoich starzejących się planów marketingowych w celu utrzymania konkurencyjności na rynku, niewielu z nich faktycznie wie, jak sformułować dobrą strategię, jeśli chodzi o pomiar sukcesu ich firmy planu marketingowego. Czy starasz się zbierać duże sumy danych cyfrowych, czy tylko uciekasz się do staromodnych wywiadów z pracownikami, aby określić, jak się sprawy mają, mierząc strategię marketingową firmy może wystąpić na wiele różnych sposobów.

Oto najlepsza strategia, którą należy stosować, starając się ocenić sukces swojego planu marketingowego do tej pory, a także kluczowe błędne kroki, których należy unikać, jeśli naprawdę chcesz dowiedzieć się prawdy.

Wychodząc z planem dźwiękowym

Zanim w ogóle zaczniesz, ważne jest, abyś wyznaczył sobie pewne cele; czy szukasz całościowego przeglądu, czy tylko próbujesz przeanalizować, czy nowy aspekt Twojej strategii marketingowej działa, czy nie? Podobnie, warto poświęcić czas na zaplanowanie wywiadów z każdym z Twoich pracowników działu marketingu, ponieważ ich osobista opinia jest krytyczna dla Twojego sukcesu. Ważne jest, aby pamiętać, że przejrzystość ma tu kluczowe znaczenie; jeśli Twoje numery marketingowe są sztucznie zawyżane lub nawet jeśli są po prostu źle odczytywane, może to mieć katastrofalne skutki dla reputacji firmy i wyników, które błyszczą z Twoich działań marketingowych.

Po cyfrowej stronie rzeczy, należy przejrzeć plan marketingowy firmy, aby sprawdzić, czy dociera on do kluczowych klientów i potencjalnych klientów na głównych platformach mediów społecznościowych. To już jest oczywiste, że wkroczyliśmy w cyfrową erę reklamy, gdzie jest trwająca eksplozja ilości reklam na naszych ulubionych platformach, co oznacza, że firmy księgowe powinny mieć całe sub-strategie skoncentrowane wyłącznie na stronach takich jak Facebook, Twitter, i LinkedIn. To jest, gdzie to może być kluczowe, aby linka zespół IT do swojej oceny marketingowej, jak są twoje wskaźniki wyglądają na portalach społecznościowych, które spędzasz najwięcej na, i widzisz zdrowe tempo wzrostu, jeśli chodzi o online po?

W tej części przeglądu planu marketingowego należy również przyjrzeć się strategii e-mailowej firmy, aby sprawdzić, czy w pełni wykorzystujesz swoją listę e-mailową, wypierając sezonowe aktualizacje. Reklama oparta na poczcie elektronicznej jest absolutnie kluczowa dla sukcesu każdej firmy w erze cyfrowej i jest szczególnie atrakcyjna jako część strategii cyfrowej, ponieważ można ją wykorzystać do zbierania danych, które nauczą Cię więcej o istniejącej klienteli. Również Twój niszowy marketing może zostać rozszerzony poprzez stworzenie specjalnej listy emailowej dla klientów, którzy mogą być bardziej otwarci na pewne usługi i upsells niż inni.

Ważne jest, aby pamiętać, że żadna istniejąca część planu marketingowego nie jest zbyt ważna, aby ją przeanalizować; każda pojedyncza rzecz powinna być dokładnie zbadana w celu ustalenia, czy przynosi dobre wyniki. Nie bój się siekiery programów marketingowych, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, choć ważne jest, aby pamiętać, że istnieją długoterminowe strategie, które można śledzić, że niekoniecznie przyniesie wyniki w ciągu nocy. Warto poświęcić szczególną uwagę długoterminowym strategiom wzrostu, jeśli znajdziesz w swojej opinii, że zbyt wiele z istniejących strategii marketingowych są krótkowzroczne.

Wciągnięcie pracowników do swojej recenzji

Oczywiście, żaden pomiar sukcesu planu marketingowego Twojej firmy nie byłby kompletny, gdybyś tylko spojrzał na swoje cyfrowe działania. Podczas gdy współczesne narzędzia sprawiają, że niezwykle łatwo jest zebrać użyteczne drobiazgi danych z oprogramowania i operacji cyfrowych, trzeba będzie również zbadać ludzkich pracowników i ich rolę w strategii marketingowej. Na przykład, wysłanie niektórych z Twoich profesjonalnych pracowników na targi lub wydarzenia sieciowe może kosztować naszą firmę cenny czas i pieniądze, więc warto poświęcić trochę czasu, aby usiąść i obliczyć, czy pewne wyjazdy są naprawdę warte Twojego wysiłku i wydatków.

Spotkania biznesowe, które są prowadzone twarzą w twarz, są nadal ważną częścią strategii firmy, ale nie daj się wciągnąć w klasyczną pułapkę dalszego wydawania ogromnych kwot na te same targi czy konferencje każdego roku z tymi samymi rollupowymi banerami, tylko dlatego, że stało się to tradycją. Coroczny przegląd każdej wycieczki jest konieczny, aby uniknąć straty czasu i pieniędzy.

Następnie, podczas gdy operacje związane z danymi i opinie pracowników mają zasadnicze znaczenie dla przeglądu planu marketingowego, warto poświęcić trochę czasu na rozważenie rozszerzenia działań marketingowych. Zbyt wiele firm księgowych ignoruje małe firmy całkowicie w swoich strategiach marketingowych, na przykład, ale marketing Twoich usług księgowych dla małych firm może faktycznie przynieść niezwykle korzystne wyniki, jeśli są one wykonywane prawidłowo. Powinieneś mieć dedykowany członek zespołu, aby przejrzeć swoje małe firmy wysiłki marketingowe klientów biznesowych, i powinien mieć co najmniej jedną dyskusję grupy targować się, czy chcesz wydać więcej scooping up mniejszych klientów, którzy mogą jednak pakować duży finansowy cios.

Wreszcie, każda recenzja planu marketingowego firmy będzie całkowicie bezużyteczna, chyba że zaplanujesz dodatkowe recenzje i stale będziesz utrzymywał swój dotychczasowy system marketingowy. W końcu jutrzejsze działania marketingowe zostaną zbudowane w oparciu o system, który budujesz dzisiaj i nie możesz oczekiwać, że osiągniesz ogromne wyniki marketingowe, chyba że poświęcisz stały czas na sprawdzenie, które taktyki marketingowe działają, a które są bezwartościowe. Mądra strategia marketingowa polega na wykorzystaniu wszelkich aktywów, które masz mądrze, ponieważ brak regularnego sprawdzania, gdzie tracisz pieniądze, jest główną przyczyną tak wielu strategii niepowodzenia. Trzymaj nogi na ogień o prasowanie ścisły reżimu marketingowego, a będziesz czerpać w nowych klientów w jazdach w mgnieniu oka.