Jak przygotować się do zmian egzaminu CPA w 2017 r.

W ubiegłym tygodniu American Institute of CPA (AICPA) ogłosił najnowsze szczegóły nowego egzaminu CPA, który zadebiutuje w kwietniu 2017 r. – pierwsza duża aktualizacja od 2011 r. Egzamin pozostanie czteroczęściowym egzaminem – audyt i atestowanie (AUD), środowisko biznesowe i koncepcje (BEC), rachunkowość i sprawozdawczość finansowa (FAR) oraz rozporządzenie (REG) – jednak nowo licencjonowane CPA będą również testowane pod kątem umiejętności analitycznych wyższego rzędu, w tym krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i zdolności analitycznych.

AICPA opracowała nowy egzamin CPA w oparciu o wyniki projektu badawczego, który uruchomiła w 2014 roku. AICPA ustaliło, że w celu ochrony interesu publicznego, osoby ubiegające się o licencję jako CPA muszą wykazać, co następuje:

  • Posiadać wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania bardziej zaawansowanych zadań.
  • Zdolność do uczestniczenia w złożonych projektach księgowych na wczesnym etapie kariery zawodowej.
  • Posiadanie umiejętności poznawczych wyższego rzędu i zawodowy sceptycyzm.

W rezultacie nowy egzamin CPA przetestuje cztery główne poziomy umiejętności – zapamiętywanie i rozumienie, stosowanie, analizę i ocenę. Dodatki te prawdopodobnie zwiększą trudność egzaminu, jego długość i cenę.

Poniżej znajduje się podsumowanie sześciu najlepszych sposobów zmiany egzaminu CPA w kwietniu 2017 roku:

1. Wyższy poziom myślenia i analizy

1.

W kwietniu 2017 r. nowy egzamin CPA zwiększy nacisk na myślenie wyższego rzędu poprzez zwiększenie liczby symulacji zadaniowych testujących zdolność danej osoby do oceny i analizy. Ponadto kandydaci mogą oczekiwać, że sekcja BEC będzie posiadała symulacje zadaniowe oprócz wielokrotnego wyboru i komunikacji pisemnej, co wydłuży czas trwania sekcji.

2. Znormalizowane pęknięcie testowe

Osoby podchodzące do nowego egzaminu otrzymają ustandaryzowaną 15-minutową przerwę, która nie wlicza się do całkowitego czasu pracy. Aby uniknąć dodatkowych sekcji, można rozważyć przystąpienie do części BEC przed zmianami w egzaminie.

3. Nowy system punktacji

Kolejną istotną zmianą jest nowy system punktacji. Trzy z czterech sekcji egzaminacyjnych (AUD, FAR, REG) będą miały nowy podział punktów – 50 procent na pytania wielokrotnego wyboru i 50 procent na symulacje zadaniowe.Druga sekcja (BEC) będzie punktowana pytaniami wielokrotnego wyboru na 50 procent, korespondencją pisemną na 15 procent, a symulacjami zadaniowymi na 35 procent. AICPA dokonała tej zmiany, aby zapewnić, że egzamin CPA w większym stopniu odzwierciedlał sytuacje, których nowo licencjonowany CPA doświadczyłby w miejscu pracy.

4. 2016 Egzaminy zaliczone w 2017 r.

Jeśli kandydaci zdecydują się przystąpić do części egzaminu w 2016 roku, zostaną policzeni i nie będą musieli ponownie przystąpić do egzaminu, gdy zmiany nastąpią w 2017 roku. Jednak wszystkie cztery sekcje muszą zostać ukończone w terminie 18 miesięcy przewidzianym przez AICPA.

5. Dziesięć dodatkowych dat badania

Ponadto, AICPA rozszerzyła okna testowe.AICPA doda 10 dodatkowych dni testowych do ostatniego miesiąca każdego okna testowego w 2016 i 2017 roku, z wyjątkiem okna uruchomienia egzaminu (Q2 2017).

6. Wynik badania Oś czasowa

Ostatnia poważna zmiana w nowym egzaminie odnosi się do linii czasowej punktacji testu. Obecny egzamin zwalnia wyniki na 20-dniowym okienku rotacyjnym.W celu zapewnienia precyzyjnej punktacji, AICPA opublikuje wyniki 10 tygodni po ostatniej dacie egzaminu dla egzaminów złożonych w kwietniu/maju 2017 roku. Pozostałe dwa okienka egzaminacyjne w Q3 i Q4 opublikują wyniki egzaminu 10 dni po zakończeniu okienka testowego.

Uwaga redaktora: Dodatkowe przemyślenia i spostrzeżenia Angie można znaleźć w tym filmie:

Artykuły pokrewne:

No Foolin’: Następna wersja egzaminu CPA do uruchomienia 1 kwietnia 2017

Proponowane zmiany do egzaminu CPA do publicznego przeglądu

Oczekuje się, że zmieniony egzamin CPA zostanie wprowadzony na rynek w 2017 r.