Jak pomóc, nie tracąc pieniędzy

Większość księgowych, z którymi się spotykam, naprawdę chce pomagać innym. Ponieważ są oni nastawieni na klienta, otwarcie dzielą się informacjami. Z tego powodu, niektórzy ludzie swobodnie wybierają swój mózg za poradę, bez zamiaru płacenia za informacje.

Jeśli to było twoje doświadczenie, to wiesz, że to stwarza dylemat. Część z was chce pomóc. Z drugiej strony, niektórzy korzystają z twojej hojnej natury. Kiedy to się dzieje, zastanawiasz się, jak sobie z tym poradzić.

Cóż, zakręćmy tym na nowo. Dalej, oddajcie sklep. Tylko nie oddawaj całego centrum handlowego.

Granice rozwiązują twój dylemat.

Potem jest coś dla każdego, od darmowego do odpłatnego. Ustalasz wskazówki, definiując informacje, którymi swobodnie się dzielisz i w jakich okolicznościach.

Ludzie będą nadal korzystać z twoich bezpłatnych porad. Teraz, po prostu kierujesz ich do zasobów.

Bezpłatne udostępnianie informacji

Czy twoja hojna natura boli, czy pomaga twojej firmie?

Odpowiedź jest obustronna. Zyskujesz widoczność i budujesz zaufanie poprzez edukowanie innych. Niektórzy z tych ludzi będą chcieli cię zatrudnić. To fantastyczna strategia marketingowa.

Z drugiej strony, hojne rozdawanie zbyt wiele i bez granic, ogranicza twoje dochody.

Przez lata opracowywałem parametry.

Chętnie podzielę się informacjami. Jednak nie oferuję sesji “wybierz mój mózg”. Ponieważ moje doświadczenie jest moją największą wartością, wybieram kiedy i jak mogę swobodnie dzielić się tym, co wiem.

Moja strategia dzielenia się treściami obejmuje:

 • Posty na blogu
 • Książki
 • Przyczynianie się do artykułów w konkretnych miejscach, takich jak KsięgowośćWEB
 • Filmy wideo
 • Wywiady
 • Webinaria
 • Mówienie, osobiście i wirtualnie
 • Sesje strategiczne

Celowo dzielę się informacjami o wysokiej wartości, w tym użytecznymi wskazówkami i strategiami.

Poza sesjami strategicznymi, te zasoby optymalizują mój czas. Albo jest on wykorzystany, jak przemawianie na konferencjach, albo moje treści są bierne. Tworzę wideo lub artykuł. Następnie, możesz mieć do niego dostęp według własnego uznania.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Trzy rodzaje ludzi poszukują twoich bezpłatnych informacji:

 1. Zrób to sam (DIY): Po tym jak dowiedziała się czego potrzebuje, naprawiła swoje rzeczy.
 2. Wannabe DIY: Ona zaczyna robić to sama. W końcu utknęła lub straciła zainteresowanie. Bądź cierpliwa. W końcu kontaktuje się z tobą, żeby dokończyć to, co zaczęła.
 3. Done for You: Ten klient przelicza czas na pieniądze. Ona chce twojego rozwiązania, ale nie chce tego robić sama. To jej natura, by zatrudniać innych. Z tego powodu jest gotowa zapłacić za twoje usługi.

DIYY też stał się klientem, zwłaszcza gdy nie ma wystarczająco dużo wolnego czasu, by zrobić to samemu. Albo może sobie teraz pozwolić na zatrudnienie ciebie.

Problem z laserem osobowym

Zdecydowanie o tym, jak swobodnie dzielić się swoją wiedzą, różni się od wykonywania pracy bez wynagrodzenia.

Podczas rozmów usłyszę: “Loren, oddaję trochę pracy za darmo, bo nie wiem jak za nią zapłacić.”

Jakie było twoje doświadczenie?

 1. Twój dochód cierpi, gdy konsekwentnie wykonujesz pracę za darmo.

  1. Nie jesteś pewien, jak naliczać opłaty za niektóre zadania.
  2. Nie chcesz niklu i centa dla swoich klientów.
  3. Kiedy klienci pytają Cię o rzeczy poza umową o pracę, zapominasz o omówieniu zlecenia zmiany.
 2. Twoja frustracja i niechęć wzrasta. Czy kiedykolwiek pracowała za darmo, zanim została klientem, a potem dowiedziała się, że zatrudniła kogoś innego? Albo sympatyzowałeś z jej obecną sytuacją. A później zobaczyłeś na Facebooku zdjęcia z jej ostatniej podróży na Hawaje.
 3. Samokrytyczny. Niektórzy klienci korzystają z twoich usług i nie doceniają twojej pomocy. Ponieważ nie ma żadnych granic, korzystają z twojej hojności.
 4. Przytłoczenie i wypalenie cię wyczerpuje. Naturalnie dzielisz się i dajesz. Ostatnio zacząłeś kwestionować swoją hojność.

