Jak radzić sobie z trudnymi federalnymi przepisami podatkowymi dotyczącymi nagród i wyróżnień

IRS jest nieugięty, gdy pisarze i naukowcy, między innymi, otrzymują nagrody pieniężne lub majątkowe w uznaniu swoich osiągnięć dziennikarskich lub literackich. Są oni winni podatki dochodowe od swoich nagród, tak samo jak są winni podatki od zaliczek na poczet książek czy tantiem.

Niektórzy laureaci nagrody kwalifikują się do otrzymania ulgi podatkowej. Sekcja 74 IRC zezwala na ściśle ograniczony wyjątek dla “nagród i wyróżnień przyznawanych głównie w uznaniu osiągnięć religijnych, charytatywnych, naukowych, edukacyjnych, artystycznych, literackich lub obywatelskich”. Aby zakwalifikować się do wyjątków – oznaczających pominięcie podatków – zwycięzcy muszą spełnić trzy wymogi:

  1. Zostali oni “wybrani bez żadnych działań z ich strony, aby wziąć udział w konkursie lub postępowaniu”.
  2. Nie są oni “zobowiązani do świadczenia w przyszłości istotnych usług jako warunku otrzymania nagrody lub wyróżnienia”. Usługi werbotenowe obejmują nauczanie i pisanie.
  3. Muszą przeznaczyć nagrody z dala od siebie na cele charytatywne. W szczególności, zwycięzcy muszą “wyznaczyć” – to znaczy poinstruować organizację przyznającą nagrody, aby przekazała je jednej lub kilku agencjom rządowym (na szczeblu federalnym, stanowym lub lokalnym) lub określonym organizacjom charytatywnym, takim jak szkoły lub kościoły.

Nagrody Nobla są najbardziej znanym przykładem nagród typu “big-bucks”, które pomijają podatki, gdy są przyznawane na wyjazd. Sekcja 74 kodeksu nie stanowiła przeszkody dla prezydenta Obamy, gdy w 2009 r. zdobył on Nagrodę Nobla. Pan Obama natychmiast ogłosił, że przekaże pełne 10 milionów koron szwedzkich (około 1,4 miliona dolarów) na cele charytatywne. Nie był więc winny żadnych podatków od nagrody.

Podatki od działalności gospodarczej na własny rachunek . Załóżmy, że w przeciwieństwie do pana Obamy, postanowi pan pominąć wykluczenie i zgłosić nagrodę. Jesteś odpowiedzialny za podatki dochodowe, ale nie za podatki od samozatrudnienia, ponieważ nie zajmujesz się zdobywaniem nagród. Zgłoś swoją nagrodę na linii 21 (“inne dochody”) z przodu formularza 1040, a nie na formularzu 1040 w Załączniku C. Jako źródło dochodu podaj “nagrodę” w polu po lewej stronie, w którym podajesz kwotę.

Skąd mam to wszystko wiedzieć? Pełne ujawnienie: pojawiłem się na “The Match Game”, prowadzonym przez Gene’a Rayburna, i zostałem połączony z Johnem Forsythem, najlepiej znanym widzom telewizyjnym jako podstępny patriarcha na “Dynasty”. I wygrywać wokoło $100 dla mój 1966 pojawienie się, tak jak mój żona kto pojawiać się na opóźniony pokaz i łączyć z Bennett Cerf, sławny jako panelista na “Jaki jest Mój linia?” i jako wydawca. Ponieważ tam być żadny wykluczenie od podatek dochodowy dla gry pokazowy wygrana, mój żona i ja robić the wymagany wpis na Linia 21, ponieważ my być w the biznes pojawiać się na pokaz.

W następnym roku byłem zawodnikiem w “Zagrożeniu!” w czterech meczach. W tamtych czasach, pod wodzą Art Fleminga, pieniądze wynosiły znacznie mniej niż dziś. Czek na $1,910 i zestaw Encyklopedii Obrazu Comptona przybył około tydzień po narodzinach naszego pierwszego dziecka, a my sfotografowaliśmy go “trzymając” czek. Upewniłem się, że wpisałem $1,910 na linii 21 i nigdy nie zostałem zniechęcony przez IRS do płacenia podatków za samozatrudnienie.

Moja wygrana w wysokości 1.910$ została rozdrobniona, w porównaniu z 2.520.700$ zarobionymi w 2004 roku przez Kena Jenningsa. Zwyciężył w 74 odcinkach pokazu, jego najdłuższa zwycięska passa. Czy to, że wiele zwycięstw zmusiło Kena do wypełnienia Harmonogramu C, zobowiązując go tym samym do zapłacenia ogromnej kwoty podatku od działalności gospodarczej? Nie, jeśli by mnie o to poprosił. Powiedziałbym mu, żeby trzymał się linii 21 i nie martwił się, że Cal Ripken przekroczył jego passę.

O autorze:

Julian Block pisze i praktykuje prawo w Larchmont w Nowym Jorku, a wcześniej pracował w IRS jako agent specjalny (śledczy w sprawach karnych) i adwokat. Więcej na ten temat można znaleźć w “Julian Block’s Year Round Tax Strategies”, dostępnej na stronie julianblocktaxexpert.com.