Jak oferować usługi doradztwa biznesowego

Prawie każda rozwijająca się firma księgowa zwabiona jest do rozpoczęcia oferowania usług doradztwa biznesowego. Jednak niewielu z nas jest ekspertami w tej dziedzinie.

W zawodzie księgowego istnieją trzy główne poziomy usług (zgodność, wydajność i strategia). Jednak większość małych firm koncentruje się na zgodności z przepisami, mimo że wydajność i strategia to szybciej rozwijające się obszary. Zgodność z przepisami staje się coraz bardziej efektywna i mniej czasochłonna dzięki nowym i powstającym technologiom. Te nowe osiągnięcia technologiczne nie tylko dają więcej czasu specjalistom księgowym na skupienie się na usługach związanych z doradztwem, ale również dają im głębsze zrozumienie sytuacji finansowej ich klientów dzięki nowym systemom informatycznym i informacyjnym. Dzięki ofercie usług doradczych, firmy mogą wyróżnić się na tle konkurencji skoncentrowanej na zgodności z przepisami i działać jako strategiczny partner, który prowadzi przedsiębiorstwa swoich klientów do sukcesu.

Dano mi możliwość krótkiej rozmowy z Danielem MacKinneyem z MacKinney & Co. w celu omówienia jego pracy w doradztwie biznesowym oraz tego, jak inne małe firmy księgowe mogą zacząć oferować te pożądane i wysoce lukratywne usługi.

Timothy White: Jak poradziłbyś małej firmie księgowej zatrudniającej 5-10 pracowników, która chce rozpocząć świadczenie usług doradczych?

Daniel MacKinney: Członkowie firmy powinni starać się mówić przed lokalnymi organizacjami.

TW: Jakie jest Pana/Pani zdaniem największe wyzwanie w oferowaniu usług doradztwa biznesowego?

DM: Brak poprzedniego rekordu, jeśli taka jest sytuacja.

TW: Jakieś wskazówki dla małej praktyki księgowej, która chce lepiej sprzedawać swoje usługi doradztwa biznesowego?

DM: Spersonalizowane listy do dyrektorów pożądanych firm rynkowych, jeśli firma ma taką możliwość, sugerują podniesienie ich wyniku finansowego.

TW: Jakie są najlepsze sposoby na przyciągnięcie i zatrzymanie największych talentów?

DM: Użyj profesjonalnych agencji, aby odkryć największe talenty. Po znalezieniu, dowiedzieć się, co chcą i dać im to, czy firma może sobie na to pozwolić.

TW: Czy na swoim CV opisałbyś siebie jako Konsultanta lub Księgowego?

DM: A Consultant.

Aby nadążyć za Danielem MacKinneyem, możesz śledzić go na jego LinkedIn.