Jak podróż w czasie sezonu podatkowego może pomóc Twojej firmie

Ponieważ ten pracowity sezon dobiega końca, kontynuuję kilkuletnią tradycję refleksji, samo-motywacji i poszerzania strefy komfortu… ze skrętem!

W tym roku dynamika jest inna, a moje myśli wracają do jednego okresu, kiedy podczas pracowitego sezonu brałem trzy tygodnie na jazdę przełajową! Czyniąc to, dokonałem wyboru, o którym nigdy bym nie pomyślał, że jest możliwy, a wiele osób, z którymi rozmawiam, pyta o to, jak mi się to udało.

Przyznaję, że nie jestem nadludzki, nie posiadam władzy w czasie ani innych sił natury. Staję się jednak nadludzki, jeśli chodzi o przejmowanie kontroli nad swoim życiem i skutkami swoich działań.

W sobotę, 27 stycznia, spakowałem samochód z żoną i naszymi dwoma pudelkami z zabawkami i zrobiłem to, co było nie do pomyślenia, włączyłem moją nieoficjalną wiadomość i wyłączyłem moje powiadomienia mailowe w ramach przygotowań do 11,000 mil, trzytygodniowej podróży. Przez cały czas podróży stało się jasne, dlaczego każdy prowadzący firmę lub grupę powinien robić to samo, lub przynajmniej rozłączać się na chwilę podczas pracowitego, stresującego czasu.

Oto trzy powody, dla których należy się rozłączyć!

1. Aby przestać być kulą

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni wobec naszych mniej doświadczonych członków zespołu za szkolenie, nauczanie i edukację. Często jednak przechodzi to w błędne koło.

Istnieje wiele sposobów, aby kopnąć kulę i uniknąć udzielania bezpośrednich odpowiedzi, w tym prowadzenie ich przez proces myślowy lub pomaganie im w odkryciu twórczego rozwiązania na własną rękę. W związku z tym niektórzy członkowie zespołu nadal będą się ciebie czepiać jako nieocenionego zasobu, którym jesteś!

Rozłączenie nauczyło członków mojego zespołu, z konieczności, myśleć o problemach i próbować je rozwiązywać na własną rękę. Ogólna zasada, którą mam dla mojego zespołu, aby pomóc im w rozwiązywaniu problemów, jest taka, że myślą oni przez pięć do dziesięciu minut, a następnie zadają pytanie z proponowanym rozwiązaniem. Po wycieczce odkryłem, że nasz zespół bierze sobie te instrukcje do serca o wiele bardziej.

Mniej jest próśb o pomoc i proponują one rozwiązania wyższej jakości. Oderwanie się od codzienności to skuteczny sposób na pomoc pracownikom w rozwiązaniu problemu i przemyślenie wyzwań, aby znaleźć rozwiązanie. Umożliwienie pracownikom rozwiązywania problemów jest kwestią zaufania w obu kierunkach.

2. Załóżcie na niego taśmę klejącą!

Niezależnie od wielkości firmy, w miarę jak wszyscy rozwijaliśmy nasze praktyki, niektóre wyzwania rozwiązywaliśmy za pomocą mniej niż idealnych metod. Jeśli mówisz, że nie, to gratuluję! Jesteście jednymi z nielicznych lub zaprzeczacie.

Tak czy inaczej, jest powód, dla którego władza wykonawcza wysokiego szczebla nigdy nie wybiera się na urlop, jest czerwoną flagą audytu, ponieważ osoby popełniające oszustwa rozpadłyby się na kawałki, gdyby wyjechały. Mówiąc prościej, jeśli nie zabrałeś czasu, nie zabrałeś czasu, aby powrócić do dawnych gór taśmy kanałowej.

Kiedy zostałem usunięty z biznesu, stało się dla mnie jasne, jakie elementy biznesu działają dobrze tylko wtedy, gdy jestem w to zaangażowany. Musimy zadbać o to, by nasze firmy dobrze funkcjonowały z nami lub bez nas.

