Jak pomóc klientom płacić mniej podatków

Rząd często projektuje kodeks podatkowy w taki sposób, aby zachęcać do pewnych zachowań, a jednocześnie zniechęcać do nich innych.

Powiedzmy, że jest wczesny kwiecień. Klient indywidualny (lub rodzina) przekazał swoją dokumentację. Ty przygotowałeś ich podatki. Płacą więcej, prawdopodobnie dlatego, że niektóre odliczenia zostały ograniczone lub zniknęły.

Pytają: «Co mogę zrobić?» Jeśli mają podwójne dochody lub otrzymują 1099 pensji, mają dzieci w szkole i własny dom, nie ma wiele, co może zrobić dużą różnicę.

Czy ich dochody pochodzą z różnych źródeł, czy też są gotowi przejść na emeryturę lub dokonać poważnej zmiany stylu życia? W zależności od odpowiedzi, są pewne kroki, które mogą podjąć:

  1. Odroczenie dochodu. To powinno zadziałać w przypadku wysoko zarabiającej kadry kierowniczej, otrzymującej pensję i premię. Czy za kilka lat będą mogli wziąć ten dochód?
  2. Zacznij interes. Wiele osób sprzedaje przedmioty na eBayu. Niektórzy profesorowie konsultują się lub piszą podręczniki. Są to dodatkowe źródła dochodu, a odliczenie 20 procent dochodu netto ma dla nich dużą wartość.
  3. Ścisłe śledzenie wydatków związanych z działalnością gospodarczą. Ten domowy biznes potrzebuje wewnętrznej przestrzeni biurowej, sprzętu komputerowego, mebli, materiałów biurowych i znaczków. Śledźcie wszystko, co wydajecie. Przebieg jest również ważny, jeśli używasz własnego samochodu do podróży służbowych lub załatwiania spraw.
  4. Rent out vacation property. Kupiłeś dom na brzegu, kiedy dzieci były małe. Teraz są już dorosłe. Odwiedzasz go kilka razy w roku poza sezonem, kiedy ruch nie jest zabójczy. Płacisz podatek od nieruchomości, który przekracza granicę możliwości odliczenia. Przypuśćmy, że zamiast tego wynajmujecie go? Wciąż możesz z niego korzystać 14 dni w roku, czyli 10 procent z całkowitej liczby dni, które zostały wynajęte. Teraz nieruchomość jest uważana za biznes, dopasowując ją i jej koszty do innej kategorii.
  5. Challenge tax assessments. Ten jest dość ograniczony. Musisz mieć pewność, że domy twojego sąsiada są oceniane znacznie niżej niż twoja nieruchomość. Forbes napisał sekwencję kroków do wykonania.
  6. Dowiedz się, czy twój stan rozprowadza dużo pieniędzy na studia. Szkolnictwo wyższe jest drogie. New Jersey, Kalifornia i Wyoming rozprowadzają najwięcej pomocy dla studentów o niskich dochodach. Są to dotacje Pell, oczywiście, ale ważne jest, aby uznać Kalifornii i New Jersey mają wysokie podatki od nieruchomości. Jeśli tam mieszkasz, może to pomóc w obniżeniu kosztów edukacji w college’u. Nie oszczędzasz na podatkach, ale oszczędzasz gdzie indziej.
  7. Don’t collect Social Security. Jeśli nie potrzebujesz dochodu, możesz otrzymać wyższą kwotę w przyszłości, jeśli zdecydujesz się nie zbierać go teraz. Najwcześniej możesz zacząć pobierać zasiłek w wieku 62 lat, ale pobierasz tylko 75 procent swojego maksymalnego miesięcznego świadczenia. Jeśli zaczniesz pobierać zasiłek w wieku 66 lat, otrzymasz 100 procent swojego miesięcznego zasiłku. Opóźnienie jest dłuższe, a zasiłek wzrasta aż do 70 roku życia.
  8. Emerytura do niższego klimatu podatkowego. Twój klient może żyć w stanie wysokiego opodatkowania, ponieważ miał wysoko płatną pracę. Jeśli odchodzą na emeryturę, a wysokich dochodów już tam nie ma, wysokie podatki i koszty utrzymania nie odejdą. Mogą oni rozważyć przeprowadzkę do jednego z 25 miast MoneyTalksNews wyróżnione jako najlepsze miejsca do przejścia na emeryturę.

Na dole: Nie ma łatwego sposobu, żeby ludzie zarabiający na pensję tak bardzo obniżyli swoje podatki. Jeśli masz dochody z innych źródeł lub rozważasz zmianę stylu życia, istnieje możliwość poprawy.