Jak pozyskać pierwszych klientów dla swojej firmy księgowej

Gratulacje! Wykonałeś skok i założyłeś własną firmę księgową. Teraz nadchodzi radosna część: znalezienie wszystkich tych wspaniałych nowych klientów, którzy wypełnią Twój kalendarz i pozwolą Ci działać w czerni.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wyprowadzić tych wszystkich ważnych pierwszych klientów przez Twoje drzwi.

Wykaz

Zanim wyjdziesz i zaczniesz losowo zbliżać się do potencjalnych klientów, być może zechcesz stworzyć bardziej usystematyzowane podejście. Pozwoli to uniknąć dublowania wysiłków lub pomijania oczywistych rzeczy.

Na początek chcesz stworzyć arkusz kalkulacyjny, w którym wpiszesz nazwy i dane kontaktowe co najmniej 50 lokalnych firm, z którymi chciałbyś prowadzić interesy. Nie przejmuj się, jeśli wiesz, że mają one obecnie księgowego.

Będziesz chciał sprawdzić każdą z tych firm i dowiedzieć się o nich jak najwięcej. Poszukaj sposobów, aby w naturalny sposób połączyć się z właścicielami firm. Na przykład, czy należą oni do lokalnej Izby Handlowej, czy też uczestniczą w spotkaniach organizowanych za pośrednictwem grupowych stron internetowych, takich jak Meetup.com?

Badając firmy i ich właścicieli, szukaj punktów wspólnych, do których możesz się odwołać w rozmowie. Jeśli były one ostatnio w prasie, zrób notatkę, aby o tym wspomnieć. Będą pod wrażeniem, a to da Ci sposób na przełamanie lodów z nimi.

Kiedy zaczniesz kontaktować się z właścicielami firmy, zanotuj datę w swoim arkuszu kalkulacyjnym. Pomocne będzie również krótkie zdanie lub dwa na temat tego, jak się sprawy potoczyły, co omówiłeś. Jeśli dowiesz się o nich czegoś osobistego, wpisz to również. Później, gdy ponownie się do nich zwrócisz, możesz w naturalny sposób do nich powrócić, a oni będą zadowoleni, że podjąłeś wysiłek, aby ich zapamiętać.

Jeśli uda Ci się zdobyć od nich wizytówkę z adresem e-mail, upewnij się, że skontaktuj się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej, jeśli jest to ich preferowana metoda kontaktu. Możesz skorzystać z okazji, aby zaoferować im specjalny raport (który przygotowałeś wcześniej). Powiedz im, że pomyślałeś, że będzie to coś, co mogłoby ich zainteresować. Pomoże to w przypadku, gdy raport będzie dotyczył problemu lub kwestii księgowych, które mogą być dla nich interesujące.

W wiadomości e-mail należy podać link do strony docelowej, na której można wpisać swój adres e-mail i pobrać raport. Będziesz musiał utworzyć listę mailową za pomocą zewnętrznego serwisu, takiego jak Aweber lub MailChimp, ale to zajmie tylko kilka minut. A w przypadku MailChimp’a, Twoja lista mailowa jest bezpłatna dla maksymalnie 2000 nazwisk. Kiedy już Twój nowy kandydat zdecyduje się wejść na Twoją listę emailową, powinieneś wysyłać ją regularnie, aby być na bieżąco.

Pay per click

Możesz tworzyć docelowe reklamy poprzez Facebook lub Google AdWords, oferując perspektywom bezpłatną kopię raportu specjalnego, który już napisałeś. Kiedy ludzie klikają na reklamy, można je wysłać do specjalnej strony docelowej, gdzie mogą zdecydować się na swojej liście e-mail w zamian za bezpłatny raport.

Zdobycie nowego biznesu może na początku wymagać trochę wysiłku, ale nie musi być przerażające. Kiedy już poczujesz się komfortowo w zwiększaniu swojej widoczności w internecie i osobiście, nowe możliwości Cię znajdą.