Jak przygotować klientów już teraz do następnego sezonu podatkowego

Czasy się zmieniły. Twoi klienci potrzebują powodu, aby odpowiednio wcześniej się przygotować i jeśli wszystko, co chcą zrobić, to skorzystać z prostego formularza i złożyć zeznanie podatkowe, prawdopodobnie lepiej jest skorzystać z usługi przygotowania podatkowego. Ale jeśli chcą zminimalizować swoje podatki i faktycznie planować na następny rok, to właśnie tam przychodzisz. Jednakże, aby wykonać swoją pracę, muszą najpierw wykonać swoją.

Lata temu księgowi żartowali, że klienci dosłownie wrzucają paragony do pudełka na buty, spiętrzają formularze i wysyłają wszystko do swojego CPA w pierwszym kwartale.

Większość księgowych wysyła klientom organizator podatkowy z miesięcznym wyprzedzeniem, który kiedyś był w przeważającej mierze papierowy, ale jak wszystko inne, przenieśli się do cyfrowego świata. Wielu klientów nadal je ignoruje.

Jako księgowy wnosisz do stołu cenną umiejętność – zdolność do pomocy klientowi w legalnym zminimalizowaniu wysokości płaconych podatków. I, jak wiesz, może to być trudne (i kosztowne dla klienta), jeśli klient zamienia swoją pracę w polowanie na zakopany skarb.

W związku z tym sporządziłam listę 10 sposobów, dzięki którym możecie pomóc swoim klientom przygotować się dzisiaj, tak abyście oboje byli gotowi na następny sezon:

Załóżmy, że albo wyślesz im organizator podatkowy, albo teczkę na akordeon, aby złożyli dokumenty w momencie ich przybycia. Ty decydujesz, po co mieliby z niego korzystać.

1. Wydatki biznesowe – W 2011 r. w spisie powszechnym w USA opublikowano raport wskazujący, że “około 75% wszystkich lokalizacji biznesowych w USA to firmy nie będące pracodawcami. Jeśli Twój klient prowadzi jednoosobową działalność, dokumentowanie wydatków biznesowych może być trudne. Prostym systemem jest codzienny zwyczaj wkładania paragonów z depozytów bankowych i zabawy klienta w datowaną kopertę. Pozwala im to na obliczenie przebiegu i rozliczenie drobnych wydatków gotówkowych. Wszystkie te wydatki powinny obejmować jedno konto czekowe. Wchodzą pokwitowania, wychodzą wydatki. Pozwala to na zachowanie integralności.

2. Porada udzielona 15 kwietnia – Na początku roku, logicznie rzecz biorąc, przekazałeś kilka porad, kiedy Twój klient balknął o wysokość podatków, które płaci. Być może zasugerowałeś obligacje miejskie dla uzyskania dochodu wolnego od podatku. Czy zastosowali się już do Twojej rady?

3. Szacunkowe płatności podatkowe – Biorąc pod uwagę zmienny charakter dochodów klienta, dostarczyliście Państwo formularze i instrukcje do dokonywania kwartalnych płatności podatkowych z wyprzedzeniem.Terminy w 2017 r. nie są krytyczne, ale rząd federalny chce je otrzymać przed 1/15/18. Wiele stanów stosuje podobne terminy. Czy twój klient dokonywał tych płatności? Czy o nich zapomniał?

4. Konta do założenia – Niektóre z twoich porad z 15 kwietnia mogły polegać na założeniu dodatkowego konta emerytalnego dla małych firm doradczych, które prowadzą na boku. Plany Keogh’a muszą być założone do końca roku podatkowego. Konta IRA i SEP mogą być założone do 15 kwietnia. FYI: Wpłaty na konta IRA muszą być dokonane do 15 kwietnia.Wpłaty na konta SEP i Keogh mogą być dokonywane przed wydłużonym terminem składania wniosków.

5. Przegląd Zyski/straty LT i ST na rachunkach inwestycyjnych – Wielu inwestorów prowadzi wiele rachunków maklerskich. Czasami rozdzielają oni pomiędzy “zabawę” i “poważne” pieniądze. Klienci często handlują bez uwzględnienia zysków i strat, które ponoszą. Wyjaśnij, jak rząd jest zachwycony, że może być ich cichym partnerem! Śledzić teraz, nie w grudniu. Poproś o radę swojego doradcę finansowego.

6. Zwróć uwagę na zyski kapitałowe wypłacane z funduszy inwestycyjnych – Większość towarzystw funduszy inwestycyjnych rozprowadza zyski z obrotu pod koniec roku. Może to być w listopadzie. To nie są “znalezione pieniądze”.Cena akcji spada, aby odzwierciedlić dystrybucję. Jest to ważne z dwóch powodów:

  • Podatki – Zyski LT lub ST na koncie podatnika mają konsekwencje podatkowe.
  • Czas – Inwestor kupujący w funduszu dzień wcześniej będzie faktycznie winien podatki od zysków, których w rzeczywistości nie zarobił, ponieważ nie był ich posiadaczem, gdy akcje były tańsze.

7. $14,000 Podarunki – W ramach corocznego Federalnego Zwolnienia z Podatku od Darów, podatnicy mogą dokonywać wielu podarunków dla osób fizycznych do maksymalnej wysokości $14,000 na osobę rocznie (liczby z roku 2016).Jeśli planujesz przekazanie cenionych papierów wartościowych, nie czekaj do ostatniej chwili na sfinalizowanie transakcji.

8. Charytatywne darowizny – Według Charity Navigator 31% rocznych darowizn ma miejsce w grudniu, a 12% w ostatnich trzech dniach roku! Spróbuj zaplanować swoją darowiznę charytatywną z wyprzedzeniem.Daje ci to więcej czasu na zastanowienie się, jak najlepiej wykorzystać twoje pieniądze.

9. Wydatki na opiekę zdrowotną – Dziś mamy współpłatności za prawie wszystko. Wygodnie jest robić je za pomocą karty kredytowej. Zaproponuj, aby twój klient prowadził kartotekę z informacją, ile zapłacił z kieszeni za wydatki medyczne w ciągu roku.

10. Ubezpieczenie zdrowotne – Jest to temat naładowany emocjonalnie. Z czasem staje się droższy. Zaproponuj swojemu klientowi, aby sprawdził ubezpieczenie zdrowotne u swojego agenta ubezpieczeniowego. Czy są jakieś luki? Czy są one w najlepszym planie na tym etapie życia?

Twój klient nie chce przegapić okazji, bo czekał do ostatniej chwili. Możesz pomóc im prawnie zminimalizować podatki, ale potrzebujesz też ich pomocy.