Jak poprawić swoje umiejętności publicznego wypowiadania się?

W marketingu chodzi o widoczność. Ważne jest, aby podać swoje nazwisko i twarz przed opinią publiczną, aby mogła ona łatwo identyfikować się z Tobą i Twoją firmą. Widać to na przykładzie innych pomysłów marketingowych, które uwzględniliśmy w naszej serii: ulepszeń stron internetowych, biuletynów dla klientów, poleceń i ankiet dla klientów.

Ale nie jest łatwo pozostać w centrum uwagi przez cały rok. Teraz, gdy sezon podatkowy już się skończył, a przed kryzysem planowania podatkowego na koniec roku, możesz zgłosić się na ochotnika do udziału w różnych spotkaniach biznesowych, takich jak spotkanie lokalnej izby handlowej lub stowarzyszenia przedsiębiorców, lub innych wydarzeniach. Może to być właśnie taki rodzaj widoczności, jakiego potrzebuje twoja praktyka.

Zanim przejdziemy dalej, zwróćmy uwagę na nieunikniony protest: «Nie czuję się komfortowo z publicznymi wypowiedziami.» Zgoda, ta technika marketingowa nie jest dla wszystkich. Jeśli myśl o przemawianiu do dużego tłumu sprawia, że wybuchasz w zimnym pocie czoła, albo z innych powodów unikasz reflektorów, możesz zdecydować się przejść. Ale nie pozwól, aby strach zniweczył korzyści płynące z budowania twojej praktyki.

Podobnie, jeśli nie masz zbyt dużych umiejętności w zakresie wystąpień publicznych, podejmij wcześniej kroki w celu poprawy swoich wyników. Zacznij od podążania za tymi trzema perłami mądrości: Praktyka, praktyka, i jeszcze kilka innych. Zrób najpierw suchy bieg dla mniejszej grupy, jak Twoja najbliższa rodzina. Kiedy staniesz się wygodny w roli, możesz spróbować oddalić się od podium i użyć innych sztuczek. Zanim się obejrzysz, publiczne przemawianie stanie się drugą naturą.

Jak można sprawić, by przemówienia się liczyły? Oto sześć wskazówek, które pracowały dla innych w zawodzie księgowego.

1. Wybierz temat, który jest angażujący. Na przykład, jeśli rozmawiasz z grupą właścicieli małych firm, możesz uwzględnić kluczowe przepisy dotyczące oszczędności podatkowych w nowej ustawie o ochronie Amerykanów przed podwyżkami podatków. Albo, jeśli wygłaszaszasz przemówienie w społeczności emerytów, możesz dostosować swoje wystąpienie do unikania podatku od świadczeń socjalnych. Odwołanie się do głównych zainteresowań słuchaczy.

2. Jesteś profesjonalistą, więc zachowuj się tak jak on. Pamiętaj, że reprezentujesz swoją firmę i robisz trwałe wrażenie na dużej liczbie osób. Nie próbuj być komikiem Borscht Belt, kiedy nie jesteś – po prostu bądź sobą. Zaprojektuj cechy, które – jak masz nadzieję – zachęcą uczestników do korzystania z Twoich usług, w tym szczerość, uczciwość i kompetencję.

3. Mówcie jasno. Zejdź ze swojego wysokiego konia, jeśli twoja mowa cię tam zaprowadzi. Mowa nie powinna brzmieć protekcjonalnie lub jakbyś «rozmawiał» z grupą. Mów w tonie typowo konwersacyjnym, który zwykle jest używany przez ludzi, którzy prawdopodobnie korzystają z usług Twojej firmy. Nie zanudzaj ich cytatami z przepisów IRS lub innym językiem technicznym. Powiedz im, co jest ważne, aby wiedzieć w zrozumiały sposób.

4. Prawidłowo korzystać z pomocy wizualnych. Gdy zdobędziesz większe umiejętności podczas wystąpień publicznych, możesz włączyć do swojej prezentacji pomoce wizualne, takie jak grafika lub slajdy. Ale również tutaj należy zachować pewną powściągliwość: Pomoce wizualne powinny uzupełniać Twoją wypowiedź, a nie na odwrót. Jeśli są one przytłaczające, publiczność będzie dostroić cię. Użyj pomocy, aby wyjaśnić lub podkreślić swoje punkty mówienia, a następnie przejść dalej.

5. Trzymaj go krótko i słodko. Nie należy przeceniać uwagi uczestników. O wiele lepiej jest być zwięzłym i kazać im odejść z chęcią, niż dronić się przez niekończącą się ilość czasu. Zaplanujcie swoje wystąpienie tak, aby mieć krótkie wprowadzenie do materiału, informacyjny środek i ostateczne zakończenie.

6. Nie zapomnij o prawdziwym celu swojej przemowy. Na koniec, jeśli to możliwe, dołącz «wezwanie do działania» na podstawie przedstawionych przez Ciebie informacji. Na przykład, jeśli mówiłeś w swoim kościele lub świątyni o opracowaniu osobistego planu podatkowego na cały rok, zakończ go zaleceniem, aby członkowie zgromadzenia skontaktowali się z profesjonalnym doradcą podatkowym. Oczywiście masz nadzieję, że to ty otrzymasz powołanie – a jeśli wykonałeś dobrą robotę, to tak się stanie!