Jak przygotować się do spotkań twarzą w twarz

Aby zapewnić sobie pomyślne wejście na pokład nowych klientów i utrzymanie obecnych, upewnij się, że stosujesz się do nich i nie stosujesz się do nich.

Wstępne spotkania z potencjalnymi klientami

Oto kilka prostych wskazówek, które sprawią, że pierwsze spotkanie z potencjalnym klientem zakończy się sukcesem:

 1. Don’t Be Late: Ludzie są zajęci. Bycie spóźnionym jest natychmiastową wadą. Pomyśl o tym, jak się czujesz, gdy przychodzisz na wizytę do lekarza, a oni każą ci czekać 30 minut.
 2. Do Come with Questions: Są rzeczy, których musisz się nauczyć. Znać z góry dane, które musisz zebrać.
 3. Do Dress Nicely: Wystarczy kilka sekund, aby stworzyć pierwsze wrażenie. Twój biznes to liczby. Pojawienie się schludne i uporządkowane oznacza, że zwracasz uwagę na szczegóły.
 4. Do Tell Them What to Bring: Twój lekarz zwykle wymaga badania krwi przed badaniem fizycznym. Nie możesz złożyć zeznania podatkowego, jeśli twój klient nie dostarczy niezbędnej dokumentacji. Oni też muszą być przygotowani.
 5. Don’t Omit Technology: Może trzeba będzie coś sprawdzić. Mogą oni zadać pytanie o orzeczenie. Musisz mieć możliwość sprawdzenia informacji w locie bez pytania o korzystanie z laptopa lub tabletu. Możesz nie być w stanie usiąść naprzeciwko siebie, ale rozmowy przez Skype’a lub Facetime’a mogą dodać ludzkiego wymiaru, którego brakuje w rozmowach telefonicznych.
 6. Do Request Both Parties Attend: Podpisy mogą być wymagane. Decyzja musi zostać podjęta. Jedna osoba nie może podpisać lub podjąć decyzji za inną, chyba że posiada pełnomocnictwo.
 7. Don’t Neglecting Important Questions: Potencjalni klienci są zazwyczaj otwarci na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie podczas pierwszego spotkania. Rozumieją zbieranie danych. Ale jeśli zadzwonisz dzień lub dwa później z pytaniami, które zapomniałeś zadać, mogą założyć, że nie byłeś przygotowany.
 8. Don’t Forget to Look Around: Jeśli jesteś w ich biurze lub domu, jest mnóstwo wskazówek o ich zainteresowaniach, osiągnięciach i tym, co jest dla nich ważne. Zrób notatki psychologiczne.

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasze e-maile.Wpisz adres e-mail *Enter email addressSign up

Spotkania twarzą w twarz z obecnymi klientami

Zasady dotyczące spotkań wstępnych i kolejnych spotkań z obecnymi klientami w dużej mierze się pokrywają. Niektóre z nich są bardziej odpowiednie dla bieżących relacji:

 1. Do Provide an Agenda: Wyślij go do swojego klienta z wyprzedzeniem. Daj im znać, o czym chcesz rozmawiać. Zapytaj, czy chcą dodać jakieś punkty agendy. Jeśli tak, podaj poprawiony porządek dzienny przed spotkaniem.
 2. Don’t Rely on Aged Information: Jeśli świadczą Państwo również usługi planowania finansowego lub doradztwa inwestycyjnego, prawdopodobnie istnieją oświadczenia klientów przedstawiające bieżące wartości ich udziałów. Zakładając, że macie Państwo dostęp do tych informacji, używajcie liczb aktualnych na poprzedni dzień roboczy. Ponieważ klient może uzyskać do nich dostęp online, wyglądają Państwo nieprzygotowani, jeśli używają Państwo numerów z poprzedniego miesiąca.
 3. Do Know the Names of Their Spouse and Children: To personalizuje związek. Będą czuć, że interesujesz się nimi jako jednostkami.
 4. Don’t Assume They Know What You Do for Them: When things run smoothly, you are just “doing your job.” Oni prawdopodobnie nie wiedzą, co to oznacza. Przejrzyj krótko usługi, które świadczysz i jak pomagałeś w tle.
 5. Do Anticipate Likely Questions: Czy nie wszyscy mają obawy co do zmian w prawie podatkowym? Posiadanie gotowej odpowiedzi świadczy o tym, że jesteś przygotowany.
 6. Don’t Treat Fees as the Elephant in the Room: Wiele osób ma nadzieję, że opłaty nie pojawią się w rozmowie. Wiedzą, ile płacą. Miej powody, aby je wyjaśnić i wartość, jaką wnosisz do stołu.
 7. Do Ask for Referrals: Twój klient prawdopodobnie doceni osobistą uwagę. Zapytaj, kto jeszcze może być w stanie pomóc. Miej wcześniej na uwadze kilka sugestii osób.
 8. Don’t Neglect Coffee: Jeśli spotykają się w Twoim biurze, zapytaj, czy chcieliby się napić kawy lub herbaty. Idealnie byłoby, gdyby Twoje biuro miało atrakcyjne porcelanowe kubki i spodki. To nadaje ton.

Z biegiem czasu, klienci dobrze się z tobą czują. Spotkania twarzą w twarz mogą stać się rzadsze. Za każdym razem, gdy je masz, jest to okazja do wzmocnienia relacji.

Ta seria o potędze relacji twarzą w twarz jest kupiona dla Ciebie w połączeniu z BQE CORE, który wykorzystuje najnowocześniejszą technologię AI, aby upewnić się, że jesteś w pełni na bieżąco z aktywnością Twojego klienta – dając Ci możliwość bycia na szczycie swojej gry.

Powiązane artykuły

10 Korzyści ze spotkań twarzą w twarz

Tworzenie lepszych relacji z klientami