Jak nakładać warstwy w usługach doradztwa personalnego

Najnowsze badanie ADP®* pokazuje, że 62 procent klientów biznesowych oczekuje od swoich księgowych informacji na temat zarządzania zasobami ludzkimi i talentami. Firmy potrzebują również danych porównawczych dotyczących wynagrodzeń, aby móc doradzać w zakresie zatrudniania i zatrzymywania pracowników oraz uzyskać lepszy ogólny wgląd w to, jakie usługi mają klienci, a jakich brakuje.

Dostawca usług księgowych dla klientów (CAS) Kompletny Kontroler przeszedł tę podróż i podzielił się swoimi wyzwaniami oraz wynikami w poniższym studium przypadku, jak opowiedziała założycielka i dyrektor generalna Jennifer Brazer.

Tło

Complete Controller jest usługą wirtualnej księgowości i przechowywania danych, obsługującą małe firmy na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Ich praca jest wykonywana w 100 procentach w chmurze, co, jak mówi Brazer, pozwala im na zapewnienie dostępu do niej w czasie rzeczywistym dla klientów i firm CPA, które używają Kompletnego Kontrolera jako swojego rozwiązania CAS.

Efektywność dzięki standaryzacji jest, według Brazera, kluczem do zyskownych wyników firmy. W celu osiągnięcia standaryzacji, stos technologii wykorzystywanych przez klientów do zarządzania zapleczem biurowym, który jest zbudowany w oparciu o oprogramowanie QuickBooks® GL, może obejmować: płace, przetwarzanie płatności, oprogramowanie do zarządzania praktykami, Ecommerce, Point of Sale, ERP i hostowane przez firmę.

The Problem/Challenge : Firma stwierdziła, że nie wszystkie komponenty stosu technologicznego są zbudowane w celu bezproblemowej integracji, co byłoby niezwykle efektywne. Zamiast tego odkryła, że pracują z mostkami, łącznikami, makrami, wszystkim, co pozwoli im na przesyłanie danych do GL. W szczególności dotyczyło to pracy z płacami.

Proces : Na początku każdej relacji z klientem firma była zmuszona do pracy z wszelkimi istniejącymi rozwiązaniami zaplecza biurowego, które klient miał już w swoim stosie technologicznym. Na początku jednak, Kompletny Kontroler rozpoczyna proces doradzania klientom w zakresie usprawniania różnych operacji w celu zwiększenia dokładności i niezawodności.

Firma jest najczęściej wprowadzana do nowych produktów, ponieważ jeden z jej klientów ma je na swoim stosie i są oni faktycznie pod wrażeniem jego wydajności. Pięknie się integruje, rozwiązuje problem, jest przystępna cenowo, a rozwój jest w toku. «Ta ostatnia część jest koniecznością», mówi Brazer. «Firmy, z którymi decydujemy się na współpracę, muszą być zwinnymi innowatorami. Jeśli nie są w stanie i nie chcą wprowadzać zmian w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb klientów, nie pasują do nich».

Kolejnym wymogiem dla Complete Controller jest pełna integracja. Brazer mówi, że rzadko kiedy znajduje się rozwiązanie, które w pełni integruje się z centralnym GL, ale to się zdarza. Ich ostatnie doświadczenia z tym związane pojawiły się, gdy firma została wprowadzona na platformę ADPs Accountant Connect.

Opisuje ona integrację jako «pełną, elastyczną i pod naszą kontrolą». Wiele rozwiązań płacowych wymaga pełnej integracji, ale w rzeczywistych scenariuszach okazuje się, że albo trzeba za nie zapłacić, aby skonfigurować mapowanie, co oznacza, że trzeba na nich polegać, gdy konfiguracja wymaga dopracowania, albo trzeba użyć mostu lub łącznika, który ma swoje własne dziwactwa».

Wynik : Kompletny kontroler posiada obecnie dużą bazę klientów obsługiwanych przez pracowników w całym kraju. Widzą oni zwiększoną wydajność poprzez automatyzację swoich potrzeb w zakresie raportowania płac i płynne wprowadzanie tych danych do QuickBooks. Dzięki funkcji Accountant Connect, ilość czasu, jaką teraz oszczędzają w każdym okresie, zależy od częstotliwości list płac naszego klienta, ale średnio na jednego klienta przypada 15 – 30 minut miesięcznie.

«Dla nas to bardzo duża sprawa», powiedział Brazer. «Jeśli te oszczędności zostaną rozłożone na całą naszą bazę klientów po stawce godzinowej za księgowość, będziemy świadkami wzrostu wydajności o trzy procent. Ponieważ dzielimy się zyskownością portfela z naszymi księgowymi, to również ich to uszczęśliwia. Efektywność jest świetna, ale nie kosztem dokładności».

Ponadto, firma cieszy się z możliwości zapewnienia dokładności poprzez mapowanie GL w połączeniu ze zwiększoną wydajnością.

Lesson/s learned : Dla jednego, firma dowiedziała się, że testowanie funkcji jest krytyczną częścią procesu odkrywania aplikacji. «Podczas gdy twórcy produktów/aplikacji uwielbiają opowiadać o swoich punktach wartości, demonstrować je, a nawet dawać darmowe testy, to oczywiście mogą nie być tak przewidywalni co do ograniczeń,» powiedział Brazer. «A potem są nieodkryte wartości». Rzeczy, o których dostawca nie pomyślał, że są propozycją o najwyższej wartości, które okazują się być najważniejszą cechą dla twojej praktyki».

Firma stwierdziła, że podczas testowania Accountant Connect, nie wiedzieli lub nie zastanawiali się, aby zapytać o jego zdolność do obsługi klientów, które nie były RUN Powered przez abonentów ADP. Później odkryli, że platforma ta obsługuje również ich większych klientów korzystających z platformy ADP Workforce Now®.

Ponadto, Brazer nie wiedział o funkcji benchmarkingu, ponieważ były one najbardziej skoncentrowane na możliwościach mapowania i pobierania. «Benchmarking okazuje się być naprawdę fajny i teraz, gdy już wiemy, że jest, włączamy spojrzenie na wynagrodzenia do naszych spotkań z klientami na koniec roku».

Kolejne kroki : Firma zdecydowanie zaleca ADP w zakresie rozwiązań dotyczących płac, kadr i świadczeń i zwraca uwagę na wszelkie przyszłe rozwiązania, aby pomóc swoim klientom.

Robisz więcej niż księgowość. My robimy coś więcej niż tylko płace. W ADP® projektujemy lepsze sposoby pracy dzięki najnowocześniejszym produktom, usługom premium i wyjątkowym doświadczeniom, które umożliwiają ludziom osiągnięcie pełnego potencjału.Kadry, Talenty, Korzyści, Płace i Zgodność z Przepisami Płacowymi informowane przez dane i przeznaczone dla ludzi.ADP oferuje zaawansowane narzędzia HR dla księgowych oraz elastyczne opcje partnerskie wsparte dedykowanym wsparciem, aby pomóc Ci uzyskać strategiczne i zwiększające przychody firmy, a także dostęp do autoryzowanych danych klientów w dowolnym momencie, bezproblemową integrację z księgą główną oraz bezpłatne narzędzia praktyczne dzięki naszemu nagradzanemu rozwiązaniu chmurowemu Accountant ConnectSM. Dowiedz się więcej na stronie adp.com/accountant.

* ADP Survey. Marzec 2019.

Powiązane artykuły

Dlaczego Lista płac jest właściwym startem dla obsługi klienta

Księgowi mogą mieć prawo do doradztwa w zakresie usług HR