Jak pomóc klientom z filantropią

Niewielu księgowych zdaje sobie dziś sprawę, jak lukratywne jest planowanie charytatywne w terenie; każdego roku ludzie z różnych środowisk finansowych chętnie przekazują część swoich ciężko zarobionych pieniędzy na cele charytatywne, a wielu z nich potrzebuje bystrej pomocy CPA, szczególnie jeśli chodzi o odpisywanie wspomnianych datków przy składaniu wniosków podatkowych. Jak się przekonasz, może być niezwykle łatwo, nie wspominając już o moralnych i zawodowych korzyściach, pomóc swoim klientom opanować filantropijną działalność charytatywną.

Oddając swoim klientom

Nie jest tajemnicą, że dzisiejsze CPA mają wykraczać poza zakres obowiązków; wydaje się, że dzisiejsi klienci oczekują, że księgowy będzie w stanie zrobić wszystko i wszystko na raz, żonglując obowiązkami audytu z planowaniem charytatywnym i innymi obowiązkami firmy w tym samym czasie. Z odpowiednim planowaniem, jednak nie trzeba przesadzać, i może zaoferować swoim klientom cenne usługi, które będą wielkim dobrodziejstwem dla długoterminowej relacji.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jeśli chodzi o opanowanie darów charytatywnych, jest to, że możesz być filantropijny i strategiczny w tym samym czasie; twoi klienci są prawdopodobnie życzliwi ludzie darczyńcy z powodów moralnych, ale to nie znaczy, że nie mogą korzystać z tych darowizn, zbyt. W sytuacji, gdy około 98 procent gospodarstw domowych o wysokich dochodach przekazuje darowizny na cele charytatywne w jakiejś formie, konieczne jest sformalizowanie procesu oferowania planowania charytatywnego swoim klientom, chyba że chcesz ich stracić na rzecz konkurencji.

Chcecie być absolutnie pewni, że wasz klient nie popełni głupiego błędu, jak np. niewłaściwe odliczenie składek, do których nie jest uprawniony, co mogłoby doprowadzić do tego, że oboje wylądujecie w jakiejś legalnej ciepłej wodzie. Dlatego powinniście poświęcić czas na zapoznanie się z oznakami, że Wasz klient zmaga się z planowaniem charytatywnym, ponieważ okaże się to dla Was bezcenne, gdy przyjdzie czas na rozszyfrowanie, który z Waszych klientów potrzebuje największej pomocy.

Kiedy już ustalisz, który z Twoich klientów najbardziej potrzebuje Twojej uwagi, możesz przystąpić do pracy. Powinieneś stale przypominać swoim klientom, że dawanie pieniędzy gotówką lub czekiem jest godne podziwu, ale nie jest to jedyny sposób, w jaki możesz przekazać pieniądze na cele charytatywne, otrzymując jednocześnie ładny koszt uzyskania przychodu. Publicznie notowane cenione papiery wartościowe, które twój klient trzyma w rękach od ponad roku, mogą być na przykład źródłem darowizn filantropijnych, choć wielu z twoich bogatszych klientów, którzy mają duże udziały na rynku, może nie zdawać sobie z tego sprawy.

Twój klient powinien być również świadomy tego, że nie jest ograniczony do przekazywania datków na cele charytatywne za życia; może zorganizować dalsze datki na cele dobroczynne po swojej śmierci, co oczywiście nie przyniesie korzyści podatkowych dla twojego zmarłego klienta, ale i tak okaże się moralnie słusznym działaniem, które może pomóc ludziom. Przyjdźcie do nas z pełnym zrozumieniem krajobrazu dobroczynności, a będziecie mogli lepiej przekonać swoich klientów, że muszą myśleć długofalowo, jeśli chodzi o swoją filantropię.

Unikanie prostych błędów

Podczas gdy wiele CPA i ich klientów podchodzi do kwestii filantropijnych ze stosunkowo niewielką troską, biorąc pod uwagę, że często jest to tylko łagodne odbicie na radarach finansowych wielu ludzi, nie można sobie pozwolić na popełnienie błędu, jeśli chodzi o obsługę aktywów klienta. Dlatego też należy również poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie najczęściej popełnianych przez CPA błędów w zakresie planowania charytatywnego klienta i upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Na pewno nie chciałbyś na przykład przekazać nieodpowiedniego aktywu w imieniu swojego klienta, lub pozwolić sobie na to, by nie zostać wciągniętym w obowiązki na rzecz swojego klienta i firmy poprzez bycie luźnym działem z cudzymi pieniędzmi. Istotną częścią bycia mistrzowskim planistą charytatywnym jest dogłębne zrozumienie specyficznej sytuacji finansowej klienta, szczególnie jeśli rozpoczyna on działalność, która może się szybko zmienić i sprawić, że darowizny na cele dobroczynne będą niemożliwe do utrzymania w krótkiej perspektywie czasowej.

Powinieneś zrozumieć, że jeśli chcesz zostać planistą charytatywnym dla swojego klienta, musisz stworzyć z nim pewien rodzaj relacji. Nie należy doradzać klientom, aby przekazywali darowizny na cele charytatywne w celu uzyskania zwolnienia z podatku, ale raczej rozmawiać z nimi osobiście o dobrach związanych z przekazywaniem im ciężko zarobionego majątku. Nie chcesz wyglądać na zbyt głodnego, by dawać darowizny na cele odliczenia podatkowego, ale powinieneś raczej podkreślić wiele pozytywnych korzyści płynących z przekazywania darowizn na cele charytatywne jako podstawową motywację do przekazywania darowizn innym.

Pozostawienie cennej spuścizny jest ważną częścią życia osobistego klienta, który będzie potrzebował twojej pomocy. Nie wprowadzaj ich w błąd przez przypadek – zajmij się teraz planowaniem charytatywnym, aby nie dać się złapać na złej stopie, gdy Twoi klienci o tym wspominają. Dzięki odpowiednim inwestycjom i planom charytatywnym, zarówno Ty, jak i Twój klient szybko staniecie się lepszymi filantropami.