Co prawda, rozłączenie nie eliminuje tych problemów, a wręcz je pogarsza. Jednak ujawnia je wszystkie – nawet te, o których być może zapomnieliście lub nie wiedzieliście o ich istnieniu. Spraw, by były to rzeczy, na których skupiasz się w czasie, gdy odkładasz pracę nad swoim biznesem, a nie w swojej firmie. Jeśli nie masz zaplanowanego tego czasu, teraz jest na to czas!

3. Do spaceru

Dla tych z nas, którzy nie mają jeszcze zdalnych członków zespołu, jestem pewien, że wielu z was szuka możliwości zaoferowania tego coraz bardziej popularnego sposobu pracy. Jednak jako liderzy, wielu z nas nigdy nie pracowało zdalnie – z wyjątkiem kilku dni tu czy tam.

Stanowi to ciekawe wyzwanie dla liderów. Jak powinniśmy zorganizować zespół w środowisku, o którym niewiele wiemy?

Wraz z pojawieniem się zawrotnego wachlarza technologii księgowych, nie jest to już technologia, która ogranicza członków naszego zespołu od pracy na odległość, lecz wyzwanie, jak to zrobić. Jako liderzy, wszyscy chcemy myśleć, że możemy wymyślić kilka odpowiednich rozwiązań, jednak bez trybu pracy zdalnej przez okres dłuższy niż kilka dni, nie można docenić niuansów tego, jak najlepiej wspierać swoich członków zespołu.

Podczas mojej podróży zdałem sobie sprawę, jak ważne jest kilka rzeczy: poczucie wspólnoty, dostęp do wiedzy i wskazówek, gdy są one potrzebne, oraz elastyczność, by wymienić tylko kilka. Czuję, że elastyczność jest najważniejsza i dlatego wielu członków zespołu przyciąga praca na odległość.

Uważam, że powinien on również przybierać wiele form. Niektórzy właściciele firm uważają, że praca na odległość przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnych 9 do 5 oferuje wystarczającą elastyczność. Ja w to nie wierzę. Dla nowego rodzica, kogoś z rodziną, kto ma potrzeby medyczne, lub – jak ja podczas podróży – zaufaną osobę, która chce po prostu pogodzić pracę z życiem – danie jej możliwości po prostu pracy przy innym biurku nie wystarczy.

Wierzę, że kiedy upoważniasz swój zespół do wykonywania pracy i podejmowania decyzji, magia się zdarza. Kiedy umożliwiasz im pracę z dowolnego miejsca i ustalasz ich własny harmonogram, ich dni mogą być bardziej zrównoważone i produktywne podczas budowania lojalności.

Kiedy sam byłem poza domem i potrzebowałem elastyczności, zdałem sobie sprawę, że myślałem, że jestem elastyczny z moim zespołem, ale naprawdę nie byłem. To spostrzeżenie dało mi nowy punkt widzenia na ustalanie terminów i harmonogramów – zamiast tego dodałem zdalny bufor zespołu lub wyeliminowałem dostawę o określonej porze dnia.

Jak powiedział ostatnio jeden z członków mojego zespołu, praca może nie być dostarczona przed 17:00, ale kiedy jest dostarczona, to jest niesamowita! Dzieje się tak dlatego, że członkowie zespołu codziennie odmładzają swoją pasję i entuzjazm, ponieważ mają dobrą integrację zawodową i życiową.

Myśli końcowe

Podsumowując, zawsze pamiętaj, że bycie kulą dla członków twojego zespołu czyni pracę cięższą. Pamiętaj, aby postawić się w sytuacji tych, których prowadzisz i zacząć aktywnie usuwać kulę.

Ćwicz elastyczność, aby podnieść swoje zrozumienie i inteligencję emocjonalną, jeśli chodzi o Twój zespół i biznes. To wszystko jest trudne do zrobienia – zrób to jeden krok na raz. Albo jeśli jesteś taki jak ja, wskakuj z deski do nurkowania i do basenu, a nauczysz się pływać!