Na szczęście istnieje jakieś rozwiązanie. Kontynuujcie dzielenie się swoją wiedzą. Po prostu zmień sposób dzielenia się swoją treścią. Stwórz wytyczne dotyczące tego, gdzie i jak.

Kiedy strategicznie edukujesz innych, wtedy wszyscy na tym korzystają.

Zyskasz:

 • Widoczność: Treść, zwłaszcza w Internecie, ułatwia ludziom znalezienie Ciebie.
 • Wiarygodność: Swobodne dzielenie się zasobami i informacjami buduje zaufanie i autorytet, nawet zanim ktoś do ciebie dotrze.
 • Rentowność: Ze względu na internet, ludzie często najpierw badają swoje opcje. Mając to na uwadze, stwórz treść, która omawia konkretne problemy, których doświadczają Twoi klienci i dzieli się rozwiązaniem. Niektóre z tych osób, które przeczytają Twoje bezpłatne informacje, w końcu zatrudnią Twoją firmę księgową.

Tak, nadal hojnie podawaj swoje informacje. Po drodze, edukować ludzi o usługach twojej firmy.

Twoja największa wartość

Wartość osobista ma wpływ na wszystkie decyzje dotyczące Twojej firmy. Inni są bardziej skłonni rozpoznać Twoją pełną wartość, kiedy Ty sam siebie doceniasz jako pierwszy. W rezultacie, Twoja wartość osobista ma bezpośredni wpływ na cenę księgową.

Nawet jeśli nie jesteś tak pewny siebie, jak byś chciał, to z czasem możesz nabrać pewności siebie. Wtedy, gdy połączysz się ze swoją wartością, przyciągniesz klientów, którzy cię doceniają i szanują.

 • Zacznij od Świadomości: Twoja wiedza obejmuje spostrzeżenia i skróty, które rozwijałeś w czasie. To, co wiesz i co robisz, jest twoim najcenniejszym atutem. Twoi klienci czerpią korzyści z twojej wiedzy. Poświęć chwilę, aby wymienić pięć najcenniejszych korzyści, które Twoi klienci otrzymują, gdy Cię zatrudniają.
 • Utwórzcie swoje granice: Zdecyduj jak swobodnie dzielić się swoimi informacjami. Czy kiedykolwiek spotkałeś się z kimś na kawę i kazałeś mu wybrać swój mózg, nie martwiąc się nawet o zapłacenie za swoją latte? Albo przejrzałeś książki właścicieli firm bez opłat? Jeśli te rzeczy cię irytują, to ustal kilka wskazówek, jak to rozwiązać.
 • Zdefiniuj swój system: Ten zaawansowany ruch, którego uczę moich klientów, rozwiązuje twój problem. Podczas spotkań z potencjalnymi klientami, zadawaj świetne pytania. To przekształca Twoją konsultację w rozmowę wartościową. Pomyśl o dwulatku, który jest ciekawy, uporczywie pytając “dlaczego?”. Twoje pytania dają wgląd w jej obecne wyzwanie. Zadając te konkretne pytania, w naturalny sposób zapyta, jak z Tobą pracować. Dzięki takiemu podejściu pozyskujesz nowych klientów, nie będąc nigdy sprzedawcą.
 • Talk Less and Listen More: Dzielenie się zbyt dużą ilością informacji powoduje przytłoczenie. W rezultacie odkłada w czasie decyzję o zatrudnieniu Twojej firmy. Zamiast mówić, zacznij pytać. Zmień swoje konsultacje w wartościowe rozmowy, w których zadajesz świetne pytania, a następnie słuchaj jej odpowiedzi.

Zróbcie testową rozmowę wartościową. Zauważ, jak przekształcają twoje konsultacje. Tyle się uczysz z zadawania wielkich pytań. Jeśli nie podoba Ci się część dotycząca sprzedaży, to jest to Twoje idealne rozwiązanie.

Pamiętajcie:Nie pozwól, by potencjalni klienci wybierali ci mózg podczas sesji strategicznych. To nie jest czas ani miejsce. Prowadź rozmowę z konkretnymi pytaniami dotyczącymi jej sytuacji.

Powiązane artykuły

Pomagając swoim klientom przetrwać finansowo COVID-19

Najlepsze praktyki w zakresie pracy na odległość