Jak najlepsze firmy CPA dostosowują się do pojawiających się trendów

Od destrukcyjnej technologii po zmiany pokoleniowe – ci z nas, którzy pracują w księgowości, wiedzą, że jesteśmy w trakcie poważnej transformacji. Podczas gdy niektóre firmy nie chcą zaakceptować i dostosować się do nadchodzącej zmiany, wiele z nich stawia czoła temu wyzwaniu, włączając najnowsze trendy do sposobu prowadzenia działalności.

Boomer Consulting Inc. świadczy usługi konsultingowe dla setek najbardziej efektywnych firm CPA w całym kraju. Od technologii po doradztwo w zakresie zarządzania, przewodzą firmom w minimalizowaniu zagrożeń, wykorzystywaniu szans i optymalizacji mocnych stron.

Podczas ostatniego wywiadu z Kansas Society of CPA, firma została zapytana o pojawiające się trendy.

“Największym zagrożeniem dla zawodu jest niezdolność lub niechęć do zmian”, powiedział Jim Boomer, CEO Boomer Consulting. “Wiele mówi się o zgodności i pracy transakcyjnej, która w niedalekiej przyszłości stanie się towarem, a technologie są już na rynku, aby to zrobić. Jednak większość firm po prostu nie odczuła wystarczającego bólu, aby zainicjować znaczące zmiany”. Kodak i Blockbuster nie odczuwały wystarczającego bólu, aż było za późno”.

W obliczu tak wielu ogromnych zmian, firmy myślące przyszłościowo opracowują strategie przejścia na model doradztwa biznesowego, dostosowują się do trendów takich jak technologia łańcuchów blokowych i znajdują nowe sposoby angażowania młodego pokolenia w rynek pracy. Ale dla wielu firm, które jeszcze nie zaczęły wprowadzać tych trendów do swojego sposobu działania, jaką radę ma Boomer?

“Najlepszą rzeczą do zrobienia teraz jest edukacja, kształcenie, edukowanie”, powiedziała Sandra Wiley, prezes Boomer Consulting. “Jeśli jeszcze nie przeszedłeś do chmury, zrób to. Jeśli nie jesteś pewien, czym jest sztuczna inteligencja (AI) i jak wpłynie ona na twoją pracę w zakresie zgodności podatkowej i audytu, przeczytaj o tym. Jeśli nie słyszałeś o łańcuchu blokad lub bitcoin, zrób sobie przysługę i obejrzyj TED Talks futurystów takich jak Don Tapscott czy Bettina Warburg. Następnie, otocz się społecznością najmądrzejszych ludzi, których znasz, aby uzyskać przewagę nad konkurencją, która sprawi, że nowy świat SI i łańcuchów blokowych stanie się nie tylko zrozumiały, ale także stanie się nowym, ekscytującym kierunkiem strategicznym dla Twojej firmy”.

Faktem jest, że w miarę upływu czasu tendencje te stają się bardziej zagrożeniem niż szansą. Dlatego tak ważne jest, aby księgowi zwracali uwagę na te zmiany i uwzględniali je w strategii firmy – i wykorzystywali pojawiające się możliwości.

“Zmiana będzie wymuszona na zawodzie znacznie szybciej, niż wielu ludzi sądzi, więc najlepiej jest być inicjatorem zmiany, a nie jej ofiarą”, powiedział Boomer. “Silne przywództwo i mentalność są kluczem do utrzymania znaczenia i przygotowania organizacji na przyszłość”.

Wiley się zgadza. “Zmiana nie musi być przerażająca, może być twoją tarczą ochronną na niesamowitą przyszłość.” “Wybór należy do ciebie. Obejmij ją i bądź przygotowany; zignoruj ją i zostań w tyle.”

Czy twoja firma jest gotowa na przyszłość?