Jak nowe CPA mogą rozwijać swoją sieć klientów?

Księgowi mogą być stereotypowo postrzegani jako słabi w pracy w sieci, ale umiejętności społeczne są równie niezbędne dla nowych CPA, jak i dla nowych pracowników w każdej innej branży. Dzieje się tak zwłaszcza dlatego, że nowe CPA, które chcą wspiąć się na wyższe szczeble, muszą wprowadzić biznes i klientów, co wymaga zarówno umiejętności sieciowych i społecznych, jak i technicznych.

Ale rozszerzenie sieci klienta nie oznacza przypadkowych zdarzeń, w których nigdy nie buduje się prawdziwych połączeń. Oznacza to, że CPA powinny ponownie przemyśleć sposób, w jaki podchodzą do swojej pracy, zrozumieć, czego ich klienci naprawdę od nich chcą, i dążyć do zbudowania prawdziwych, społecznych powiązań, które wykraczają poza zwykłą działalność gospodarczą. Oto kilka rzeczy, które młode CPA powinny rozważyć, w jaki sposób zbudować skuteczną sieć.

Know Your Strengths

Bureau of Labor Statistics podaje, że w Stanach Zjednoczonych jest ponad 1,3 miliona księgowych i audytorów. Księgowy próbujący sprzedać się klientowi powinien mieć powód, dla którego klient powinien go wybrać, a nie jakikolwiek inny księgowy. Nowy księgowy może nie mieć wieloletniego doświadczenia, ale ma inne dobre cechy, takie jak jasna osobowość, dobre referencje, lub chęć wyjścia ponad to, aby służyć klientowi.

Aby sprzedać się jako księgowy, Twoim pierwszym krokiem jest ustalenie, jakie są Twoje prawdziwe mocne strony i jak możesz poinformować o nich potencjalnych klientów. A przede wszystkim, nie staraj się być kimś, kim nie jesteś. Ludzie mogą widzieć przez takie oszustwa jak moroza próbujący być wesoły lub księgowy udający, że wie więcej niż w rzeczywistości, a takie kłamstwa tylko odpędzą klientów i zaszkodzą Twojej reputacji.

“Sieć”, ale nie “Sieć”

Każdy, kto kiedykolwiek pracował zawodowo, czy to w księgowości, czy też w inny sposób, może powiedzieć, że pójście na formalne imprezy sieciowe jest prawie zawsze stratą czasu. Dzieje się tak dlatego, że na tego typu imprezach ludzie po prostu starają się uzyskać coś od kogoś innego, zamiast próbować budować sensowne relacje.

Zamiast aktywnie próbować “nawiązywać kontakty”, księgowi powinni starać się dołączyć do grup takich jak grupa młodych profesjonalistów lub sieć absolwentów, spotykać ludzi i budować relacje. Grupy te nie muszą być związane z księgowością. W rzeczywistości, księgowi powinni starać się aktywnie dołączyć do co najmniej jednej grupy, która nie ma wielu księgowych. Jeśli klient w ramach tej grupy odkryje swoje potrzeby biznesowe księgowego, staniesz się dla niego najbardziej widocznym księgowym.

Networking jest zasadniczo fantazyjnym słowem używanym do opisania tego, jak ludzie tworzą profesjonalne relacje ze sobą. Skoncentruj się bardziej na części dotyczącej relacji, niż na zawodowej. I jak wspomniano powyżej, bądź sobą podczas tworzenia sieci, zamiast próbować być kimś, kim nie jesteś. Nie daj się potknąć małym błędom i bądź pewny siebie, ale nie arogancki.

The Importance of Social Media

Młody księgowy nie może reklamować swoich umiejętności za pomocą reklamy telewizyjnej lub radiowej. Ale mogą one reklamować się za pomocą mediów społecznościowych i marketingu treści. Networking może pokazać, że jesteś miłym człowiekiem, ale robienie ciekawych wpisów w mediach społecznościowych może udowodnić, że naprawdę znasz swoje materiały księgowe i uczynić cię bardziej atrakcyjnym.

Blogowanie jest szczególnie przydatne, nawet jeśli nie dostaniesz wielu trafień. Każda firma może skorzystać z tego procesu, niezależnie od tego, czy zajmujesz się inteligentnym leasingiem samochodów, czy też inną działalnością. Blogowanie o ostatnim rozwoju księgowości jest dowodem na to, że jesteś zainteresowany nadążaniem za ważnymi wydarzeniami i że Twoje umiejętności nie pójdą na marne. Podobnie, śledzenie ważnych osób na portalach społecznościowych i odnotowywanie ich opinii również może pokazać Twoje zaangażowanie i zainteresowanie.

Działając aktywnie z technologią, możesz pomóc innym przypomnieć sobie swoją obecność poza wydarzeniami, które mają miejsce tylko kilka razy w roku. Umiejętność trzymania się w ich umysłach może pomóc Ci przyciągnąć przyszłych klientów w dłuższej perspektywie.

Zapytaj

Tęsknisz za 100 procentami strzałów, których nie robisz. CPA mogą być zdenerwowane proszeniem klientów o skierowanie z obawy przed odesłaniem ich, a na pewno niegrzecznie jest prosić zupełnie nowego klienta o skierowanie od razu. Ale jeśli Ty i Twoi klienci jesteście w silnych związkach, powinni być szczęśliwi mogąc zaoferować skierowanie, o ile zrobisz pierwszy krok, aby ich o nie poprosić.

To oczywiście oznacza, że najpierw trzeba zbudować silny związek, a to oznacza wyjście poza liczby. Oferowanie silnej obsługi klienta i poznawanie nowych osiągnięć technologicznych pokaże klientom, że nadal szukasz sposobów, aby im pomóc, co sprawi, że będą bardziej skłonni do oferowania Ci poleceń.

Aby zostać księgowym i dołączyć do firmy, prawdopodobnie trzeba było odwołać się do właściwych osób we właściwym miejscu. Nie pozwól, aby te umiejętności poszły na marne, ignorując znaczenie bycia przyjaznym, tworzenia relacji i oferowania dobrej obsługi klienta. Nauczenie się, jak rozwijać sieć kontaktów z klientami jest teraz umiejętnością, która pomoże ci w całej twojej karierze.