Jak przyciągnąć klientów i promować swój biznes płacowy

przez Michaela Altera, prezesa SurePayroll

Promocje mają na celu rozszerzenie poziomu usług oferowanych dla istniejących klientów i przyciągnięcie nowych perspektyw, które mogą przynieść dodatkowe potrzeby w zakresie księgowości, rachunkowości lub innych usług dla Twojej firmy.

Klienci mogą być zainteresowani wypróbowaniem Twoich usług płacowych jako rozszerzenia istniejących usług, jeśli widzą korzyści z dokonania zmiany w stosunku do tego, co obecnie robią. Perspektywy mogą rozważyć Twoje usługi płacowe, jeśli doświadczają bólu związanego z ich procesem płacowym lub jeśli dowiadują się o Twoich usługach od innych lub z inicjatyw marketingowych.

Skuteczne promocje dla małych firm opierają się na trzech podstawowych zasadach:

 1. Start i stop,
 2. Zapewnić tymczasową zachętę, aby zachęcić klientów i potencjalnych klientów do zaangażowania się lub związania się z Twoją firmą, oraz
 3. Może być obsługiwany przy użyciu istniejących zasobów i personelu.

Wybór awansu, który będzie udany dla Twojej firmy, często jest wynikiem prób i błędów. Testowanie różnych promocji w ciągu roku pomoże Ci określić, która z nich jest najbardziej efektywna.

Rozważ te pomysły, planując swój awans:

 • Zniżki na usługi dodatkowe
 • Promocja usług wiązanych
 • Bezpłatny okres próbny
 • Zniżki dla klientów, którzy prowadzą działalność gospodarczą
 • Register-to-win giveaway (np. kanapka z napisem “office party sub sandwich for business prospects”, monitor z płaskim panelem dla małych firm)
 • Zorganizuj konkurs (np. sponsoruj konkurs kolorowanki dla dzieci w Twojej społeczności lokalnej; rozdaj coś, co dzieci chciałyby wygrać – olbrzymie wypchane zwierzę, bilety na imprezę/park wodny)

Przejrzyj istniejące materiały marketingowe

Wróć do podstawowych materiałów marketingowych, w tym linii podpisu elektronicznego, wizytówek, broszur usługowych, papieru firmowego i Twojej strony internetowej, aby mieć pewność, że usługi płacowe są widoczne. Jeśli Twoja firma jest obecna w mediach społecznościowych – Facebook, Twitter i LinkedIn – upewnij się, że pewne usługi płacowe są reprezentowane.

Włączyć sformułowania promocyjne do istniejących materiałów marketingowych, gdzie są one łatwo dostrzegalne i jasno sformułowane. Ponieważ promocja zaczyna się i kończy, upewnij się, że jest łatwa do dodania i usunięcia, gdy jest to właściwe.

Usługi płacowe są unikalne, ponieważ perspektywy i klienci mogą obejmować szerokie spektrum branż. Usługi płacowe materiały marketingowe powinny podkreślać ogólne kluczowe korzyści, które odwołują się do każdej branży, takie jak (1) skrócenie czasu poświęcanego na zarządzanie listą płac, (2) zwiększenie dokładności stanowych i federalnych zatrzymań płac, oraz (3) zwiększenie efektywności kontroli płac i dostawy odcinków wynagrodzenia.

W przypadku zabezpieczeń marketingowych, ogólnie rzecz biorąc, mniej znaczy więcej. Wybieraj ostrożnie słowa, bo tylko przez dwie, trzy sekundy będziesz miał uwagę widza, zanim zdecyduje się on pogłębić lub przejść dalej. Używaj słów kluczowych, które rezonują w wielu branżach. Na przykład, Twoje usługi płacowe mogą obejmować zabezpieczenie:

 • Terminowo i niezawodnie
 • Obliczenia gwarantowane
 • Dokładne
 • W przystępnej cenie
 • Wygodne
 • Profesjonalista

Wypróbuj Networking, Free Online Advertising, oraz Social Sites

Jednym z największych wyzwań stojących przed właścicielami małych firm jest skuteczne powiązanie z lokalnymi perspektywami. Uzyskanie informacji o promocji może być tak proste, jak zaproponowanie dziesięciominutowej prezentacji z okazji Narodowego Tygodnia Płac. Połącz się z lokalną Izbą Handlową i zaproponuj prezentację na temat czegoś, co członkowie mogą łatwo powiązać i docenić, np: Jak wyeliminować dziesięć największych problemów z płacami”.

Istnieje kilka internetowych stron reklamowych, takich jak Angie’s List i Craigslist; niektóre są bezpłatne, a inne wymagają opłaty członkowskiej. Portale społecznościowe działają najlepiej, aby uzyskać słowo się, gdy potencjalni użytkownicy korzystają lub częste strony. Jeśli masz ugruntowaną pozycję po, opierając się na tych stronach będzie działać dobrze. Jeśli jesteś nowy w przestrzeni społecznościowej, możesz mieć więcej szczęścia koncentrując się na Angie List lub Craigslist. Jeśli nie spróbujesz wykorzystać takich stron do promocji, nigdy nie będziesz wiedział, czy są one skutecznym narzędziem dla Twoich usług i obszaru geograficznego.

Przeczytaj więcej artykułów Michaela Altera.

O autorze:

Michael Alter, ekspert ds. płac z tytułem MBA z Harvard Business School, jest uznanym w kraju rzecznikiem, dostarczającym przemyślanych i rozsądnych porad, aby pomóc specjalistom ds. księgowości i płac budować głębsze, bardziej zyskowne relacje z klientami. Alter, prezes SurePayroll, pisze kolumnę Trade Secrets na INC.com i jest często publikowany w Bloomberg TV, Wall Street Journal, i Entrepreneur Magazine.